Petrosains RBTX Challenge 2023 Qualifiers

Qualifier Lists

SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
GUDANG ROBOT EFIE ARTIE NOVITASARI 1. FENILLA GR AQILA FAUSTINA CONNIE
MOHAMMAD PUTRA MAULANA YUFEN
2. PRIA PUNYA SELERA ABDUL LATHIF
INDIVIDUAL AHMAD FAIRUZ BIN ADULLAH 3. DARKSTAR MADZ AHMAD FAIRUZ BIN ABDULLAH
INDIVIDUAL ZUL AFIDA BT ABDULLAH 4. ACE INVADERS AMIRAH YASMIN BINTI SAPIAN
IMTIYAAZ BASHIRA BINTI ISHAMUDDIN
KG. DAMAT MELVIN JR STEPHEN JOHN 5. DARKSTAR MELVIN JR STEPHEN JOHN
KOLEJ TUNKU KURSHIAH AZIANA ASHAARI 6. CONSENDO 6 ANNISA YASMIN MOHD NASIR
NURUL AKMA AZWA FARHANA RAMLI
NORHASYARMIN IRNIDA MOHAMMAD AMIN 7. CONSENDO9 NUR IREENA SOFEA NOR AZLAN
NUR ZAHIRAH ZAWANA MOHD ZAKRI
MAKTAB SULTAN ABU BAKAR AZIZI BIN AZMAN 8. EXCELLENT CREW AZIM RAYN BIN AZLAN
BRIAN LEW JIA CHEN
MOHD ALRAHMAN BIN ISA 9. ASKA ASVIDRAN A/L KRISHNAMOORTHY
KABILAN A/L DEVAGOPAL JEEVAN
SITI SALYENA BINTI PUNGOT 10. EC GROUP 9 AFFAN BIN ASHRAF
EASON KONG YU HIAN
MAKTAB TENTERA DIRAJA MAZLAH BINTI ABDUL SAHAR 11. RMC TITAN MU AZ BIN SUKRI
SYED MUHAMMAD ARSYAD BIN SYED ANSAR
MAN 1 PASURUAN MUHAMMAD FAISHAL FADLIE 12. RAMPAS ALL THE BEST MUCHAMMAD SYIFAUL QOLBI
13. RAMPAS DOA IBU ACHMAD RIKHAN AL ZIDAN
14. RAMPAS IZIN ALLAH FACHRI INSAN HIDAYATULLOH
15. RAMPAS NO COUNTER M. NASIRUDIN
16. RAMPAS V FOR VICTORY FAISHAL FAKHRI YAROH
MAN 1 YOGYAKARTA MUHAMMAD WAHYUDI 17. MANSA 01YK LUTHFAN CHAIRUL ZHAFRAN
MUHAMMAD KEFIN MAULANA IBRAHIM
MAN 2 WONOSOBO BARTONO, S.PD.ING 18. MANDUWO_DIENGROBO MUHAMMAD MAALIKUL MULKI AL AZLI
ZUHAT AJI PRAYOGA
19. MANDUWO_SECANGROBO DENIEL HADAN
ZUHAT ADI PRAYOGA
HAMZAH, S. PD 20. MANDUWO_STROMZROBO ABIYYU DAFFA FADHILAH HAMZAH
AHMAD JAYYID 'UBAIDURRAHMAN
MECHABOTICS TECHNOLOGY MUHAMMAD ZULHELMI BIN KAMARUDIN 21. MTSB_2 MUHAMMAD ZULHELMI BIN KAMARUDIN
NUT HIDAYU BINTI ISMAIL 22. MTSB_3 MUHAMMAD AIMAN BIN NOOR AMALI
MICRO CONCEPT TECH AMIR HUSSEIN BIN JAAFAR 23. MCT FOR LIFE MUHAMMAD FARIS ANUAR BIN ABDUL HALIM
RAISSYAHDAN BIN ROSLAN
24. ROCKTOPUS DEHVA A/L BASKAR
HERWIN BIN MANUEL
MY-ROBOT MUTIARA MAS - ROBOTICS AND CODING ACADEMY CHONG KAR LOK 25. RBTX-MRMM-A KHITAHPRIYAN A/L K. DIEESVARAN
SHARVESWARAN A/L THIRUMARAN
POK WEI HAN 26. RBTX-MRMM-B DING KOR HAW
LAU HANG RUI
RS TECHNOLOGIES MOK REN HAO 27. RS TECHNOLOGIES GOH MING QIAN
MOK REN HAO
SAM BESTARI SUBANG JAYA SALASIAH BT MOHAMAD YUSOP 28. BEST.CO ANIQ FAKHIRA AWLIYA BINTI AZIZI
NUR AFIQAH INSYIRAH BINTI AMIRUL SHAH
SEKOLAH AGAMA MENENGAH BESTARI NOR ROHAIZAD BINTI BUSTAMAN 29. SAMBEST KRIFIY HAFIY HARRIZ BIN KHAIRIL ANUAR
MUHAMAD FIKRI IRFAN BIN MOHD FAIZAZAIRI
SEKOLAH AGAMA MENENGAH BESTARI USJ 5 SUBANG JAYA NURUL AZNAH BINTI SELAMAT 30. TERRATECH MUHAMMAD ABID MAJDI BIN MOHD RIDWAN
MUHAMMAD AMZAR MUHAIMIN BIN ABU TALIB
SEKOLAH BERASRAMA PENUH INTEGRASI GOPENG AHMAD AZRIL HISHAM BIN ZAKARIA 31. IGOP B NUR IZATUL UMAIRAH BT AZIZAN
NURHANA SYAFIQAH BINTI EMY SAZRI
SEKOLAH BERASRAMA PENUH INTEGRASI GOPENG AMIRUL ADILI BIN MOHAMED ZAYADI 32. IGOP A NABIL ISYRAF BIN ZAHARUDDIN
NUR ALEYA BINTI ARIFUDDIN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) PUAY CHAI 2 PANG KAH HUEY 33. LOXT LIM XUAN YI
ONG TZE QUAN
34. RHYN CHONG RAY HERNG
CHUAH YU-NA
35. WCHR KOH WEI CHEAN
LOH HONG RUI
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT JAWA NOR IBTISAM BINTI YUNUS 36. ROBOTICS TECHNOLOGY ARABELLA ADLYANA BINTI MOHD SULI ASDY
RASYA AFIYA BINTI MOHD NOR HAFIFI
SEKOLAH KEBANGSAAN DANAN MUHAMMAD IZUAN BIN IBRAHIM 37. ROBOTRACER DANAN NUR FARISYAH MADIHAH BINTI MOHD ZULKIFLI
NUR RAUDHAH BINTI ZAIDI
SEKOLAH KEBANGSAAN KING GEORGE V AHMAD SUHAIMI BIN MD DIN 38. YOUNG GEORGIAN - OPEN 3 AHMAD EIMRAN AIMIEQ BIN AHMAD SUHAIMI
MUHAMMAD ZHARIF IMAN BIN MOHD NORSHAHID
FAIZAH BINTI BADARUDDIN 39. YOUNG GEORGIAN - OPEN2 MUHAMMAD NUFAIL RIFQI BIN MOHD RUSDI
MUHAMMAD WAFY BIN ABD RAHMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KING GEORGE V NOOR SHALIZA BT ZAINAL ABIDIN 40. YOUNG GEORGIAN - OPEN 1 MUHAMMAD IRHAM AL-KHAIR BIN MOHD ASNAWI
TENGKU NURHAFIYA BINTI TENGKU NURHAFIZ
SEKOLAH KEBANGSAAN KOMPLEKS KLIA NORASHIDAH BINTI MUHAMAD 41. THUNDER KOGEKI ARDIF WAFIY BIN MOHD FAIZAL
MIKHAEL DANI BIN MOHD AZRUL RAZMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN MUZAFFAR SYAH ZAINI MOHD BAKRY BIN ZULKIFLI 42. MUZAFFAR SYAH BOTZ 2 MUHAMMAD RAYYAN HABIL BIN RAZALI
MUHAMMAD SAMIR HAIKAL BIN SHARIZAN
43. MUZAFFARSYAHBOTICS NURYANI NAFISAH BINTI SHAHROL
SITI AISYAH BINTI ABDUL RAHMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR GAJAH MOHD AB RAHMAN BIN IBRAHIM 44. GAJAH KLATE 2 MUHAMMAD AIDIL ZAFRAN BIN YUS NAZRI
MUHAMMAD IRFAN DANISH BIN MUHAMMAD NOR
SEKOLAH KEBANGSAAN TOMBOVO ERNA KARTINAWATY BINTI LAHO 45. TCROBOTV OPEN MB ADAM ISAAC BIN HIDZUAN ABDULLAH
AQIL ASYRAAF BIN ALDIEY
SEKOLAH MENEGAH KEBANGSAAN RANTAU PANJANG MUHAMMAD AZIM BIN MAT NOOR 46. ENIGMA RP MUHAMMAD IRFAN BIN MOHD SHAMSUL NAZRI
MUHAMMAD NAJMI HAZIM BIN AHMAD NAZARUDIN
SEKOLAH MENENGAH AGAMA PERSEKUTUAN LABU SHUZAILAL BIN HAMZAH 47. SMAP A IRFAN ZAFRI BIN JEFFRY
MUHAMMAD ARSHAD HAKIM BIN AHMAD RIDZUAN
48. SMAP B AHMAD NABIL BIN ASRI
UTHMAN WAZIR BIN MOHAMAD AZLAN
49. SMAP C AHMAD NUR ADI BIN AZRUL FAHMI
HADWAN HADIF BIN KHAIRUDIN
50. SMAP D MUHAMMAD ALIFF BIN MOHD KHAIRUL EFENDI
MUHAMMAD ZULKARNAIN RIDHUAN BIN ABDUL RAHMAN
SEKOLAH MENENGAH ATAS NEGERI I PANDAAN YOGI GARYANA 51. SMANDA ROBOTICS FARAH YUSVANORA SEPTERINA
ZYTKA KENEISHA
SEKOLAH MENENGAH DATUK ABDUL RAZAK RAMLAH BINTI MUDA 52. SDAR-HYDRA MUHAMMAD AFIQ NAUFAL BIN MUSRIANO
MUHAMMAD NIFAIL QASHRI BIN ABDUL HALIM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR PUCHONG JAYA (A) NOR AZLINA BINTI ALIAS 53. DEBIBOT WAN MUHAMMAD HARIZ BIN WAN ZURHAIRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' AHMAD MAHER ZUL AFIDA BINTI ABDULLAH 54. STEROTYPE AINIL FAQIHAH QAISARAH BINTI MOHD NASIR
NUR AISYA IRDINA BINTI SHAMSUWARDY
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' AHMAD MAHER ZUL AFIDA BINTI ABDULLAH 55. YOUNG BOYS ADHAM ARIF BIN NORIFUAN
MUHAMMAD AZIM ZARIEF BIN IMRAN HARRITH
56. NM OFFICIAL NUR DANIA KHALEEDA
NUR KHALIESAH AMANI BINTI MOHD SAYUTI
57. COBRA09 MUHAMMAD FIRDAUS BIN MUSA
MUHAMMAD ILMAN AKIFF BIN MOHD RUSLAN
58. DURIAN BOY MUHAMMAD AQIL AIMAN BIN MOHD ZAMZURI
NIK RIFQI MUHAIMIN BIN HASRULIZAM
59. MAHERIANZ BOY MOHAMMAD HAFIFIE HAFIZIE BIN MOHD HAFIZAN
MUHAMMAD ALIF ZAKWAN BIN ZAWAWI
60.OHSEM BOY ALIFF ISKANDAR BIN ZULKIFLI
MUHAMMAD ADAM DANIEEL BIN MOHD JAILANI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KINARUT NEETU SHAMEETA KOUR 61. THE ALPHARIANS JACQLYN JEROME AMBROSE KAMUJI
JACRICHO JOHNNY JOSEPH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KOMPLEKS KLIA NORASHIDAH BINTI MUHAMAD 62. QUINX KOGEKI FATHURRAHMAN DANIEL BIN ARFAN NAFIZ
KHAIR DANISH BIN KHAIRUL DAHRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SRI GUNUNG AZHANI BINTI AB RAHMAN 63. SHANA NURUL AINA UMAIRAH BINTI ABDUL KARIM
ROSHALIATI HIDAYAH BINTI ROSLI
NOOR SAZALIZA BINTI MOHD HASSAN 64. AEROTIK AHMAD ASIF HAZIM BIN NORMAN
MUHAMMAD AISY FIRAS BIN MOHD AZWANUDDIN
SEKOLAH MENENGAH SAINS HULU TERENGGANU AHMAD HASANI BIN ABU BAKAR 65. SAHUT 1 AHMAD IRFAN NURUDDIN BIN ISMAIL
MUHAMMAD ALIF BIN LOKMAN
SEKOLAH MENENGAH SAINS PASIR PUTEH WAN MOHD SHUKRI BIN WAN ABDULLAH 66. SCIPP RTO MAIZATUL AINI BINTI MAZELAN
SITI NUR AISYAH BINTI MOHD ASRI
SEKOLAH RENDAH I-MUSLEH NATASHA FARADILLA JAMIL 67. MUSLEH 2 ASMA' NASHWA BT SHAHRULNIZAM
SYIFA AWATIF BINTI MOHD FAKHRURRAZI
SK PERMATANG KELEDANG WAN RAHMAT BIN WAN ISMAIL 68. SKYLINE WAN RAHMAT BIN WAN ISMAIL
YOUSNIDA HANUM BINTI MOHAMED YUSOF
SMK GAMBANG HASLIZA BINTI ABDULLAH 69. ROBORACE MUHAMMAD ADIB FAHMI BIN KHAIRULAZMAN
NUR ASILAH SYUHADA BINTI KHAIRULAZMAN
SMK SERI HARTAMAS HALIMATUN SA'DIAH BINTI ISMAIL 70. HARTAMAS TERMINATORS AVINAASH MATHIALAGAN
SAIRAM ISWAR A/L SELVARATANAM
71. HARTAMASIAN HORNETS SADHAATCHARANN KIRUPANANTHAM
SYLVESTER OOI ZHEN QIN
SMK TAMAN KOTA KULAI NOR FADHILLAH BINTI MD NOR 72. KK RUSH 02 MUHAMMAD FAHIM DANISH BIN ZAIDY EFFENDY
NUR ZULAIKHA BINTI ABDUL RAHIM
UNIVERSITY MALAYSIA SABAH KOO JIN CHU 73. ALPHA OMEGA IAN LEE JIAN YI
KOO JIN CHU
MTS NEGRI 4 BANTUL MUHAMMAD WAHYUDI 74.MASPABA 01 ARKANANTA JANITRA E
MAHESWARA IVAN RADITYA
75.MASPABA 02 RAFFI ISNAN PRIYATNO
AZKA CHIRZA SAIFANI C
RS TECHNOLOGIES MUHAMMAD DZULFIKRI BIN MOHD DZULKIFR 76.ZOLTEX MOHD ZULKHAIRI BIN UMAR
MUHAMMAD DZULFIKRI BIN MOHD DZULKIFRI
SEKOLAH AGAMA MENENGAH BESTARI FARIDATUL AKMA BINTI SAIB 77.MAZDENX CHE DANIAL IFWAT BIN CHE BADRUL HISHAM
MUHAMMAD MASWARI MAZHUD BIN MOHD
SEKOLAH KEBANGSAAN KING GEORGE V NURUL FATINAH BINTI ABDUL MALI 78.YOUNG GEORGIAN - OPEN 4 FATIN NUR FATIHAH BINTI ABDUL HADI
NUR SYAHIDA BINTI FIRDAUS
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AGAMA SEGAMAT NUR ASHIQIN BINTI BAHRUDDIN 79.TETRAKLOROMETANA MUHAMMAD AZHARIL HAIKAL BIN AZRIL
MUHAMMAD RAFIQ BIN HAMDANI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' AHMAD MAHER ZUL AFIDA BINTI ABDULLAH 80.BUILD FIGHTER SHEIKH IZMIR QALIFF BIN SHEIKH RIZUAN
WAN AKIF SYAMIL BIN WAN ZAINAL ABIDIN
81.DREAM TEAM ERYNA KHAIRIN BINTI KHAIRUL ITHMA
IZZAT RAYYAN BIN MOHAMAD IBARIYAH
82.NIGIRL AIMAN HAZIQ BIN ANUWAR
MUHAMAD FAKHRURAZI BIN RAMLI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' AHMAD MAHER ZUL AFIDA BINTI ABDULLAH 83.SANRIO AMALIA BINTI AHMAD
NUR HANNAN RASYIQAH BINTI ROSDI
84.STARGIRLS NUR ALYA ADRIANA BINTI SANUSI
WAN NUR ALYA NATASYA BINTI AZRUL FAHMEE
85.THE LYON NUR QAISARA ALIS BINTI MOHD ADIDJAT
SITI NASYRATUN BINTI MOHD ADDRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SRI GUNUNG NUR HAFIZAH BINTI ABDUL RAHMAN 86.TOBOTIK MOHAMAD FARHAN BIN SUKRI
NUR AFIQAH BINTI YUSOF
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTANAH HAJJAH KALSOM ZARINA BINTI RIPIN 87.SHAKODE AFIF MIRZA BIN MUHAMED SYAHID
MUHAMMAD SAQIF BIN ABDUL 'ATIF
SEKOLAH RENDAH I-MUSLEH MAISARAH BINTI KURSUS @ OTHMAN 88.MUSLEH 1 AYESHA SUMAYYAH BINTI SAIFULZA
UMMU HUMAIRAA' BINTI MOHD NURUL WADI
SEKOLAH TUN FATIMAH MAT KAMIL DERAMAN 89.DRAX 6 ALIAH KHALISHAH BINTI ABDUL KADIR
NUR DIAN KHADEEJA BT MOHD AZMAN
90.DRAX 7 MAIZATUL AZIETA BINTI MOHD RADZI
NUR INSYIRAH FARIHAH BINTI ZULKURNAIN
SMK COCHRANE PERKASA ZAINI MOHD BAKRY BIN ZULKIFLI 91.ADAM BOTZ MUHAMMAD ADAM MUHAIMINBIN ZAINI MOHD BAKRY
ADAM SUFFIAN BIN AZRUN SHAHRIN
SMK TAMAN KOTA KULAI NURUL AIN BINTI ABDULL MUTALIB 92.KK RUSH 01 FARAH QISTINA BINTI MD ROSLE
NUR ATHIRAH BINTI AZHAR
Robo Sumo 1KG
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG MRSM TUN DR ISMAIL MUHAMMAD HILMI ABD HALIM TDI LEGACY MUKHRISH DANIEL BIN NOR AZAM
NAZRY BIN SHIRAJCHUDIN
MY-ROBOT MUTIARA MAS POK WEI HAN RBTX-MRMM-C LIEW HAN YANG
TAN MING ZHE
MY-ROBOT TAMAN UNIVERSITI NUR SYAMIMI BINTI AMIR DM CREATORS DEVADARSHAN A/L RAMASH
MITHESH A/L MOGAN
JFTS LIM JUN FONG
WUN TIAN SHUN
NANAS ANNAS YUSUF IMAN BIN MOHD SOHAIMI
MAVIEIN A/L THENAKAR
MY-ROBPT TAMAN UNIVERSITI NUR SYAMIMI BINTI AMIR MRT BLAZERS SHACHIN A/L THIRUMARAN
SHUVISHAL A/L THIRUMARAN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) JALAN PARIT IBRAHIM PIREMALAHSHINI NILAVEZHILAN SJKTJPI ALAGUVEL DEVAR A/L SANGELESWARAN
SEKOLAH KEBANGSAAN BANANG JAYA FAIRUZ BIN ABDULLAH BANANG JAYA 2 MUHAMMAD ADAM ALIFF BIN MOHAMAD AFNI
QAISER FIRRAZ BIN MOHD FAIRUZ
SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR SERI ALAM MUHAMMAD ASRAF HAIRUDDIN GANTZ MUHAMMAD HARRAZ BIN MUHAMMAD ASRAF
NUR ALIYAH BINTI MUHAMMAD ASRAF
SEKOLAH KEBANGSAAN DATUK ISMAIL SA'ADON RAFIDAH BINTI HARON SKDIS ROBOTIC AUFA ANIS NUR IZZARA BINTI MOHD NOR AKMAL
MUHAMMAD ABYAZ RIZWAAN BIN MOHD NOR AKMAL
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI KOTA PUTERI 4 MUHAMMAD KHAIRUL BIN SULAIMAN SUPER4 RT MUHAMMAD AISY IQBAL BIN MUHAMMAD AZRIN
MUHAMMAD WAFIQ SYAHMI BIN HISZAMRUL
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI PENGKALAN ABDUL AZEEM BIN KASSIM PENGKALAN SUMOBOT 2 MUHAMMAD AZIQ IMRAN BIN SOFFIAN
MUHAMMAD IZZAREEF EIZKHAN BIN MOHD FIRDAUS
MOHAMAD IMRAN BIN MOHD TAHIR PENGKALAN SUMOBOT 1 MUHAMMAD HARITH IRSYAD BIN SHUKOR
MUHAMMAD ILYAS BIN FUAD
NOR S. SHAMZIILLAWATI BINTI HISHAM PENGKALAN SUMOBOT 3 ALTHAF ADIB BIN BUJANG
MUHAMMAD FAHMI BIN FAIRUL HISAM
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA MUHAMAD IMRAN AIMAN BIN ZAMZURY SKTTU 1 MUHAMMAD ADEEF IMAN BIN MOHD ZAWADI
NASRUL IKHWAN BIN MOHD NAZRI
SEKOLAH KEBANGSAAN TELOK RAMUNIA AISHAH BINTI SHAMSUL BAHRI INVENTIVE 1 NUR ARIANA QISLIEYA BINTI MOHD SHYAWAL AIDI
NUR DANIA DANISHA BINTI MOHD MAHADIR
MUHAMMAD IKHWAN SHAMIR BIN AHMAD FAUZI INVENTIVE 2 NUR AZMIERA DANIA BINTI ABD AZIZ
SHAHROL BIN ABDULLAH
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH AZRI BIN ALI GUIDANCE-NEO AMMAR HARRIS BIN HERMAN
NABIL ZAMRI BIN ADNAN
GUIDANCE-TERIC ABDULLAH QAASIM BIN MOHD SALEH
NABIL FAHMI BIN ADNAN
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH JB AZRI BIN ALI GUIDANCE STAR AHMAD MUIZZ BIN MAHADZIR
SYARIF HIDAYATULLAH BIN MOHD SHAHRIZAL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN (FELDA) ULU TEBRAU MOHAMAD AIZUDDIN BIN ZAIHAN FUT02 MUHAMMAD QALIF QAYYUM BIN INDRA SUGIANTO
MUHAMMAD ZARIF BIN MUHAMMAD ZAMRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AGAMA SEGAMAT NUR ASHIQIN BINTI BAHRUDDIN FAKE VICTUS MOHAMAD HADIF ISYRAF BIN MOHAMAD SYAFIQ BIDI
MUHAMMAD AZAMUDDIN BIN MUSTAFFA AHMAD
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR BARU UDA MOHAMAD ZULHELMI BIN ZULKIFLI GHOST JR MOHAMAD AQKHIL OBAMA BIN MOHD ROHI
MUHAMMAD RAYYAN ANIQ BIN MOHD NAZIM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI GADING NOR NASRIQ DADA MEAH BIN MD RASHID AZ RIZZ MUHAMMAD AZHAD RIEZQY BIN MOHD FADLY
MUHAMMAD AZROY IZZ BIN MOHD FAIZAL
GALEOCERDO QEEL MUHAMAD AQEEL IFWAT BIN AZRISZUL
MUHAMAD SYAKIR BIN MOHAMAD ZAID
SCP FOUNDATION MUHAMMAD AFIQ AIMAN BIN ANUAR
MUHAMMAD HARITH ASYRAAF BIN MOHD IZUDDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI MEDAN KASLIANA BINTI KASIRAN MEDAN 1 MUHAMMAD AFIQ LUTFI BIN MD ZAIDI
MEDAN 2 MUHAMMAD WAFI BIN ZAINUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN ISMAIL WAN NURAZILA BINTI WAN AZMI GLADIATORS DAFNE A/P MARTIN
NEOLL A/L MARTIN
XTRONIX CHEN SHU VERN
CHEN ZI SEAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN MOUNT AUSTIN MOHD SAHRUL BIN ABDUL RASHID MASSIVE SYNX ADAM FARIZ BIN MIZAN
MUHAMMAD SYAFIQ BIN ROSLAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN SELESA JAYA 2 AB AL-HAKIM BIN AB RAHMAN TEAM XEON RIESHANTHEN A/L PARAGANATHAN
YEE GUANG JUN
TEAM ZEON DARRSHENAN A/L NAGENDRAN
TAN ZI LONG
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN UNIVERSITI MUHAMMAD IMRAN BIN DANIAL TUN BRAVO ISAAC SIN ERN ZE
MUHAMMAD NADIM UMAYR BIN MOHD NAJIB
NOOR AKMALWATI BINTI A. RAHMAN TUN GRAND CHOO HONG DING
ONG ETHAN
ZUERDIANA BINTI MANAF TUN CHAOS MUHAMMAD FARISH ISYRAFF BIN FAIDZUL HAFIZEE
STAMOS EDMUND SANTIAGO
SEKOLAH MENENGAH SAINS BATU PAHAT NOR AZURA BINTI HASNAWI SPHINX B MUHAMMAD BIN MOHD AKHIR
MUHAMMAD WAZIEN BIN MUHAMMAD FAIRUZ
SPHINX C MUHAMMAD AL KHAWARIZMI BIN ZALI
MUHAMMAD AQIL QAYYUM BIN ADNAN
SPHINX XANS MUHAMMAD HAZRUL HAQIMI BIN HAIRUL
MUHAMMAD NAZREEN BIN NASARUDDIN
SEKOLAH MENENGAH SAINS KOTA TINGGI AHMAD BIN MAT AYOB SAKTI BEAST MUHAMMAD NAZEEF BIN MOHD HELMI
MUHAMMAD ZAHID IZZUDDIN BIN MOHD ZAIRI
SAKTI EXORCIST MUHAMMAD ADAM LUTFY BIN YUSOP
MUHAMMAD MIKAIL WILDAN BIN MOHD KHAIDIR
SAKTI GLADIATORS MUHAMMAD DZULHAFIZ BIN MOHD AMIN
MUHAMMAD HIDAYAT NAJMI BIN TAUFIK
SAKTI PREDATORS NOOR DANISH BIN NOOR AZHAR
HERMAN BIN SIRAT SAKTI ALPHA AMIR HAMZAH BIN MOHD AZLI
MUHAMMAD FARHAN BIN ROSTAM
SAKTI OBLIVION MUHAMMAD AKIF DINZLY BIN FAIZ
TUAN MOHAMAD DANISH IQBAL BIN TUAN MOHD RIDZUAN
SAKTI STRIKE ADIB BIN MOHD ASYIK
MUHAMMAD HAIMAN HAFIY BIN MOHD FAUZI
SAKTI VYTRX AHMAD SYAMIL ZAFRY BIN AHMAD MAULANA
MUHAMMAD AMEER HAZIM BIN ZULAZHA
SEKOLAH MENENGAH SAINS SEMBRONG MOHD HILMI BIN AZMAN SASEM03 MUHAMMAD FAREED ERSYAD BIN OTHMAN
MUHAMMAD NUR IKHWAN BIN MUHAMAD ZAMRI
MUHAMAD GHAFAR BIN ABDULLAH SASEMSUMO1 MUHAMMAD ADAM DARWISY BIN MOHD AZHAR
MUHAMMAD HAQIM BIN HANAFI
SASEMSUMO2 FARIZ NAZMI BIN ASHAFIK
MUHAMMAD FAIZ BIN MOHD NORASRI
SEKOLAH MENENGAH TAMAN MOUNT AUSTIN MOHD SAHRUL BIN ABDUL RASHID MASSIVE OSCAR DHIA WAFA BINTI MOHAMMAD SOHIBUL FADHILAH
IMANINA AYESYA BINTI ABD RAHMAN
SEKOLAH TUN FATIMAH MAT KAMIL BIN DERAMAN DRAX ANIS FAQIHA HANANI BINTI MOHD JAIS
ILISYA INSYIRAH BINTI YAHYA
DRAX 1 IZZAH INSYIRAH BINTI MOHD ZULKEFLI
SITI NURSAHIDATUL BALQISH BINTI MOHD SAHRUL
DRAX 2 NUR AMEERA EDZREENA BINTI MAHADIR
NUR QAISARA ARDINA BINTI NORMAN
DRAX 3 AINAA SYARAFINA BINTI AYOB KHAN
NUR AMEERA EDREENA BINTI MAHADIR
DRAX 8 FATHIAHNISSA AMNI NURBAZLA BINTI SOSRIZAD
NUR ADRIANNA EMALEEN BINTI AZRUL SYAHRIL
SMK DATO' SULAIMAN HAKIM BIN MOHD NOR D'STRONIX MUHAMMAD AIDIL BIN ABDULLAH
MUHAMMAD HARIF HAQIM BIN ZAINAL
SMK SERI GADING NOR NASRIQ DADA MEAH BIN MD RASHID RHINO MUHAMMAD ASADULLAH BIN EZUDDEIN
MUHAMMAD SYAFIQ BIN FAIZANNIZAM
SMK TAMAN MOUNT AUSTIN MOHD SAHRUL BIN ABDUL RASHID MASSIVE ALL STAR ALYA INSYIRAH BINTI JUNAIDI
MUHAMMAD HAZIQ AIMAN BIN ZURLIZAL
MASSIVE SHINNING LEONG JIA HSIN
SAIFUL NAJWAN BIN MOHAMAD MOHADI
SMK TINGGI BATU PAHAT NEO SHUN ZHI HSBPS1 LIM ZHI YI
TEW JIN RONG
HSBPS2 LIM GIN WYNN
SIYU SONG LIN
SMK TUN HABAB MOHD NOR AKMAL BIN SALLEH GLORIOUS TUN HABAB MOHAMAD NAJMI BIN MOHD SAZALI
MUHAMMAD AIDIL SYAHMI BIN ZAIDI
PERSENDIRIAN NORHARITA BINTI TALIB AI INTELLIGENT LUQMANUL HAQEEM BIN SAIFUL RIZAL
QAIREEN ARISSA BINTI SAIFUL RIZAL
SHAHRUL FATIMI BIN ISA HIGH VOLTAGE 02 KHAIRUL MUKMIN BIN MD RIDZUAN
MUHAMMAD DANISH HAKIM BIN NORIZHAM
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE HUX ROBOTICS MUHAMMAD HAIRIL AFANDI BIN MUHAMMAD EDRUS G2ROBOX9 MOHAMAD AINOL SHAZRIN BIN SETIABUDI
MAKTAB RENDAH SAINS MARA JOHOR FAUZIATI BINTI AB WAHAB ERUTECH JOBA AINA AFIA BINTI SULAIMAN
ANNESA AMINNA BINTI ZULKIFLI
ROBOTECH@JOBA ALEA NUR RAUDHAH BINTI KHAIRULANUAR
MUHAMMAD FIRAZ BIN MOHD RIZAL
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH ABDUL AZIZ BIN KHAMARUZAMAN GUIDANCE PUPIL IZZUL IMAN BIN FAIRUZ
UMAR BIN AZMI
GUIDANCE-QEEFZ MUHAMMAD AQEEF BIN HERMAN
NEPTUNE AZZAM MURSHID BIN KHAIRUL EFFENDY
MUHAMMAD FAHMI IKHWAN BIN ZAINUDDIN
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH JOHOR BAHRU ABDUL AZIZ BIN KHAMARUZAMAN GUIDANCE TWINS UMMI FATIHAH BINTI MOHD JAFNI
UMMI SAKINAH BINTI MOHD JAFNI
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH JOHOR BHARU ABDUL AZIZ BIN KHAMARUZAMAN GUIDANCE A AHMAD FAIZ AZHAR BIN FAHROL FAHMY
AIDI HAFIZ BIN NORAZLI
SEKOLAH MENENGAH ISLAM HIDAYAH, JOHOR BAHRU ABDUL AZIZ BIN KHAMARUZAMAN GUIDANCE_NF NAUFAL FARHAN BIN MOHD FAIZAL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN (FELDA) ULU TEBRAU MOHAMAD AIZUDDIN BIN ZAIHAN FUT01 MUHAMMAD HAFIZ BIN WAN GHAZALI
NUQMAN ARIF BIN SULAIMIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AGAMA SEGAMAT NUR ASHIQIN BINTI BAHRUDDIN PARAPROBO AQIB HILMAN BIN HAFIZUL
MUHAMMAD HADIF LUQMAN BIN MARZAKI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR BARU UDA NORAIN BINTI MOHD AMIR ASTER MUHAMMAD FARISH DANIAL BIN MOHD FAZLI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SAINT JOSEPH MOHD NORAZMEY BIN ZAINORY SENJO RUSH MOHAMAD AMIRUL HAKIM BIN MOHAMAD AJIB
MUHAMMAD FARIS ISKANDAR BIN MOHD FAIZAL
NUR ATIKAH BINTI MOHD RAZAK SENJO DIAMOND PAVINKUMAR A/L BALAN
YOVINDRAN A/L SHRI SHAILENDRAN
SENJO RBTX SOMESVAR A/L YOGENDARAN
TEVA SHARMA A/L VENUS DARAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI GADING NOR NASRIQ DADA MEAH BIN MD RASHID TATULA ELITE ABDUL HADI BIN KASIM
MUHAMMAD ASRI ISYRAF BIN BAHARUDDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI MEDAN KASLIANA BINTI KASIRAN MDN1 MUHAMMAD ZHARIFF IZDIHAR BIN JAMALUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI PULAI PERDANA ALINA BINTI WAGIRAN HYZENZIRKEL HARIS FIRDAUS BIN HAIDAR RIZAL
MUHAMMAD IZZ RIFDIE BIN MUHAMMAD HISHAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SKUDAI NUR AINANI BINTI ALI LIGHTING RUSH KU DANIEL IMRAN BIN KU MOHD SYAIDY
MUHAMMAD SHAFIDZUDDIN BIN SHAHRULLAH
WISDOM GIRLS DHIYA DAMIEA BINTI MOHD NASIR
NUREFYQAASHERA BINTI ZULKIFLEY
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SKUDAI NUR HANANI BINTI ABDUL RAHMAN OUR ODYSSEYS LEE JIA QI
LUCIUS PANG LI YANG
TEAM ENDGAME POOPATHI A/L KAYSAVAN
SATHIS RAJ A/L THIAGARAJAN
THE BLAZE INSANUL IMAN BIN SYAIDUL AZAM
MUHAMMAD DANISH IRFAN BIN SAHARUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN IBRAHIM MAZNI BINTI RAHIM ROBO WARRIORS LAVANYAH A/P MANOGARAN
REBECCA TANUSHREE A/P PRAKASH
SHAMSIAH BINTI IBRAHIM BLAZING PRIME LEETHA A/P KANAN BAYELL
PREETHIKA A/P SARAVANAN
DUO LOCO AZRIEL CAMILLUS ANAK ALISTAIR FREDKINSON
MUHAMMAD NABIL HAKIM BIN IZAMANISHAM
OPTIMUS PRIME CHONG GA EN
MAHFUZ MUHAMMAD ADAM BIN MOHD YAHYA
STARSCREAM EVOLUTION CHAN SHU HUI
LOW EN ZI
SYSTEM OVERLOAD LEENA A/P KANAN BAYELL
RITHIKA A/P SANKAR
YING AND YANG SEEVANESHWARY A/P SIVARAJA
SWATY A/P R. SUBRAMANIAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTANAH ENGKU TUN AMINAH MUHAMAD ILI NURHAYAT BIN HASSAN TEKNO RUSH NUR AIREEN HANIES BINTI MOHD HAIRIL
NUR HADIRAH QAISARA BINTI RAMLI
YESMOLA EVELYN LIOW YU EN
LOK YEE ANN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN DESA JAYA SITI JUWAIRIYAH BINTI ALI T'DEJA EXTREME ARIF ABDULLAH BIN M. FHAVELAH
NOOR AIMAN KHAIRULARIFIN BIN FAISAL
T'DEJA SUPER ADAM HAZIQ BIN NOR HALIDI
MUHAMMAD RIZQ UQAIL BIN MOHD NURULFAIZ
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN SELESA JAYA 2 AB AL HAKIM BIN AB RAHMAN TEAM XEON CHAN DE JUN
LOGAN A/L RAVINDRAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN UNIVERSITI MUHAMMAD IMRAN BIN DANIAL TUN HAKKU RUSH MUHAMMAD HARIS NAUFAL BIN MOHD YUNUS
MUHAMMAD IKHWAN DANISH BIN WAN MOHD HAZANI
SAHARANI BIN ABDULLAH TUN TECHNO RUSH ANISHVAR
MUHAMMAD IRFAN KHAN BIN MOHD EFFAN KHAN
ZUERDIANA BINTI MANAF TUN PHANTOM RUSH LOGESWARAN A/L LINGAM
YUVANESWARAN A/L ARUMUGAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TENGKU ARIS BENDAHARA MOHD FAKHRUL IKHWAN BIN TUKIRAN STABTRACER MOHAMAD ISKANDAR BIN ROSLAN
MUHAMMAD FIRDAUS BIN HANIF
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN YONG PENG LIM KUI LENG SMKYP1 KHOO YU TANG
LIM XUEN
SEKOLAH MENENGAH KEBANSAAN SULATAN IBRAHIM MAZNI BINTI RAHIM DREAM TEAM KIRTHIKAH
SEKOLAH MENENGAH SAINS BATU PAHAT NOR AZURA BINTI HASNAWI SPHINX D AIMY NURAFINA BINTI AHMAD ALABQARI
PUTERI NAJIHAH BINTI MOHD HAIRIL FITRI
SPHINXTEOMAN ABDUL RAHMAN FAKHRULLAH BIN SHAHRILZAILA
DANIEL TEO BIN ADAM TEO
SEKOLAH MENENGAH SAINS KOTA TINGGI HERMAN BIN SIRAT SAKTI ASURA MUHAMMAD IRMAN HILMI BIN MOHD FARIZAL
MUHAMMAD MIRZA WAFEE BIN MOHAMMAD LUTFEE
SAKTI RUSH ARIF ZUHAYRI BIN MOHD HANAFI
MUHAMMAD FAKHRI FIKRI BIN MOHD AFANDI
SAKTI VISION MUHAMMAD SYAFIQ FITRI BIN ISMAIL
MUHAMMAD ZAHIN BIN MOHAMAD MIZAN
SEKOLAH MENENGAH TEKNIK JOHOR BAHRU OMAR BIN ALI TIJB RACER MUHAMMAD HAQIMI BIN MOHD ZAMANI
SYAHMI ISYRAF BIN SAIFUL BAHREE
SEKOLAH TUN FATIMAH MAT KAMIL BIN DERAMAN DRAX 3 ALISYA BINTI ADHAM RIAN
MARISSA DANIA BINTI MAHIZAL
DRAX 3R ALYAA HANYZ BINTI HISHAMUDDIN
NUR NABIELA DARWIESYA BINTI ABDUL HAFIZ
DRAX 5 ALYAA ZAFIERAH BINTI ZULHILMI
NUR QAISARA IRDINA BINTI MOHD ZAKI
SMK TAMAN KOTA KULAI NURUL AIN BINTI ABDULL MUTALIB HIGH VOLTAGE 01 MUHAMMAD AAQIF BIN MUHAMMAD SHAKIR
YUWENH PRAKASH
SMK TINGGI BATU PAHAT NEO SHUN ZHI HSBP NG JUN YANG
YAP LOUIS
HSBP 2 TENG RUIXIAN
YEO EZELL
HSBP01 AW KE HAN
NICOLAS NYEO SIANG ZHEN
HSBP03 CHEE SER YANG
YEE ZHEN HONG
HSBP04 CHOO WEE JIAN
HONG RUI ZHENG
HSBP05 MARCUS CHOO XUAN YU
TEA HONG BIAO
 
Robo Tracer junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR HUX ROBOTICS MUHAMMAD HAIRIL AFANDI BIN MUHAMMAD EDRUS G2ROBOX AISYAH HAZIQAH BINTI AFIQ AIMAN
G2ROBOX1 MUHAMMAD AQIL AMSYAR BIN MOHD NOR ASIKIN
G2ROBOX10 FAIZ ADDIN BIN ABDDUL HALIM
G2ROBOX2 MUHAMMAD RAIED NAZIF AZ ZAIQRY
G2ROBOX3 MUHAMMAD ARIFF BIN AZAN
G2ROBOX6 AHMAD AMMAR RIFQI BIN MOHD HAFIZ
G2ROBOX7 MOHAMAD RAYYAN AQASHAH BIN MOHD NAJIB
MYROBOTS ROMA MALAR A/P THIAGARAJAN MY ROBOT TEAM A KAVIAZHAGI
TAMILZHALAGI
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) JALAN YAHYA AWAL MALANE KRISHNAN TEAM D LUKEESH A/L PUBALAN
RINISHA SRI A/P DARMARAJ
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG BUKIT RAMPANG SATHIYASEELAN A/L APPLASAMY TEAM E JAYGANEESH A/L KASAVEAN
TANVER RAJ A/ L SIVAKUMAR
TEAM F JAYKRISHNAA A/L KASAVEAN
KHIISVEN A/P THURAIRAJ
TEAM G RAKSHA A/P SARAVANAN
YASHWANTH A/L YUVARAJAN PILLAI
TEAM H KAVINATHENZ A/L GEEVANATHAN
SHIVANANTHAM A/L HAIGAMANTHAR
TEAM J DARRSHAN A/L SHIVALINGAM
SUDHARRSHAN A/L GOBINATHAN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINI RAVIKUMARAN A/L KANISAN TEAM I JESSIKA GERARD A/P STEVEN GERARD
LOGAVENTHAN A/L SELVAGANES
TEAM K SARVIN A/L KOBINAIKOR
YUVANESAN PILLAI A/L RAGURAJA
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) TAMAN TUN AMINAH VELOO DORAISAMY TEAM B SHARVISHKUMAR A/L RAMUKUMAR
YHAASWIN A/L NIRMAAL DASS
TEAM C GAYATHRI A/P N CHANDRA SEGARAN
VETHINI A/P SARAVANAN
TUTA A DIVINAA A/P GOPAL
SANJANAA A/P K. SHANMUGADASS
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) ULU PENGGELI SITI NUR FAHDZIHA BINTI KHYAR SKUPFIGHTER IZZ ZAMIR ZHARFAN BIN ZAIRUL
SYAHIR FADHLI BIN SAZELI
SEKOLAH KEBANGSAAN BANANG JAYA FAIRUZ BIN ABDULLAH BANANG JAYA 1 NUR AISYA SAFIYYA BINTI MOHAMAD HISHAMUDIN
NUR ALEESYA ADRYANA BINTI AHMAD SYAIFUDDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR PENAWAR 2 SHAHIRAH M SHOKRI DOUBLE A MUHAMMAD ADAM AL-FATIH BIN MOHD AZUAN
MUHAMMAD AQIL KHAN BIN MUZAIZUDIN KHAN
SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR PONTIAN AMMAR ABDULLAH ULTRA CODERS NUHA ZINNIRAH BINTI AMMAR
UMAR FAHMI BIN AMMAR
SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR PUTRA MUHAMMAD NAJIB BIN MOKHTAR PUTRA ROBOTIX MUHAMMAD HAFIY ZIQRI BIN MUHAMMAD NAJIB
MUHAMMAD RAZIQUE IRHAM BIN JAMAL ASSAQAUF
SHAMSIAH BINTI IBRAHIM AMNI AMMAR AMMAR SYARIF BIN MOHD NASRON
AMNI NABILAH BINTI MOHD NASRON
SEKOLAH KEBANGSAAN KG BAHRU ABDUL GHANI BIN MOHD SALLEH MENTARI BAHRU E AHMAD NAIM BIN ABDUL GHANI
MUHAMMAD DANIAL SHAHMI BIN SHAHRIZAN
ZAINIQ BIN ZULNURAINI MENTARI BAHRU A ALHADID SHAH BIN SHAH RIZAN
MUHAMMAD AMSYAR RAFIQI BIN JUPRI
MENTARI BAHRU B AUNI KHADIJAH BINTI MOHD.SYARIFFUDDIN
AUNI ZARA BINTI MOHD ZARIZI
MENTARI BAHRU C MUHAMMAD HANNAN ZAHIN BIN MOHD HAZRIL
MUHAMMAD RIZQY NUR IMAN BIN NOROLIMAN
MENTARI BAHRU D GHINA EL ZAHRAA BINTI SAIFUL BAKHRI
MUHAMMAD NURHAN LUTFI BIN NORHISYAM
SEKOLAH KEBANGSAAN KOMPLEKS SULTAN ABU BAKAR AHMAD BAKHTIAR BIN ABU BAKAR THE LYNX MUHAMMAD AQIL AMSYAR BIN HAFIZUL
MUHAMMAD ZARIEF ZAQUAN BIN MOHD ZAMRI
BAIRIL AIDIL BIN OMAR 2ND LYNX IZZ AMINEEN BIN MOHD FADIL
MUHAMMAD AMMAR BIN NORAKMAL
SEKOLAH KEBANGSAAN LKTP MAOKIL 1 SIVASEHARAN A/L GUNASEHARAN FM MATRIX 1 MUHAMMAD NAZIM ZARIF BIN MOHD NAZRI
MUHAMMAD ZHAFRY IHTISYAM BIN MOHD AZLIN
SEKOLAH KEBANGSAAN MUZAFFAR SYAH ZAINI MOHD BAKRY BIN ZULKIFLI MUZAFFAR SYAH BOTZ 1 MOHAMAD HAIFUZA AISH BIN MOHAMAD FADHIL
MUHAMMAD FAKHRI ZIKRY BIN MOHD SHAHRIL
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT BAKAR TENGAH NUR ADDIN BIN MALEK SKPBT NADHRAH MAISARAH BINTI ABDUL LATIFF
UMMU SAFIYYAH BINTI MOHAMAD SALEH
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT BUNGA RAHIMA RAZIKIN BINTI SAYDI SRIBOTZ MUHAMMAD DANISH FAIQ BIN MOHD ZAWAWI
MUHAMMAD IRFAN IRSYAD BIN AZIZAN
SRIBOTZ4 AAFIYA FATINI BINTI HAFIZ
AURA INSYIRAH BINTI KAMALLUDIN
ZURAINI BINTI ISHAK SRIBOTZ II ADAM SUFFIAN BIN AZRUN SHAHRIN
MUHAMMAD NAQIU ANAQI BIN MOHD LUTHFI
SRIBOTZ3 MUHAMMAD FAHEEM BIN HAFIZ
MUHAMMAD KHALISH THAQIF BIN AZIZAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT KEROMA DARAT MASTURA BT ABDUL RAHMAN KD ROBOT MUHAMMAD AFFAN SHAFIY BIN SHAHRIZAN
MUHAMMAD FARISH ADAM BIN MOHAMAD ESA
SEKOLAH KEBANGSAAN PER NORLIYANA BINTI MOHAMAD KASIM DELIMA NUR FAQIHAH BINTI AKMAL
NUR UMAIRAH MAISARAH BINTI WENOL @ZAINAL
SEKOLAH KEBANGSAAN PINTAS PUDING HASNITA BINTI HASSAN SEPINTAS IRFAN NAUFAL BIN EDDY IRWAN SHAH
MOHAMAD SYAZWAN BIN MOHAMAD ZAID
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN BUKIT DAHLIA MOHD RIDHAUDIN BIN MAHMOOD DAHLIATRACERBOY2 AHMAD ABDUL HADI BIN JUMADI
MUHAMMAD SHAMEL IRFAN BIN MOHD NAIM
SUHAIDA BINTI ALANG MAHAT DAHLIATRACERGIRL ALYSSA BINTI AHMAD EZUDIN SHAH
HAIFA AMALIA BINTI HASMEZI
WAN MUHAMMAD ZULHAFIZIE BIN WAN MOHD ZULKIFLI DAHLIATRACERBOY1 MOHAMMAD AISY ARIF BIN MOHAMMAD AIMAN ANDREW
MUHAMMAD MEERZA AQEEL BIN ROSMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN PERLING 3 MUNIRA BT MOHAMAD MOKHTAR CIRCLE RBT MUHAMMAD AMSYAR NAUFAL BIN MAHADZIR
MUHAMMAD ASYRAF HAQEEM BIN AZLAN
NORLIYANA BINTI MOHAMAD KASIM PERLING3 SQUAD DHIYA DELISYA BINTI MOHD KHAIRUL FAIZI
HANA AYSHA BINTI AZLIE
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TUN AMINAH MOHD DZULHAFIDHZAN BIN MOHD RIDZAM TERRA MUHAMMAD DANIAL IRSYAD BIN MOHD FIRDAUS
SYED AHMAD IZZ ZARIF BIN SYED ZULKIFLY
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN UNIVERSITI 4 HASSAN AZHARI BIN RAHMAT TU4 RUSH 1 DANISH IZZ ZARIF BIN MOHD NORAZMEY
FIRAS IMADI BIN MOHD ASMADI
TU4 RUSH 2 MUHAMMAD AL ADIB BIN NORRISWANDI
SALAHUDDIN AL AYYUBI BIN MOHAMAD AMIR
SEKOLAH RENDAH ISLAM IBNU NAFIS NOOR HAFIZA BINTI MD OMAR GENSRIIN MUHAMMAD DHABIT BIN AZREE
SK BUKIT GAMBIR AMIRUL SYAHMI IZWAN BIN MAT SARIF SKBG TOP HILL MUADZ ZIKRI BIN MOHD NAQIUDDIN
MUHAMMAD AZZRIZAL BIN RAZIDIN
SK MAJIDI BAHRU FAUZIAH BINTI ILHAM MBBOT A MUHAMAD ARIF AIZAT BIN MOHD NAZRI
MBBOT B ARYAN NAFEEZ BIN HASSURAINY
SK SERI KOTA PUTERI 4 MUHAMMAD KHAIRUL BIN SULAIMAN SUPER4 RACER MOHAMAD RAYYAN BIN MOHAMAD ZAIRAZI
MUHAMMAD AQIL BIN MOHAMAD SUHAIDI
SK SRI GADING HANIS LIYANA BINTI ZAITON MEBOT-SKSG MUHAMMAD AKRAM BIN ANSAR
MUHAMMAD HAZIQ BIN ANSAR
SYSCORE ACADEMY JB RAVIKUMARAN A/L KANISAN TEAM L POOVESH A/L KISHORE
SHANTHALUXMAN A/L KESAVAN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG AKADEMI SAINS PENDANG WAN NUR NASUHA BINTI WAN HANAPI ASP 22/26 MUHAMMAD AMIRUL NAZHAN BIN SHAHRUL NIZAM
MUHAMMAD ANIQ AKMAL BIN MUHAMMAD FARIS
CR8 ALOR SETAR MUHAMMAD HAFIZ BIN ABD RAHMAN MAXIMUS CHAOS2 TAN YING RUI
TAN WENG PENG TAN ZHENG XUE
NINJAS CHONG SHUNG EE
CHONG SHUNG ZEN
KOLEJ VOKASIONAL KULIM AMIR FAKHRI BIN ABDUL JAMIL DRAGON RACE IRFAN HAZIQ BIN MOHD ZAINI
FAIZA BINTI AHMAD PHUAT IRON HIDE MUHAMMAD DANIAL BIN NIRWAN IQBAL
MOHAMMAD HUZAIRIE BIN SUHAIMI KVK1 IKHWAN BIN MD BURHAN
MAAHAD TAHFIZ SAINS DARUL AMAN MUHAMMAD HAFIZ BIN AB RAHMAN MTSD3 ABDUL AFIQ HILMAN BIN ABDUL MALIK
MUHAMMAD NA'IM BIN MOHD SOBRI
MUKHBITIN MUHAMMAD HAZIM BIN HANIF OMAR
MUHAMMAD SALAHUDDIN BIN ZAINAL ABIDIN
SENTOKI ABDIN SYAKIRIN BIN SULONG
MUHAMMAD ADIB BIN MOHD AFIFUDDIN
MAKTAB RENDAH SAINS MARA MERBOK SITI NORLIZAH BINTI SIDEK MERBOK01 ADIB ZIKRI BIN YUSLI
QAYYIM MUHAIMIN BIN SHUKRI
MAXIMUS SUMO LIM BOEY LEE RADIANT RISERS LEE JIA HAO
LIM JUN YI
MAXIMUS SUMO TAN WENG PENG HINOKAMI MICHAEL GOH SHIN YONG
TAN YEE CHEAN
RED PHANTOM V2 ONG JOHAN
YEONG MING HAN
MRSM BALING SHAMSUL WAHEEDA BINTI SHAHRIM MRSM BALING TEAM 1 AIMAN NABIL BIN AZIZAN
RUSYDAN RUDAINI BIN MOHD EKRAM RUDAINI
SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR BARU DARULAMAN ZULKEFLI IBERAHIM VOLTRABOT AHMAD FAHIM BIN ZULKEFLI
AHMAD UMAR BIN ZULKEFLI
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI ULAR MAHDZIR BIN JAMIAAN SIRAKO MUHAMMAD AMMAR MUKHLISH BIN MAHDZIR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR BARU SINTOK SURYANY BINTI HASAN HIMAWARI MIOR MUHAMMAD NAZHAN BIN MIOR SHAHRIZAL
MUHAMMAD ARIF BIN NORASMADI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN IBRAHIM HAFIZURIAH BINTI HASHIM R-SUMO IBR2 MUHAMAD HADIF HAKIM BIN SAJALI
NAUFAL IMAN BIN MUHAMMAD NOOR
R-SUMO IBR3 BARATHRAJH A/L JAYASEKARAN
MUHAMMAD DANIEL ARIEF BIN SAMSUL RIZAL
R-SUMO_IBR1 IZZ RAYYAN BIN ISMAIL
MUHAMMAD AKMAL HAZIQ BIN MOHAMAD FAUZI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KUBOR PANJANG MOHD SHAHRIL BIN MOHD FOWDZI LG AHMAD AQIL HARITH BIN AHMAD TAUFIK
MUHAMMAD RIDZUAN BIN MOHAMMAD SALLEH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN AHMAD TAJUDDIN MUHAMMAD FIRDAUS BIN HAMDAN BUSHIDO FAIDHUR RAHMAN BIN SA'YA
MUHAMMAD IKHWAN BIN JUNAIDI
NUR AIZAH BINTI SABELI ROBOSAT MUHAMMAD HAFIZUL HAZIQ BIN MOHD NOPIAH
SHAIFUL BIN KAMAL
NUR SYAZWANI BINTI AZHAR SKORNXBOT MUHAMAD ZAKWAN HARITH BIN ZOL'AZMI
MUHAMMAD AL MU'IZ BIN AMRAN
ROSHIDA BINTI ABD RAHMAN IMMORTAL NUR AINA NAJIHAH BINTI ANUAR
NURSYAM FARAH BINTI AZMAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI KOB RAIME HARME BIN ABD RAHIM KORBIAN MUHAMMAD 'ADY DARWISH BIN RAIME HARME
MUHAMMAD IZZUL IEFWAD BIN MOHD NASIR
SEKOLAH MENENGAH SULTAN ABDUL HALIM HERNA BINTI NORDIN JENAN ROBOWHIZZ MOHD ADAM FIRDAUS BIN RIDZUAN
MUHAMMAD AMAR WAJDI BIN ROSMAWAZI
JENAN TECH ELHAM ASIL BIN HASRUL MUHAIMIN
MUHAMMAD HAFIZ BIN HAMZAH
SMSAH 01 MUHAMMAD AIRIL AMSYAR BIN ADNAN
YUSUF QARDHAWI BIN FAISOL
NORASHIKIN BINTI MOHD RAMLI ROBOLUMI MUHAMMAD AMALUDDIN HAZRI BIN MOHD HAFIZ
MUHAMMAD MUIZZUDDIN BIN MOHD ZAMRI
RONAN ASYRAF BIN MOHAMAD SALLEHUDDIN
SYED AHMAD RIDHUAN BIN SYED SHAMSUL NAHAR
SEKOLAH RENDAH ISLAM NURUL HIDAYAH PENGHULU ELANG AZMAN BIN SALLEH TWO ABDUL ABDULLAH ANAS BIN MOHD SABRI
ABDULLAH ARIF BIN AZMAN
PERSENDIRIAN LIM BOEY LEE BIG ELEPHANT CHEAH ZHONG XIN
TAN DE HAO
OMUS JUSTIN CHEOK MING LEE
LIM WEI ZHE
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE ANNUR ROBOTIC CLUB RIZALI AFIQ BIN RAZAK LIGHTNINGBOT ANNUR MUHAMMAD MALDANI BIN BADRUL HISHAM
PUTERAKU ARRAYYAN JAAFAR BIN ABDULLAH
SUPERPOWER BOT ANNUR MUHAMMAD HAZIQ ILMAM BIN NOOR HISHAM
UDA RAYYAN BIN AZLI
MAAHAD TAHFIZ SAINS DARUL AMAN MUHAMMAD HAFIZ BIN ABD RAHMAN CRYPTON LUTFIL HADI BIN ZUKI
MUHAMMAD HAZIM NADZMI BIN MOHD HANIF
FTRACE MUHAMMAD ALIFF FARHAN BIN MOHAMAD FERIZA
NAZEEM HASIF BIN ZAMREE
INNOVATROLL MUHAMMAD ADAM PUTRA BIN MUHAMMAD NORMAN
MUHAMMAD AQIL WAZIF BIN SYAIFUL KHAZIMI
MONSTRACER ABDULLAH MUBIN BIN NAZMI
MUHAMMAD ADAM MUQRIZ BIN MOHD AZIZI
ZAKIWANNAQI AHMAD NAQIUDDIN BIN AHMAD RAIZAL
MOHAMMAD DARWISH ZAKWAN BIN MOHD SADRI
MAKTAB MAHMUD ALOR SETAR MOHAMAD MUNZIR BIN MD AZMI ORACLE MUHAMMAD ILMI NAUFAL BIN AZMAN
MUHAMMMAD ARIF AQIL BIN MOHD SAYUTI
MOHD ASHRAF BIN HARUN MORPHEUS KHAIRUL AHNAF BIN MUHAMAD KHAIRUL NIZAM
MUHAMMAD NURROJULUL MULHA AL FATEH BIN MOHD NURRAHMAT
RIZALI AFIQ BIN RAZAK NEO MAHFUZ BIN ZADUL MUTAALIM
ZAIDULMUNIR BIN ZAHARI
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN KENARI SHAFIZAH BINTI SHAFIAI @ SHAFII JAGUH MUHAMMAD ALI YUSUF BIN ISMA-AEL
NAYLI SAFWAH BINTI MOHD SHARIZAN
SEKOLAH MENENGAH AGAMA TARBIAH DINIAH FAZALIANA BINTI ZAMZURI METAL LUMINOUS FARIESYA ERYNA BT MOHAMMAD FARIZ
NURSHAMILATUL SYAIYIDAH BINTI ABDULLAH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AGAMA KEDAH MUHAMMAD AFIQ HAKEEM BIN GHAZALI ALPHA SMKAK NUR ALEEYA MAISARAH BINTI GHAZALI
NUR NAJIHAH BINTI AMRAN YUSRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ST. ANNE'S CONVENT ANITHA A/P NOEL SMKSAC TEAM 2 TENUKAA A/P THAMILSELVAN
YOGASREE ANAND
NUR AINUL WAHEEDA BINTI ABDUL WAHAB SMKSAC TEAM 1 DHAKSHAINIE A/P UDHAYARAMES
PARNELLA DIVIYA A/P BRIDTHO
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN HITECH GAURI A/P BIRASAMY X-UP MUHAMMAD HAZIQ BIN MOHD AZMAN
SHAILLAJA A/P POOVARASAN
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR ANNUR ROBOTIC CLUB MARSHILA BT MOHD YAZAM ACE BREAKER AHMAD ZHARIIF BIN MUHAMMAD ZUHAIRI
MUHAMMAD FIRAS KHALISH BIN MOHD AMIR LUDIN
MOHD HAFIFI BIN MOHD NAWI SPEEDYBOT ANNUR HFIY UKASYAH BIN MOHD HAFIFI
MUHAMMAD AMMAR SHOLIHIN BIN MOHAMAD SALMAN
MOHD YASSIN BIN ABD RAZAK BLACK EAGLE ANNUR MUHAMMAD ADAM FATHI BIN MOHD YASSIN
NA'IL HUWAIS BIN ZULKIPLI
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) PALANISAMY KUMARAN MEGALATHEVI A/P THAGAVELLU STPK TEAM FIVE OLIVENTHAN A/L SANMUGAM
SANTOSH GURU A/L PRAKASH
VIJEYA RAJ A/L MANIYAN STPK TEAM SIX ANNAHBARATTHI A/P ANATURAI
GOWREESAN A/L MURTHI
SEKOLAH KEBANGSAAN KUALA MERAH MOHD RIDZUAN BIN RAHIM KOLA RED ONE HANNAN FUDHLA BINTI MOHD RIDZUAN
NUHA BINTI RIDUAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KUALA TERIANG NOR JAURIAH BT OTHMAN SKKTROBO1 AHMAD NAEMAN BIN AZIZ
NURUL AWATIF BINTI MOHAMAD SOFIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN MERBOK (PUSAT) SUBAIDAH BINTI TERA SKMP SUPERB AHMAD FAIZ NAJMI BIN SAPARIN
MUHAMMAD AINUL AZFAR BIN AZAMEL
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI ULAR FAZALIANA BINTI ZAMZURI META ROYAL FATHIAH RANIA BINTI MOHAMMAD FARIZ
SYAFIQ BIN SAMSUL
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI ULAR MINARNIE HADZIRA BINTI MOHAMAD DOUBLE FAKHIRA FAKHIRA MAATHIRAH BINTI AHMAD FIRANIE
FAKHIRA MARISSA BINTI AHMAD FIRANIE
NOOR FARHANA BINTI SABUDIN INVOLVING SKIES MOHAMMAD IQBAL FAYYAD BIN MOHAMMAD RIDZAL
MUHAMMAD FARIS UZAIR BIN MOHD FAIRUZ AIMAN
NORIZA BINTI MUHAMED YUSOF KING SLAYERS TECHNOLOGY AHMAD LUQMAN BIN MOHAMAD
MUHAMMAD MUAZ BIN NAJWAN NA'IM
ZUNAINAH BINTI HAMID IZZMIROBOTEAM MOHAMAD IZZ HARRAZ RIDZQI BIN MOHAMAD RIDZUAN
SYAHMI BIN SAMSUL
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN HI-TECH BAIHAKI BIN WAHAB ADIWIRA IRFAN HADI BIN BAIHAKI
IZZAT FAHIM BIN BAIHAKI
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN RIA MOHD NORIZAM BIN MOHD RODZI SK TAMAN RIA MOHAMAD IZZAN BIN MOHD MONIER
SEKOLAH RENDAH AL-ISLAH MOHD NAJIB BIN SHAARI ROBOSEIN MUHAMMAD HUSEIN BIN MOHD NAJIB
PERSENDIRIAN KHAIROL SHAH BIN OTHMAN KHALISH MAJU KHALISH HAIDAR BIN KHAIROL SHAH
UKAIL UKASYAH BIN KHAIROL SHAH
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT JAWA NOR AZHAR BIN MAHASAN SEJIWA DIGITAL ILYAS AMJAD BIN MOHAMAD
MUHAMMAD AKIF AKASYAH BIN FAKARUDDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN LALANG PEPUYU NOR AZLINAHAZIRAH BINTI MOHAMED ALHUSNI XTREAM NOOR AFIYA ALHUSNI BINTI NOOR AIMAN
NOOR ALYAA AL HUSNI BINTI NOOR AIMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN MEKASAR ROSNANI BINTI CHE KUB SEHATI TWO MUHAMMAD AQIL RAYYAN BIN MOHD ASRI
MUHAMMAD SAMIR BIN MOHD SUHARUDDIN
ZULKIFLI BIN HAMAT SEHATI ONE AHMAD NASRULLAH BIN MOHAMED HASANI
WAN AMIRUL FATIHI BIN WAN HASSUAT
SEKOLAH KEBANGSAAN MEMPELAM JELAWANG HASRULNIZAM BIN HASSAN MJ2 MOHAMAD ADAM BIN ROSLI
MUHAMMAD ALI RIFQI BIN CHE YUSOF
SEKOLAH KEBANGSAAN OTHMAN TALIB (1) WAN ARBA'IYAH BINTI WAN MAT ZAIN SKOTI ROBOTIC TEAM MUHAMAD DHAFIR AMSYAR BIN ROZLAN
WAN AISY IMTIYAZ BIN WAN ZAKRI
SEKOLAH KEBANGSAAN SALOR MOHD ASRUL BIN RAFIIN RAPTOR SK SALOR MUHAMMAD ARFAN RIFQI BIN MOHD ASRUL
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN IBRAHIM (3) AISHAH BINTI AB AZIZ ESSAITEE MECHWARRIOR MUHAMMAD NAUFAL AFHAM BIN RUSLAN
MUHAMMAD RAYYAN NAUFAL BIN MOHD FAISAL
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN YAHYA PETRA (1) AHMAD PEKERI BIN MOHAMMAD PETRA 3 AISYATUL ZAAKIRAH BINTI AHMAD PEKERI
MUHAMMAD AMSYAR MUKHLISQ BIN MOHAMMAD KHAIRULMUSLIM
SEKOLAH KEBANGSAAN WAKAF BHARU MUHAMMAD AZFAR BIN ARIFFIN WBOT NUR AISY AMRYNA BINTI HARUFFAIZI
NUR AMIER AQIEF BIN HARUFFAIZI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN (A) LATI MOHD HAISUFAZRUL BIN AHMAD LATIRIANS ADV RS MOHAMAD AMRAN BIN AIMAN TOP
MUHAMMAD AFIQ DANIEL BIN SAIPOL@AHMAD SAIPOL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AGAMA LATI ROHAIZAN BINTI ALI LATIRIANS RS 1 AHMAD ASRI BIN MOHAMMAD NOOR
AHMAD KHAIRUNNAJIY BIN AB. KADIR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BUKIT JAWA MUHAMAD BIN HASSAN JAWARIAN 1 MOHAMMAD DANISH NAUFAL BIN MOHD DIN
NIK AMEER ASYRAAF BIN AZMAN
JAWARIAN 2 NIK AMEER ASYRAF BIN AZMAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BUNUT SUSU MUHAMAD ZANDAR BIN ZAKARIA BLUE WAVE MUHAMMAD DANISH IKHWAN BIN MULHISAM
MUHAMMAD IRSYAD BIN MOHD RADZUAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN CHIKU 2 AZLINA BINTI MD. JUSOH CHIKU SUMO BOT ALIFF SHAZMIN BIN MOHD SHARULNIZAM
MUHAMMAD SYAQIL AMZAR BIN MOHD SHARULNIZAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KAMIL MOHAMED NASRIN BIN MOHAMED NARADDIN KCSBOT MUHAMMAD FAIZ HAKIMI BIN AZMAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KOTA SUHARNI BINTI ANAS KENZO SMKK FATIN NURAFIQAH BINTI MOHD ROSLI
MUHAMMAD ZHARIF AZFAR BIN ABAS
MIZU SMKK AMALIA MAISARAH BINTI ABDUL HALIM
MOHAMED EDRIE FARIHIN BIN MOHD BARAKBAH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KUBANG BEMBAN NOOR HAYATI BINTI HASSAN QBEMZ RC ADIB HARITH BIN MOHD AJAL
GHAZI MIFDHAL BIN HAZIAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN RANTAU PANJANG AZLINI BINTI ISMAIL HANG KASTURI MUHAMMAD DANISH IQBAL BIN MOHD BAKHRI
SHAHRUL HAKIMI BIN SHAHARUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN IBRAHIM (1) SUHIDA IDANI BINTI MOHAMED @ CHE HAMID SMKSIS MUHAMMAD NAZIRUL MUHAIMIN BIN MOHD SAUFI
MUHAMMAD WAFIQ BIN MOHD SUFIAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TENDONG NOR HAYANI BINTI RAMLI ACE SQUAD MUHAMMAD ZAIM BIN AZLANI
NAIM HARITH BIN AHMAD NADZRI
TENDONG JUNIORS AHMAD NABIL AQIL BIN ABDULLAH
MUHAMMAD DARWISH HAZIQ BIN MASTIRANA
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN WAKAF BHARU HARUFFAIZI BIN HALIM WAKAFIAN ROBOTIC A MUHAMMAD SYAQRONI BIN RIDHWAN
NIK HASIF HUSAINI BIN KAMARULBAKIAH
WAN ZAKRI BIN WAN MOHAMAD NAWI WAKAFIAN ROBOTIC B MOHAMMAD AQIL DARWISY BIN MOHD HISHAM KASIDY
MUHAMMAD DZAKIR IMAN BIN MOHD NAZRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ZAINAB (1) SAFUAN BIN HUSSIN ZS ROBOT NURAUNY BALQIS BINTI DZURAIMY
NURFARHANA BINTI RAHIMI
SEKOLAH MENENGAH SAINS MACHANG ALINAWATI BINTI ISMAIL SMACH1 IMAN ADIB NAJMI BIN SAIPULBAHRI
TUAN AMIR HAZIQ BIN TUAN MOHD RIZAL
SEKOLAH MENENGAH SAINS PASIR PUTEH WAN MOHD SHUKRI BIN WAN ABDULLAH SCIPP_SUMO INSYIRAH ALIAH BT MOHD NOOR
SITI NURRAISHA HANIN BINTI ASWADI
SMU (ARAB) TARBIAH ISLAMIAH NOR AZLINAHAZIRAH BINTI MOHAMED SUMOSMUTI NUR IZZAH BINTI MOHAMAD
NURUL IMAN HUSNA BINTI ABDUL RAHIM
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE PERSENDIRIAN AMIR HESAM BIN AHMAD DERAWI ROBOT BREAKER MUHAMMAD HAIKEL HAFIZI BIN RUSTAMIZI
MUHAMMAD ZAKI BIN ZAILAINI
MAKTAB RENDAH SAINS MARA PASIR TUMBOH NORHIDAYAH MOHD HANAPI MESSIER-32 MUHAMMAD AMMAR FITRI BIN MOHD SALLEH
MUHAMMAD ZAHIDI BIN HAZMAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN CHERANG RUKU NOOR ASHIKIN BT MAMAT TEAM ROBOTIK SMKCR ARIF ISKANDAR BIN AMINUDDIN
MUHAMMAD AQIL ATHMAR BIN MOHD HUSSIN
TEAM ROBOTIK SMKCR HF MUHAMMAD FAIZ SYAZWAN BIN MOHD FAUZI
MUHAMMAD HAZRIN FARIS BIN ZOLKEFLI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' AHMAD MAHER HERMAN BIN NOH MAHERIAN DUO NUR ALEESYA SOFEA BINTI HERMAN
PUTRI RAISYA ALEESYA BINTI AHMAD ILHAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KAMIL MOHAMED NASRIN BIN MOHAMED NARADDIN KCSBOT MUHAMMAD AFFAN BIN MOHD NAZRI
SITI NUR SHAHIDAH BINTI MOHD SIDEK
MOHD ZULKIFEELI BIN AB. KADIR TWIN KHADIJAH KHADIJAH HADIRAH BINTI MOHD ZULKIFEELI
KHADIJAH NABILAH BINTI MOHD ZULKIFEELI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KAMPUNG DANGAR ERMIZA BINTI MOHD YUSOF DANGARBOT MOHAMAD NOR FAZZWAN BIN MOHAMAD
WAN AMIR ASYRAF BIN WAN ZULKIFLEE
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KEROH SAID NORHEESYAM BIN SAID MADRI KEROH 1 MEGAT IKMAL HAIKAL BIN MEGAT ABDULLAH
MUHAMMAD RIZAL FAQIH BIN MOHD ROZALI
KEROH 2 MOHAMMAD HAIZUL BIN MAZLAN
MUHAMMAD YUSUFF BIN HARUN NARRESAT
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KUALA KRAI NORAZLIN BINTI ILIAS TEEBOTS 3K ILHAM BIN AB MALIK
MOHAMAD IRFAN DANIEL BIN MOHD GHAZALI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN MENGKEBANG SABARUDIN BIN MOHD NOOR MEKEBE NURHANAN BINTI AMINUDDIN
WAN NUR AMALIN BINTI ABDULLAH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PASIR MAS HARLINA BT ISMAIL ENGINCYBER MUHAMMAD AMAR DANIAL BIN BAKRI
MUHAMMAD AMMAR BIN MOHD ZULKIFLI
ROBOCORE MOHAMAD AMIRUL AZAM BIN MOHD ASRI
MUHAMMAD IZZAT KHUSAIRI BIN AHMAD MUZAKI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI INTAN SAIDATUL IRMA BINTI RUZLAN DIAMONDS' NUR ILHAMI BINTI SUHAIMI
SITI AISHAH SHAMIMI BINTI AMBEE
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TOK JANGGUT MOHD HASHIM BIN HANIF SEMENTOJA SEE THE LIGHT N0R AFIFAHNAJEHAH BINTI MOHAMAD
NUR AYUNI BINTI MOHD ZAMZUKHAIDIR
SEKOLAH MENENGAH SAINS JELI MOHD AZHAR BIN OMAR JESS ROB NIK MUHAMMAD AIMAN BIN MOHD ANUAR
SEKOLAH MENENGAH SAINS MACHANG HASLINDA BINTI HUSSIN SMACH02 MUHAMMAD ADAM HAKIMI BIN ZAKRI
MUHAMMAD ANIQ NAZMI BIN MOHD AB RAHMAN
SEKOLAH MENENGAH SAINS PASIR PUTEH WAN MOHD SHUKRI BIN WAN ABDULLAH SCIPP_ROBOTRACER NUR AIN AQILAH BINTI AHMAD ASHADI
SITI SARAH BINTI MOHD KAMAL
SMK KUBANG KERIAN ROZANA BT HASSIM CHAOS MUHAMMAD ADAM BIN ISKANDARIAH
MUHAMMAD RASULI DARWISY BIN MOHAMED ROSLI
ZUBAIDAH BINTI MUHAMAD THE UNKNOWN KHAIZURAN JAHRAN BIN MOHD DARIMI
MOHAMAD SOFWAN MIKHAEL BIN AHMAD SUKERY
SMK PADANG PAK AMAT MAHAMAD FIKRI BIN JINAL SMKPPAROBOTICCHALLENGE MUHAMAD RIFQI DARWISY BIN MOHD DARUS
MUHAMMAD IQRAM BIN ABDULLAH
SMK PUTERI ZUL AFIDA BINTI ABDULLAH OHSEM BOY MUHAMMAD AZIEM BIN ROZMAN
NIK MOHD KHAWARIZME DANIAL BIN MOHD KHAMIZIE
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) CHUNG HWA KOK WAN SIA CHUNGHWA ROBOT TYE QIN HUI
TYE YU KAI
RBTX CHUNG HWA THEE HENG JUN
TIFFANY WONG YUN YING
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) KAI CHIH LEY PHEI SEE KAICHIH FONG JIA LER ANDREW
MUHAMMAD KAMIL ZAFRAN BIN KHAIRUL ANUAR
SEKOLAH KEBANGSAAN BANGGOL CHICHA MAZNITA BINTI MUHAMMAD SKBC KNOWLEDGEABLE ABDUL WAFI MUJAHID BIN ABDUL MUHAIMIN
MOHAMMAD FARISIKHWAN BIN MOHD FADZLI
NUR ASYIKIN HUSIN @CHE HAMAT SKBC SKILLFUL SITI RABIATUL ADAWIYAH BINTI ABD. BARI
WAN HAREEZ ALWAFIY BIN WAN FADLY HISHAM
SUHAILAWATI BINTI CHE DAUD SKBC BRAVE MUHAMMAD SYUIB BIN SHUKRI
NUR AMANI HUMAIRA BINTI ABDUL HALIM
SEKOLAH KEBANGSAAN BANGGOL GUCHIL MOHD KHAIRIL ELMEE BIN CHE RAMLEE SKBG1 NOOR HUMAIRA BINTI ABDUL RAZAK
NURJANNAH KAUTHAR BINTI NORHESHAM
SKBG2 AUNI SARAH TASUA BINTI MUHAMAD RAZAK
NUR NAZIFATUL HUSNA BINTI ZULKARNAIN
SEKOLAH KEBANGSAAN BANGGOL SAMAN BUSNIDAR BINTI HJ ABDULLAH MUAYYAD AHMAD SYAKIR WAFIQ BIN SHAHRUL MIZAN
MUHAMMAD ZAYYAD AMSYAR BIN ZAM ZUHRI
SEKOLAH KEBANGSAAN BATU MENGKEBANG AZLINA BINTI AHMAD JOMAAZ AMARUDIN BIN SABARUDIN
MUHAMMAD MUAZ ABBASY BIN MADZLAN
SEKOLAH KEBANGSAAN BECHAH DURIAN FATIMAH MAMAT DURIAN TEAM FARISAH MAISARAH BINTI RAMSAM
MEGAT HAZIQ AYMAN BIN SAIFUL AMIR
SEKOLAH KEBANGSAAN BELUKAR MAT ASRI BIN MAHMOOD THE ROXX MIRZA HAZIM BIN MOHD HANIF
MUHAMMAD AMMAR BIN MOHD ZAHARUDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT ABAL NOR LIDA BINTI MAT HASSAN @ HASSAN SK BUKIT ABAL JR AHMAD NAZRUL HADIFF BIN AZHAR
MUHAMMAD UZAIR IRSYAD BIN MOHD YUSRI
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT JAWA HIDAYAT ARIF BIN GHAZALI RBTX CHALLENGE AHMAD WAFIQ ZAKWAN BIN MOHD NUREZUAN
BADROL HAZIQ BIN BADROL HISHAM
SYED AZEMAN BIN SYED MOHAMED SKBJ GO DIGITAL AHMAD MUTTAQIN BIN HAFIZU RAHMAN
MUHAMMAD FAYYADH ARYAN BIN FADZILAH
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT JAWA (2) MOHD FAIZAI BIN CHE LAH HIGHLANDERS 3 MUHAMMAD ASIF SAFWAN BIN MOHD SHAHRIL
ZUFAR AFHAM BIN ZUL ATFI
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MERBAU NORHASLIZA BINTI MUHAMED NOR ROBOTIK SKBM 2023 AHMAD FAQEH BIN MOHD FAIZ
QAISER RIZQIE BIN SUHAIMI
SEKOLAH KEBANGSAAN DABONG NOORSIHAN BINTI HUSAIN SKD RBTX AHMAD KHAALISH NAUFAL BIN MOHD NAZMIN
MUHAMMAD DANISH FATHI BIN FAUZI
SEKOLAH KEBANGSAAN DANAN MUHAMMAD IZUAN BIN IBRAHIM ROBOTRACER DANAN MUHAMAD NUR SYAFI BIN NOR MAZLI
NIK HATEEM IMAN BIN NIK HARISHAM
SEKOLAH KEBANGSAAN DATU' HASHIM YUSSHALIMEE BIN HARUN @ YUSOFF DH-ROBO1 AMIR FIRDAUS BIN AHMAD SALEHUDDIN
MUHAMMAD ZIQRI SYAMIL BIN ZAMZURI
DH-ROBO2 FATIN QALESYA BINTI MOHD ASHUA
MARISSA HUMAIRA BINTI HASHZREEL FAIDZAL
SEKOLAH KEBANGSAAN GONG MANAK SHAMSUDDIN MAT NAWI PROGAJET AQEEL DANIEL MAT KILAU BIN ABDULLAH
MUHAMMAD ABDUL QAYYUM BIN MOHD HARIF
SEKOLAH KEBANGSAAN GUAL TINGGI MUHAMAD AMIRUL ASYRAF BIN MAH HASSAN GTR TRACER NUR IFFAH QISTINA BINTI MOHD FAZIL
WIDAAD BINTI NOR QAYYUM
SEKOLAH KEBANGSAAN HAMZAH (2) ASMAWI BIN ABU OTHMAN RBTX-SKH2 MUHAMMAD AMIR TSAQIF BIN ASMAWI
RAJA MUHAMMAD AUFA PUTERA BIN RAJA ALI
SEKOLAH KEBANGSAAN ISMAIL PETRA (1) HASNIDAWATI BINTI HASSAN KING SKIP1 AHMAD QALISH BIN ALMAHUSSIN
RAIF DANIAL BIN MOHD RASHIDI
NAZRI BIN DAUD INTEL SKIP1 AMMAR SOLIHIN BIN LOKMAN
MUHAMMAD HARIZ RIFQI BIN MOHD HANIF
WAN NOR SALWANA BINTI WAN YUSOF PUTERA SKIP 1 MUHAMMAD FAWWAZ BIN MOHD KAMARUZAMAN
NIK RIZQI FIRDAUS BIN NIK ISHAK
SEKOLAH KEBANGSAAN JAMBU LAWAR HAYATI BINTI ABDUL AZIZ SKJL CYBER TECH AMIR RUSYDUDDIN BIN AZNAN
AMMAR RAFIUDDIN BIN AZNAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMIL (1) MARZITA BINTI YA STAR FIRE MUHAMMAD AISAR BIN MAIZU
NURIN HANANIA FIRZANAH BINTI ANUWA
MOHD SARIMI B ABD SOMAT THE OPTIMUS AHMAD KAMILI ASYRAF BIN MARZUKEE
SOFIYYA NUR HUMAIRA BINTI MUHAMAD SUHAIMI
NADIAH SYAHIRA BINTI ABDULLAH SALLEH LIGHT WORLD MUHAMMAD RIZQIN DARWISYAH BIN ANUA
NUR AISHAH HUMAIRA BINTI ABDUL BAASIT
ROZAIDI BIN IBRAHIM CLEVER TEAM MUHAMMAD FARIS BIN MOHAMAD FAIZUL
PUTRI SARA HAWANIS BINTI MOHAMMAD YAZID
SITI BASIRAH BINTI SHAARI MATRIX NUR AISYAH MARDHIAH BINTI HARITH
NURZARA HUSNA BINTI MOHD ZAMZI
WAN RAHAYU BINTI WAN OMAR LYNZDUO MUHAMMAD ADIB NAUFAL BIN AZHAR
NIK MUHAMMAD NASEEM BIN NIK KHAIRUDDIN
TECH NO LOGIK AMEER ADAM BIN AMRAN
SITI QAISARA BINTI RUSLI
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMIL (2) MOHAMAD RUZLAN BIN GHAFAR THE BEST KAMILIAN AHMAD UMMAR BIN IRHAMUDDIN
MUHAMMAD AMMAR BIN ABDUL RAHMAN KOO
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG BEDAL NORMASRIANA BINTI MOHD NOOR BEDALIAN 1 MUHAMMAD AKIF DHIYAUDDIN BIN MOHD NUZULDIN
MUHAMMAD DANI DARWISH BIN HAZLIL HAFIEPI
BEDALIAN 2 MUHAMMAD KHAIRUL AMIN BIN IDRIS HTIN
MUHAMMAD SYAFIQ DANISH BIN MOHD NOOR
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG BERANGAN MUHAMMAD AMIRUL AFIQ BIN RAHIMI CHESTNUT RBTX MUHAMMAD RAYYAN MIKAIEL BIN MOHAMAD ABDUL ZAMIL
MUHAMMAD ZAFRAN NUFAEL BIN MOHD ZAIDI
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG CHAP MOHD KHAIRUL FAIZAT BIN ABDULLAH CHAP WARRIOR AHMAD TAQIYUDDIN BIN AMINUDDIN
MUHAMMAD AKIF HANNAN BIN SAIFUL EZUAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG CHENGAL HAMIZA BINTI ABDUL AZIZ ROBORAVEN NUHA ADEEBA BINTI AHMAD TAJRI
YASMIN NASUHA BINTI AHMAD TAJRI
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG NARA MAZLINA BINTI SHAFIE SK KAMPONG NARA MUHAMMAD HADIF RAYYAN BIN AB HALIM
MUHAMMAD THAQIF AIMAN BIN MALYADI
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPONG PEK MOHD HARMIZEE BIN ABDUL HAFI SKKP ROBO NOOR ATHIRAH BINTI ADNAN
RUHUL ISLAM BINTI SARMILEE
SEKOLAH KEBANGSAAN KELAWEH ZURAIDA BINTI AWANG SK KELAWEH MUHAMMAD ZULFAN AZFAR BIN MOHD AZMAN
NIK IFWAT BIN ROSLAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KEMAHANG 1 SHARIMI LAZIN K1 ROBO NIK MUHAMMAD SYAZILI BIN NIK ABDUL AZIZ
NIYAZ SAYYID BIN AZMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN KEMAHANG 2 MOHD RAMIZI BIN MAT YASIN CHAMBER TEAM QAYYIM NAFIZ IRSYAD BIN MOHD RAMIZI
SYAQIF AL ILMAM BIN SHARIMI
SEKOLAH KEBANGSAAN KG SEPULAU NUR RASHIDAH BT YUSOF NIQY JUNIOR MOHAMAD AQIL DARWISY B. SAIFUL AZUAN
NIYAZ ZIQRI B MOHD ROSFARIZAL
SEKOLAH KEBANGSAAN KUBANG GOLOK CHE ASIRUL BIN CHE AWANG MECHAGOLOK NUR DANIA SARA BINTI ZAMRI
PUTERI NUR HAFIYA NASHWA BINTI AHMAD HASDINIZAM
SEKOLAH KEBANGSAAN KUBANG KERIAN (2) MOHD NUR MISUARI BIN RAMLI SKKK2 TEAM 1 NIK NUR AWATIF HUSNA BINTI NIK AZRIZIE
NUR QAIRA QALESYA BINTI MOHAMMAD HAFIZ
MUNIRA ANIS BINTI ZULKIFLI SKKK2 TEAM 4 NIK NUR AUFA SUMAYYAH BINTI NIK AZRIZIE
SHAZASAFIYA MAISARA BINTI SHAMSUDIN
NOORAZIERA BINTI YAACOB SKKK2 TEAM 5 NUR AYSHAA ADELIA BINTI MOHD FAIZ
WAN FARIDUDDIN AJMAL BIN WAN FAIZAL
NOR DIYANA SUHAILI BT. ALI @ GHAZALI SKKK2 TEAM 3 MUHAMMAD ANAS RIFAEI BIN MOHD FAHMI
WAN ZARIF IMAN BIN WAN AZMAN
NOR HAZWANI BINTI ISMAIL SKKK2 TEAM 6 NUR ZARA KHADEEJA AISYAH BINTI MOHAMAD RAFI
SARI RAIHANA BINTI MOHD RIDZUAN
NORINI BINTI LATIF SKKK2 TEAM 2 ATIQAH NAURAH BINTI ANDEY
WAN FARIDATUL HUSNA BINTI WAN FAIZAL
SEKOLAH KEBANGSAAN MEKASAR NIK AINI BINTI NIK ABDULLAH SEHATI THREE ABDUL HUFFAZ BIN MOHD AZMAN
MUHAMMAD MU'IZZ BIN MOHD ATIF
NUR SUHAILI BINTI IDRIS SEHATI FOUR ADEEB SHAFWAN BIN MOHD SUFFIAN
MOHAMMAD ADAM HAFIY BIN MOHD ZULKIFLI
SEKOLAH KEBANGSAAN MEMPELAM JELAWANG HASRULNIZAM BIN HASSAN MJ1 AHMAD ILHAM FITRI BIN AHMAD NORDIN
MUHAMMAD KHALIF AMMAR BIN MOHD KHAIRUL ANWAR
SEKOLAH KEBANGSAAN OTHMAN TALIB (2) SITI NORHAFIZAH BINTI SHAMSUDDIN JUNIOR SMAX MUHAMMAD AIDIL EUSOF BIN MOHD FAIRUZ
NUR QAIRINA HUMAIRA BINTI HAZRI
SUPERHERO MUHAMMAD AMSYAR BIN AHMAD TARMIZI
WAN SYAFIQ HAZIM BIN WAN SAMION
ZALMIMI BT IBRAHIM POWER TEAM NUR ADLINA MAISARAH BT. AZHAR
NUR DAMIA HUMAIRA BT. AHMAD FITRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PALEKBANG MAZIDA BINTI MOHAMAD MAZUKI ROBO-PALEKBOT WAN MUHAMMAD HAZEEQ BIN WAN MAHMOOD
ZAFRAN IDLAN BIN ZAMIZANI
ROBO-PALEKBOT_2.0 MOHAMAD ZAFRI HAKIM BIN MOHAMED AZMAN
MUHAMMAD DANIAL FIKRI BIN MOHD KHAIRUDDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR GAJAH MOHD AB RAHMAN BIN IBRAHIM GAJAH KLATE 1 NUR ARISSA NATHIFA BINTI MOHD AB RAHMAN
RAJA AHMAD HUSAINI BIN RAJA MOHD HAPEZI
NUR ANISA AISYAH BINTI ZOLKEFLI GAJAH KLATE 3 MUHAMMAD KHAIRIL AMSYAR BIN MOHD KHAIRI ANUAR
NUR AINATUL NAJWA BINTI ZAKARIA
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR LINGGI MOHD FAUZI BIN AWANG SK. PASIR LINGGI B MUHAMMAD FARISH RA'ED B SHARIL IMRI
RAIHANAH NUHA BINTI SHARIL IMRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR PEKAN WAN MOHD ZULHILMI BIN WAN HANAPI HYPER-BOTT ADDUKA ILHAM BIN HAMA YUSOH
WAN MUHAMMAD ALIFF AKRAM BIN WAN MOHD ZULHILMI
TRANS-BOTT AQIL ZIYAT BIN MOHD RAMLI
WAN MUHAMMAD SOLEHUL AMIN BIN WAN ISMAIL
SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS KELANTAN MOHD YATIM BIN JUSOH SKPK KELANTAN ARIFF ZAFRAN BIN RAMLI
LUQMANUL HAKIM BIN KAMARUZAMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN RANTAU PANJANG ZAKIAH BINTI AB HALIM SKRP SKZ AINAL MARDHIYAH BINTI HERMAN
SURYANIE BINTI MUHAMMAD
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI AMAN WAN NORBAIZURA BT WAN SHUKRY HARY2 ROBOT AHMAD ARYAN BIN AHMAD SHAHRIR RIDHWAN
MUHAMAD SHAFI HADIF BIN SHAHADI
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI CHIKU (2) MOHD IZHAR BIN SHARUDDIN SK SRI CHIKU 2 AHMAD HAMIZ WAHNAN BIN AHMAD HAFIZ
MUHAMMAD AMMAR BIN MOHD NORHANIFF
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI MELOR MOHD YUSNIZAM BIN MOHAMAD ROBO SOCIETY KELATE MUHAMMAD HAZIQ BIN MOHD YUSNIZAM
MUHAMMAD SAFWAN JAMIL BIN MOHD YUSNIZAM
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI SURIA (1) NUR AZWANI BT HAMAT@HAMAD SURIACHASERS2 MUHAMMAD FIRDAUS SHAH BIN MOHD NAZARULSYAH
WIJDAN IRHAM BIN WIRA ALFATAH
TAN CHENG HOE SURIACHASERS01 MUHAMMAD QADRI HAZIQ BIN QESHIRI
MUHAMMAD ZULHILMI BIN ZUKINI
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI WANGI HASMIZAM BIN HASHIM SEKSWA JUNIOR SUHAYL BIN SYAZZRIN AKMI
ZHARIF DANIAL BIN ZAMRI
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN IBRAHIM (1) ZAINUDIN BIN MD ZAIN SK SULTAN IBRAHIM 1 MUHAMAD AFIQ RAIYAN BIN SHAMSUL
MUHAMMAD FARIS ALFI BIN MOHD PAKHROL ROZI
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN ISMAIL (1) NIK MUHAMMAD KAMIL BIN NIK RAZALI SKSIS MARVEL MUHAMMAD ADAM NIAZ BIN MOHD FAUZI
WAN AFIF HUSAINI BIN WAN ABD RAHMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN YAHYA PETRA (1) IKMAL HISHAM BIN KHAPPAH@ZULKIFLI PETRA 2 MUHAMMAD ILMAN SUFYAN BIN MOHD IZANI
ZULFAH ZAHRAA' BINTI MUHAMAD ZUKI
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI PETAI SITI AMINAH BINTI MOHD NOR ENMA MUHAMMAD DASUKEE BIN SAZUKI
MUHAMMAD IZHAM FAHMIE BIN MOHD AZMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN TASEK PAUH MAZLAN BIN MAIL TEAM ROBOTIK SKTP NIK MUHAMMAD ABID BIN MOHD AZAM
NUR AIRIEN DAANIYSZ BINTI MUHAMMAD RIZAIMI
SEKOLAH KEBANGSAAN TELKONG HASMADI BIN HASSAN THINKERCODE HEROES NURTANIA ATIYAH BINTI MOHAMAD TARMIZI
NURUL ALISYA DAMIA BINTI MOHD AFIKRI
WAN MOHD SAHARUDIN BIN WAN ISHAK CYBER THINKER MARYAM QISTINA BINTI LOKMAN
NURUL HUMAIRA BALQIS BINTI MOHD AZAM SHAH
SEKOLAH KEBANGSAAN TO` BALI NIK SURAYA BINTI NIK RAMLEE AKATSUUUI AHMAD MUZAKHIR BIN MAT SAHAR
MUHAMMAD AQMAL BIN ANUAR
SEKOLAH KEBANGSAAN TO'BALI SURDI BIN ABDULLAH HARUTOO MUHAMMAD MIKAIL ASYRAR BIN IBRAHIM
MUHAMMAD RAYYAN PUTRA BIN FAUZWI
TEH KHAMISAS RASID TEAM SK.TOK BALI MOHAMAD AIZZAT AIMAN BIN MOHD ZAMRI
MUHAMMAD FIRDAUS BIN NAZARUDDIN
SJKC PEI HWA TANG POO SIN PEI HWA 1 ONG JUNE XEE
WEE JUN XIANG
PEI HWA 2 IZZ DHIA IZZARA BINTI IZWADI
NUR AR RAZZAQ BINTI AZHAR
SK BELIMBING MUHAMMAD SAFRAN BIN CHE HASSAN B-STAR ROBOTIX MIRZA KHAIRINA BINTI MOHD HAKI
MUHAMMAD ABDUL FATTAH BIN ZAKARIA
SK BUKIT JAWA 2 LIYANA BINTI JAMARI HIGHLANDERS 1 MUHAMAD ADAM HAIKAL BIN SABRI
MUHAMMAD HASIF WALDAN BIN MOHD HERMAN
MOHD FAIZAI BIN CHE LAH HIGHLANDERS 2 MOHAMMAD ZUFAR DAIYAN BIN MOHD ZULKIFLI
MUHAMMAD IKRAM BIN MOHD ROSLI
SK KAMPONG KANDIS MOHD IZAN BIN DOLLAH CONSOPIRE MOHAMAD ZAMERUL BIN PAUZI
NIK ADAM RIFQI BIN NIK AZMEER IKHWAN
SK KAMPONG RAJA NORHAYATI SAFA'I D'RAJA TEAM MUHAMMAD AMMAR BIN MAT YA
NIK MUHAMMAD AZIZI IRFAN BIN MOHD AFFANDY
SK KULIM MOHD FADZIL BIN MOHD ARIFF SK KULIM ROBOTIC CLUB MUHAMAD AFIQ BIN AZMI
MUHAMMAD RIDUAN BIN ROSLI
SK OTHMAN TALIB 2 ZALMIMI BT IBRAHIM WARRIORS AISARAH IZZAH BINTI CHE ABAS
WAN AMEERUL ZHAFRAN BIN WAN NAZRI
SK TUALANG TINGGI AHMAD FAIZAL BIN ISMAIL TT AWESOME MOHAMMAD HAZIM AQIL BIN ZAINI
MUHAMMAD AMMAR HAZIQ BIN AMIRULLAH
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG MAAHAD AR RAHMAH MUHAMAD NAZMEE BIN GHAZALI REVOSE AMAR HAIKAL BIN MOHD ZAID
MUHAMMAD RAZIN BIN AZIZI
SEKOLAH KEBANGSAAN PANTAI KUNDOR ZAHARIZAL BIN ZAKARIA KUNDOSUMO AREEB SHAAMEL NAZHEEF BIN AZREEN
HARRAZ ABDULLAH BIN HADY
PANDORASUMO IZZA DANIA NUR AISYA BINTI HAZLI
MOHAMMAD SHAHIR NAZMI BIN SHAHARUDDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DANG ANUM JULIYANNA BINTI ALIMAN HAISETSU NEKO ANIS QASHMIRAH BINTI MOHD NAZRI
ARIYANNA IRDINA ALWANI BINTI ARIFFUDDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI TANJONG CHE ZAITUN TECH HUNTERS MOHAMAD ALIF AFIQ BIN SHAIFUL SHAFIZAN
MUHAMAD AFFIQ FIRDAUS BIN MOHD KAMAL ARIFFIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TUN HAJI ABD MALEK NURUL SYAHIDA BINTI MD KAILANI STHAM2 MUHAMMAD ARIFF BIN MOHD IDRIS
ZIKRY SYAZANI BIN MOHD SHAPUL
SEKOLAH MENENGAH TEKNIK BUKIT PIATU SITI NURHANES BINTI ZAILANI TEKNIK MELAKA 1 MUHAMMAD SYAFIQ BIN MOHD KHAIRY
PERSENDIRAN NUR LATIF AZYZE BIN MOHD SHAARI AZYZE ISTRONG MUHAMMAD NUR IRFAN AZYZE BIN NUR LATIF AZYZE
NUR UMAIRAH ATHIRAH BINTI NUR LATIF AZYZE
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE MAAHAD AR RAHMAH MUHAMMAD NAZMEE BIN GHAZALI IKUZO AHMAD ILYAS BIN IBRAHIM
MUHAMMAD DANISH BIN AZMAN
MRSM TUN GHAFAR BABA NUR KARTIKA BT ABDULLAH THE NEMESIS ADHAM AZRI BIN AB RAZAK
MUHAMMAD ATIQ DHAFIR BIN MUHAMMAD AKHIR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN GAJAH BERANG ABDUL HAFIZ BIN ABDUL AZIZ GBS 1 IRENE CHUA HUI NEE
SASILEN A/L RAJAN
RAMZIYAH BINTI MD DALI GBS TWO RUVAINDEREN A/L NAGARAJAH
WILLIAM CHUA LIN XUAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN GHAFAR BABA SUHANNA ZAINUDIN SGB PREDATOR AMMAR BIN HAIRIL
MUHAMMAD HAZIQ BIN MOHD ZOR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KAMPUNG GELAM SALEZMAN BIN SALLEH SMEKG DRAGON MOHAMAD ADAM ZIKRY BIN ABDULLAH
MUHAMMAD BADRI BIN SHAARI
SMEKG PHOENIX ALI BIN MOHD RAFI
MUHAMMAD IKHWAN FAKHRULLAH BIN ABD HALIM
SMEKG VORTEX MUHAMMAD WAFIY BIN FAIZAL
MUHAMMAD ZIKRY HAKIM BIN IBRAHIM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KRUBONG NATHAN BALAKHRISNAN KRUSS MAKERS CLUB NURLAILI BATRISYIA BINTI NORDIN
NURUL JANNAH NAJWA BINTI ZULKIFLI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN MALIM MOHD HISHARUDDIN MAT DAUD X-SKM DHIA ZAHRA BINTI MOHD HISHARUDDIN
QALIFF AMSYAR BIN MOHD ERWAND JASRY
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI TANJONG CHE ZAITUN BINTI ABDUL HALIM BOBOT SUPREME AZLAN SHAHZAN BIN AZRIN HISYAM
MUHAMMAD HAKIM BIN MOHD SHAHRUL NIZAM
INFINITRIUM VOLTAIC MUHAMMAD NAUFAL BIN MASRI
MUHAMMAD NAZRI AMSYAR BIN AZRUL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN ALAUDDIN FEATEY AZMA JUSOH ROBOALAUDIANS MUHAMMAD DANISH AMSYAR BIN MOHD ZAINOR
MUHAMMAD DANISH ASHRAF BIN MOHD ZAINOR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TUN HAJI ABD MALEK NURUL SYAHIDA BINTI MD KAILANI STHAM3 MUHAMMAD ADAM AR-RAYYAN BIN ZAHARUDIN
MUHAMMAD AIDID AR-RAYYAN BIN ZAHARUDIN
SMK TELOK MAS MARDIANA BINTI MARJUNI EXCELLENT TEAM MUHAMMAD ADAM IMAN AZEMAN BIN ABDULLAH
MUHAMMAD DANISH HAIKAL BIN SALIMI
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR JOM! BUAT ROBOT MUHAMMAD HAFIZUDDIN BIN MD KAILANI INNOV8 AIMAN RIFAIE BIN SHAHARIZAN
HAFIY BIN MOHD DZULHALMI
SEKOLAH KEBANGSAAN DURIAN TUNGGAL DHARSHAN KUMAR A/L KANAN SEEN DT DUO MUHAMMAD AMMAR BIN YASSER ARIFF
MUHAMMAD AQIL HARIZ BIN MOHD IZRULHISHAM
SEKOLAH KEBANGSAAN HUTAN PERCHA MOHAMAD YURMAN BIN MOHMAD NOOR SKHP TEAM 1 DAMIA HUMAIRA BINTI MOHAMAD YURMAN
NURALYA AYESHA ROSLAN BINTI ABDUL RAQIB
SKHP TEAM 2 PUTRA AHMAD IZDIHAR BIN MOHD SAZAILI
RAYYAN MIQAIL BIN ZAINUDDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN KEM TERENDAK 1 MOHD DURA BIN YUSOF ROBOKEM_1 DHIYA NAJYA BINTI MOHD DURA
NIK HARIZ AYMAN BIN NIK MAN HAKIEM
NOR HAFIZAH BT ABD MANAP ROBOKEM_2 MUHAMMAD FIRAS BIN NORAZAM
MUHAMMAD IMAM SYAFIQ BIN KAMARUL ARIFFIN
SEKOLAH KEBANGSAAN KERUBONG MOHD HAFIEZ BIN AHMAD MYEZYDUINO MUHAMMAD ADAM RAYYAN BIN MOHD HAFIEZ
SEKOLAH KEBANGSAAN MALIM MOHD HISHARUDDIN BIN MAT DAUD SKM A PLUS AUNI HAZIQAH BINTI MOHD HAFIZ
NUR AMNA BINTI MOHD AFIF NURUDDIN
SKM DIAN WANI DIAN ADELYA BINTI IZUAN AZIZI
NUR SYAZWANI BINTI UMARNIZAM
SKM FALCONZ ALEESYA DAYANA BINTI MOHD SHAH RIZAL
NUR ALISHA AMANI BINTI MASRON
SEKOLAH KEBANGSAAN MALIM MOHD HISHARUDDIN BIN MAT DAUD SKM FLOWER CHE WAN NUR FARIHA SOFIA BINTI CHE WAN MOHD FAIZAL
NUR AUNI UMAIRAH BINTI ZUBIR
SKM GEMILANG ARISSA BINTI AZALI
NUR HIDAYATUL RAUDHAH BINTI MOHD HAIRI
SKM H^H HARITH HADIF
MUHAMMAD HARIS LUQMAN BIN MUHAMMAD HASROL
SKM HALAL BOYS MUHAMMAD HARRAZ ZIQRI BIN JAAFAR
MUHAMMAD SAQIEF IZZLEE BIN MAZLEE
SKM HO HARRAZ BIN ZAINAL
MOHAMMAD OMAR SYAH BIN IRZAN
SKM QIZAT IZZAT HANAFI BIN MOHD ZUL-IZZI
QIYAS ASYTAR BIN MOHD ERWAND JASRY
SKM TEAM IZZALISHA IZZ ZARA ADELIA BINTI ISMAIL
ZARA ALISHA BINTI MUHAMMAD ZAKI
SKM THUNDER DANISH ANIQ BIN NORAZIZI
DHIA ZAKWAN BIN MOHD HISHARUDDIN
SKM X ACS EZZA RAFANEE BINTI MOHAMMAD
NUR ALYA DAMIA BINTI AZUWAN
SKM_#KITA PLAYBOY MUHAMMAD AMIRUL ASYRAF BIN ZULISHAM
MUHAMMAD HARITH IRFAN BIN MOHD REDZUAN
SKM04 IMAN NAJLAA BINTI MOHD RIDHUAN
SYED FAWWAZ MIKAEL OTHMAN BIN SYED MUHAMAD FAIZAL
SEKOLAH KEBANGSAAN MERLIMAU MUHAMMAD NASRUL BIN ABU BAKAR MERLIP RACER IBRAHIM ZULKARNAIN BIN AZREN
MUHAMMAD AL-HADI BIN ZAKRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT MELANA NOOR HAZARULIZA BINTI HASSAN SPANABOT1 AN-NUR AMMAR IHSANI BIN ANUAR
MUHAMMAD DARWISY AQIL BIN AHMAD
NORMASLINA BINTI ALIAS SPANABOT2 ALYA SURAYA BINTI ZAITI AKHTAR
NOR ALIYA SOFIYA BINTI MOHD ZUNAIRY
SEKOLAH KEBANGSAAN PAYA RUMPUT MOHAMMAD AMIRUDIN BIN ISMAIL SKPRROBOJUNIOR1 AHMAD IRFAN BIN KHALID AHMAD
AIDIL HARIS BIN MD SHUHAZLLY
SEKOLAH KEBANGSAAN PULAU SEBANG NOR HAFIZAH BINTI ABU HASSAN CREATIVE CREW ERFAN FARIS BIN MOHD RIDZWAN
MUHAMMAD AMZAR NAQEEB BIN MOHAMAD AMIR
SEKOLAH KEBANGSAAN RUMBIA KAMAL SAFIAN BIN ABD KARIM SKR SPEEDER FOUR MUHAMMAD AFIF JAZIMIN BIN MOHAMAD NOOR
MUHAMMAD MUKTASIM BIN MOHD FITRI
SKR SPEEDER ONE AHMAD IQRAMMUHAIRY BIN KAMAL
ZIYAD FIRAS ISRAF BIN ZAIDI
NUR IZZATI BINTI MOHD MUHAIYUDIN SKR SPEEDER THREE NUR AISYAH HUMAIRAH BINTI JASMI
NURUL HANNAH BINTI HAFIZ
SKR SPEEDER TWO AFIQAH SOFEA BINTI MOHD ZURAI
DZAARA NUR RIFHAN BINTI MOHD FUAD
SEKOLAH KEBANGSAAN SEBATU MOHAMAD RIZAN MOHD AKIL SEBATUROCK DANISH B EDI AMIR
MOHAMAD NAZRUL NAIM B MOHD NASIR
SEKOLAH KEBANGSAAN TANJUNG MINYAK 2 KHAIRUL HIZAM BIN ZAKARIA TM2 FIGHTER 3 MUHAMMAD IKHWAN DANIAL BIN RAZI
MUHAMMAD NUQMAN BIN MUHAMMAD SAIYIDI
TM2 FIGHTER 4 ARISSA QISTINA BINTI MOHD KHAIRI
IFFHAMI FASIHA BINTI MOHD FAHMI
NORAZANATON BINTI ZABIDI TM2 FIGHTER 1 AMSYAR FA'EQ BIN MOHAMAD FARID
NUR DAMIYA IRTIYAH BINTI MOORSYIDEE
TM2 FIGHTER 2 MUHAMMAD ANAS HAMIZAN BIN MOHD NIZAM
MUHAMMAD HARITH FAQHRI BIN MOHD NUREEN ADLIE
TM2 FIGHTER 5 MUHAMMAD HARITH RAYYAN BIN MOHD NUREEN ADLIE
MUHAMMAD WAFIY BIN RAZALI
SK BUKIT LINTANG KHAIRIL ANUAR BIN BAHAROM SEKITA ROBOTIK KHALISH ARYAN BIN KHAIRIL ANUAR
MOHAMAD HAIKAL IMAN BIN MOHAMAD ZULKARNAIN
SK TAMAN MERDEKA NORAIDAWATI BINTI RAHIM SKTM AHMAD NU'MAN BIN MUHAMMAD EDY
MUHAMMAD ARHAM BIN MUHAMMAD NURUDDIN KAMAL AZIZ
PERSENDIRIAN HAFIZ HANAFI MAT SOFFUAN ZH DESIGN ZAMIL HARRAZ BIN HAFIZ HANAFI
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG KOLEJ TUNKU KURSHIAH ABD FATTAH BIN JAMALUDDIN TECH TITAN ADAM RIDHA BIN ABD FATTAH
AHMAD QHALIFF ARFAN BIN AHMAD ALIF
AZIANA BINTI ASHAARI CONSENDO 4 FARHANAH AKMAL BINTI AZIM
NUR BATRISHYA DAMIA ABDUL WAHAB
NORHASYARMIN IRNIDA MOHAMMAD AMIN CONSENDO 1 AUNI WISYAH AZMAN
NUHA AMANI BINTI ABDUL SAMAD
NURUL AFIQAH BINTI MOHMMAD NAJIB CONSENDO 11 NUR ADRIANA BATRISYIA BINTI MOHD SHUKRI
RAJA QISTINA BATRISYIA BINTI RAJA SHAIFUL AZMIR
CONSENDO 12 ADRIANA HANI BINTI SHARIZAL
IZZ ZARA HUMAIRA BINTI IN’AM-UL HASAN
NURUL AFIQAH BT MOHAMMAD NAJIB CONSENDO 3 HANNAH MAIA BINTI CHE HASHIM
HANNAH QAISARA BINTI MOHD AZAM
NURUL AFIQAH BT MOHMMAD NAJIB COSENDO 2 AIN NUR AZRA MOHD AZAM
DHIYA QISTINA ADLINA BINTI MOHD SAIFUL
KOLEJ VOKASIONAL PORT DICKSON NOR SHAHIRAH BINTI ZULKIPLI EACTION NIK NURIZZATY AKMA BINTI NIK HAZLAN
MRSM GEMENCHEH MAS SYAHRUL ANUAR BIN BASSIRUN MOCHEHSTAR MUHAMMAD MUADZ AS SABIQ BIN SIDIK AL AMINI
MUHAMMAD UMAR AL FARUQ BIN SIDIK AL AMINI
MOHD AZLAN BIN MUHAMMAD MONCHEHBOT AMIRUL AMIN BIN MOHD SYAHKIRIN
EMIR RIZQI BIN FAHMI ASYADI
MRSM KUALA KLAWANG MOHAMAD SYAFIQ BIN MOHAMAD SULAIMAN INVISO PUTERI NUR FARLISYA BINTI MUHAMMAD FAIZAL
SUZIE NUR ATHIRAH BINTI MAZLI
MEERAZZ NUR AMIRAH ZAKIYA BINTI NUHMANDEEN
RAZ TEJA BINTI MOHD ROZY
SEKOLAH KEBANGSAAN LUI TIMOR MUHAMMAD UMAR LUFTI BIN HARON RXLIT MUHAMMAD IRHAM RIZQIN BIN MOHD SUFAIRI
MUHAMMAD QURROTA A'YUN BIN MOHD TAUFIQ
SEKOLAH MENENGAH AGAMA PERSEKUTUAN LABU SHUZAILAL BIN HAMZAH SMAP A AHMAD MUAZ BIN AHMAD SANUSI
MUHAMMAD ZIYAD RUSYAIDI BIN ABDUL RAHIM
SMAP B AUFA NUKMAN BIN AHMAD RAJI UZAINI
MUHAMMAD HAZIQ BIN ABDULLAH
SEKOLAH MENENGAH AGAMA PERSEKUTUAN, LABU SHUZAILAL BIN HAMZAH SMAP C MOHAMAD HIRZAN ILMI BIN MOHAMAD SAFUAN
MUHAMMAD HADIF ASNA BIN MD ANIZAM
SEKOLAH MENENGAH DATUK ABDUL RAZAK RAMLAH BINTI MUDA SDARDRACO AHMAD ZAHIN IRFAN BIN FARHAN
MUHAMMAD IRFAN HAKIM BIN MUHAMAD HAIRUL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN (FELDA) SERI SENDAYAN NORAZEKIN BINTI MUAAZ HEX DIMENSION MUHAMMAD AIDIL BIN ROSLI
PUTRA DANISH HAIKAL BIN AZAN HUZZAIE
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KOMPLEKS KLIA SUZANA BINTI ADENAN AERO KOGEKI CX1 MUHAMMAD DHIA HAKIM BIN MOHD HASLAN
ENSIS KOGEKI CX1 NUR SYADRINA ZAHRA BINTI SOPHIAN ISSWANDY
SARAH FIRZANAH NURHIDAYAH BINTI FADZIL
IKEDO KOGEKI CX1 ANIQ NADIM BIN ADI ASWAT
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERTING HILIR KOMPLEKS HARNIDA BINTI ADENAN PYRAMID KOGEKI CX MUHAMMAD NUR FAHIM BIN MOHD HAIRUL ANUAR
SITI NURFATEHAH BINTI MOHD HAIRUL ANUAR
SEKOLAH MENENGAH SAINS REMBAU SITI NOOR ALIA BINTI SAKIR SEMESRA (APHRODITE) AHMAD FARISH BIN FAIZUL
MUHAMMAD MIFZARLEE AFHAM BIN MOHD RIZAL
SEMESRA (RAIDAMON) HAMKA HARRIS BIN MANSOR
NIK AQWAM BIN NIK ASYRAF
SEMESRA_THEWALLABIES IKHWAN FARIHIN BIN KAMARUZAMAN
WAN NUKMAN ARIFF BIN WAN MOHD FARID
SEKOLAH RENDAH ISLAM (SRI) AWFA MUHAMAD BASHA ABAS BIN BASRAH S2 BOT AHMAD AQIL BIN KHAIRUN NIZAM
MUHAMMAD UQAIL LUTHFI BIN MUHAMAD BASHA ABAS
SMK DATO' UNDANG MUSA AL-HAJ MOHD FAIZAL BIN MOHD DERUS DUMARIAN DANIAL MUSTAQIM BIN HELMYAFZAN
MUHAMMAD HAFIZ ADH DHUHAASYAH BIN ABDULLAH
SMT TUANKU JAAFAR MOHAMAD LUTFI BIN MOHD ABDU SHAKUR STTJ BEES ROBOTICS DZIKRI HAKIMI BIN BUDIY ISWANDI
MUHAMMAD ADAM LUQMAN BIN AZMIZAN
MUHAMMAD FARIZAL BIN CHE SABRI STTJ BEES B DANIAL ASYRAAF BIN MOHD FAZURIN
MUHAMMAD FAIZ MUHAIMIN BIN MOHD RIZUAN
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE KOLEJ GENIUS INSAN HATIKA BINTI KACO GENIUS RUSH KHAIRUL ASYRAAF BIN KHAIRUL AZWAN
MUHAMMAD AQIL LUQMAN BIN MOHAMED KHALID
LIYANA AMALINA BINTI ADNAN ROBOTREX IMAN HAQIMI BIN MOHAMAD AZLAN
YAHAYA BIN BASIRON
KOLEJ TUNKU KURSHIAH NORHASYARMIN IRNIDA MOHAMMAD AMIN CONSENDO 7 NOR ZULIA AL-ZAHRA NOOR ZULFA
SARAH ADENIN SAIFUL ANWAR
CONSENDO 8 IZZAH NURKAISAH MOHD HAFIZIL IZUAN
TENGKU AEESHA KAMILIYYA TENGKU SHAHRIL NORZAIMI
MRSM KUALA KLAWANG MOHAMAD SYAFIQ BIN MOHAMAD SULAIMAN AMNUR AMILYN NOUR BT MOHD ROSMAINI
ANNUR BT RIDWAN
RBTX_KUKLA ANIS MAISARAH BINTI SYAUFIK EFFENDI
KHADEJA FARISHA BINTI AHMAD FAZLEE
SEKOLAH MENENGAH AGAMA PERSEKUTUAN LABU SHUZAILAL BIN HAMZAH SMAP A MUHAMMAD AFIF BIN KHAIRUL HAFIZI
MUHAMMAD ZAIDAN BIN MOHD ADLI
SMAP B MOHAMAD ALIMI ISYRAF BIN AZIMI
MUHAMMAD ADAM MU'MIN BIN MUAZAM
SMAP C HAZIQ ISKANDAR BIN AYUB
UMAR BIN MUHAMMAD NAUFAL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN (FELDA) SERI SENDAYAN NORAZEKIN BINTI MUAAZ HONEYBEE NUR AIN ROMZI BINTI ABDUL HALIM
NUR ASYIQIN NABILAH BINTI SUKIMAN
SEKOLAH MENENGAN KEBANGSAAN AGAMA DATO HAJI ABU HASSAN HAJI SAIL AMELIA BINTI SUID SEMADAHTECH 1 AFREENA BATRISYA BINTI HAIZUL
NIK IRFAH NUURIYAH BT NIK FAKRUL RIZAL
SMK BATU KIKIR (MODEL KHAS) MOHAMMAD SYAZWAN HAKIMI BIN MOHD RAHIM TK FLY HABIB BIN MOHD SHAFIE
MUHAMMAD NAJMUDDIN ISLAM BIN MAZLI
TK KILAT MUHAMMAD DANISH BIN SUHAIMI
MUHAMMAD MIKHAIL NAJWAN BIN RIZAL NISHAM
SMK DATO' UNDANG MUSA AL-HAJ MUHAMMAD SAID SABIQ BIN HUSSIN ACEKHALIFAH MUHAMMAD RAYYAN BIN NORIZALUDIN
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) PEI HUA, SEREMBAN CHEONG HUI XIN PEIHUA TEAM 1 CHEW EN HAO
KAM ZHEN XUN
SEKOLAH KEBANGSAAN DATO' PENGHULU LUAK JEMPOL MOHD NORSANI BIN MAHAT D'PLUJES MOHAMAD FIZAN BIN MOHAMAD FADLI
NUR ATHIRAH BINTI MOHAMAD ALFY
SEKOLAH KEBANGSAAN KING GEORGE V FAIZAH BINTI BADARUDDIN YOUNG GEORGIAN - JR 5 ALI UMAR BIN MOHAMMAD ADIB
MELISSA HANA BINTI AHMAD IZANY
NOOR SHALIZA BINTI ZAINAL ABIDIN YOUNG GEORGIAN - JR 1 MIEFZAL DZHAFFRAN BIN JALALUDDIN
MUHAMMAD AMIRUL HAKIMI BIN SHUHAIDI
NURHIDAYAH BINTI SHAMSUDIN YOUNG GEORGIAN - JR 3 MUHAMMAD ZIKRIE BIN AZEZUL
TAJUL ZAQWAN BIN TAJUL EZWAN
YOUNG GEORGIAN - JR 4 AISYAH ZINNIRAH BINTI DZUL HELMI
NUR ANISSURAYA BINTI ZULAIMY
NURUL FATINAH BINTI ABDUL MALIK YOUNG GEORGIAN - JR 2 MUHAMMAD AKIF AFNAN BIN MUHAMMAD AMIRULL
MUHAMMAD AQEEF MIKHAIL BIN MOHAMAD ASRUL
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN PAROI JAYA MUHAMED HARRIES BIN SAZALI CODE CRUSHERS DANIAL IRFAN BIN MUHAMED HARRIES
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BATU KIKIR NOOR NAADIA BINTI MOHD ZAHARI TK BOT MUHAMMAD ESYHAN EYLMAN BIN ABDUL KARIM
MUHAMMAD HAIQAL HANIFFAHMIE BIN MOHD ZAWAWI
TK RANGER ANNISA DAMIA BINTI ABDULLAH
NURUL AINAA BINTI MOHD ARIFF
SMK BATU KIKIR (MODEL KHAS) NOOR NAADIA BINTI MOHD ZAHARI TK SQUAD IKHWAN BIN MOHD SHAFIE
MUHAMMAD ALIF DANIEL BIN ABDULLAH
TK TEAM MUHAMMAD AISY DARWISY BIN MOHD NAZRUL
MUHAMMAD FATTAH BIN KHAIRUDDIN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG MAAHAD TAHFIZ NEGERI PAHANG MUHAMMAD NUR SYAZWAN BIN BAHARUSMAN D'KILMINATORS HADIF AZFAR BIN MOHD HANIF
MRSM MUADZAM SHAH SUHAIMI BIN MAT SULONG @ MUSTOFA ROBOTIK MUSHA MUHAMMAD FAHMI BIN AMMAR ZUFAR
NUR AINUL MARDHIAH BINTI NASHARUDIN
SBPI TUN ABDUL RAZAK HAMIDAH BINTI RAZALI SINCRYPTION AAESYA ALHUMAYRA' BINTI ABD GHANI
NURUL IMAN BINTI HAMDAN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) PEKAN MOHD SALIHIN BIN MOKHTAR SUMO KITTY IRINE SOFIA HANI BINTI SAHRIPUL AZHAR
RAUDHATUL JANNAH BINTI MOHD SALIHIN
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) CHINI TIMUR 1 AISHAH ZULFA BINTI MOHD RASLAN EAST CHINI DRAKE FARWIZAH KHAIRINA BINTI MUHAMADIAH ISKANDAR
MUHAMMAD ALLAUDDIN BIN MOHD YAZID
MUHAMMAD IZWAN AFIQ BIN AB RAHMAN EAST CHINI DRAKE JUNIOR ARISSA SYAKIRA A/P ALMEN
ROFAZLIANA A/P MOHD FAZLLE
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) LEPAR UTARA 1 HASRU AZLAN BIN MOHAMAD HAMD3 KHAYRA SAFIYA BINTI MOHAMAD ADLI
MUHAMMAD THAQIF IMADI BIN HASRU AZLAN
SEKOLAH KEBANGSAAN (LKTP) BUKIT GOH NOORNY ALIZA BINTI MAT ALI GOHILLIANS JR IMAN MUHAMMAD ZAFRI BIN ZAMRIZAL
MUHAMMAD WAZIF QAID BIN ABU ZALRIFARI IKRAM
SEKOLAH KEBANGSAAN ASSUNTA CONVENT MOHD HAFIRIZAL BIN ISMAIL SKAC_SUMO2 PUTERI MARIA QISTINA BINTI MOHD RUZAILANI
RAEESA BINTI ABDULLAH SANI
ZUL HILMI BIN AHMAD CBB4029SUMO1 NAIFAH BINTI NOORUL AMEEN
SILKE ADAWIYYA BINTI SAIFUL ANWAR
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT BOTA MUHAMAD HARRIS IMRAN BIN JAMALUDIN KZ SUMOO KHALEEF BIN MUHAMAD HARRIS IMRAN
MUHAMMAD ZAIM DANIAL BIN DAUD
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT KUIN UMMI KALSOM MAD ALI UMIRIZMIE NUR MARDHIAH ABDULLAH
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT SEGUMPAL MUHAMAD HARRIS IMRAN BIN JAMALUDIN SEGUMPAL QUANTUM 01 MUHAMMAD AMZAR ANAQI BIN MUHAMMAD HAZRI NUR
NIK MUHAMMAD AISY ANAQI BIN NIK MOHD SHAHARUDDIN
SEGUMPAL QUANTUM 02 MUHAMMAD ALFATIEH BIN IMRAN
SEGUMPAL QUANTUM 03 MUHAMMAD AL HARRAZ BIN HAIRUDIN
MUHAMMAD HAZIQ LUQMAN BIN MOHD ASRI
SEGUMPAL QUANTUM 04 RAQIB HAQIUDDIN BIN YUSLAN
SEGUMPAL QUANTUM 05 AHMAD DANI SHAFIY BIN AHMAD SHAHRUL NIZAM
MUHAMMAD WAHBAH ZAFRAN BIN MOHD HASBULAH
SEGUMPAL QUANTUM 06 MUHAMMAD FAQIH ZIKRI BIN ELYAS NOR AFFWANDY
MUHAMMAD FARIS ZIKIR BIN ELYAS NOR AFFWANDY
SEKOLAH KEBANGSAAN CHERATING RAUDZAH BINTI KAMALUDIN SKECH ADVANCE MUHAMAD ZAHIRUL HAQ BIN MUHAMAD HAFIZI
MUHAMMAD DANISH HAKIM BIN MOHD ROSTAM
SKECH BRILLIANT ANIQ MIRZA BIN ZUL AZWAN
ATHIF RUSYDI BIN ZUL AZWAN
SEKOLAH KEBANGSAAN GAMBANG MOHD FAZLI BIN ABDUL JALIL SERGAM1 MUHAMMAD FARIS AMSYAR BIN MOHD FAZLI
MUHAMMAD ZAHEERUL HAYYAN BIN MOHAMAD ZAFFRULLAH
SERGAM2 MUHAMMAD AMIRUL ASYRAAF BIN MOHD HISHAM
MUHAMMAD SAFWAN HAFIY BIN MOHD FAIROZ
SEKOLAH KEBANGSAAN INDERA MAHKOTA UTAMA AMRUL AKIL B AHMAD @ HASHIM SUMO KREATIF AHMAD ALI IMRAN BIN AMRUL AKIL
AQEILAH AZZAHRA BINTI AMRUL AKIL
SEKOLAH KEBANGSAAN KERAYONG YUSLI BIN MD ZAIN SKK CYBERTECH TEAM NUR ADLIYN AWATIF BINTI ABDUL AZIZ
SITI NURAIN FATHINI BINTI MOHD FAIZARUDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN PELINDUNG SAIFUL NIZAM BIN MOHD TAHIR SUMO_SKEP1 CHE AZFAR HAZIQ BIN CIK ANUAR
MUHAMAD AFIF FIRDAUS BIN ABDULLAH
SUMO_SKEP2 ANIS MAISARAH BINTI MAWARDI
NUR IRDINA IMAN BINTI BURHANUDDIN HELMI
SUMO_SKEP3 MUHAMMAD AIMAN MUSLIM BIN MOHD RIDDUAN
MUHAMMAD AMIL HUD BIN MOHD ROSHDY
SEKOLAH KEBANGSAAN PERAMU JAYA MOHD ZAKRI BIN NYAN PJ SUMO 01 CHE KU IZZAH INSYIRAH BINTI CHE KU EDDY NIZWAN
ISMAH ARIFAH BINTI MOHD ZAKRI
NIK SURYA BINTI NIK SOH PJ SUMO 02 ADHAM FATHI AL AMIN BIN MAZUI
MUHAMAD AAKIF BIN MOHAMMAD ZAIRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST DAING MOHAMAD NAFIZ BIN DAING IDRIS RAKUSHO A DAING AQEELA ERYNA BINTI DAING MOHAMAD NAFIZ
ENGKU MAYESA WAAFI BINTI ENGKU MOHD NUHAIRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PERMATANG KELEDANG MAISARAH BINTI MAZLAN ROBOTPK3 FIZREY ROVINCE A/L RONACHAI
HAFIEZIE A/L AZWANIZIZI
SEKOLAH KEBANGSAAN ST THOMAS DAING MOHAMAD NAFIZ BIN DAING IDRIS RAKUSHO B ADEL RAYYAN BIN AHMAD SYAHIRULFITRI HABIBI
DAING KAASHIF EUSUFF BIN DAING MOHAMAD NAFIZ
SEKOLAH KEBANGSAAN TANJUNG LUMPUR MOHD IKHWAN SYUKRI BIN MUHAMAD SHAKIR SUMO STAR ARRYAN RAFIQEEN MUADZ BIN MOHD AZIZUL HAIKAL
RAYYAN SALAHUDDIN BIN MOHAMAD ASRI
SEKOLAH KEBANGSAAN TERUNTUM ROSLAN BIN ALI@MOHD TERUNTUM WARRIORS A AHMAD FAHIM DARWISH BIN MOHAMAD
WAN ALIUDDIN SYAHMI BIN WAN MOHD AIZUDDIN
TERUNTUM WARRIORS C DARWISY THOHIR BIN IZZUDDIN
ZIYAAD HARIS BIN SHAHRIZAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ABDUL RAHMAN TALIB NUR HIDAYATI BINTI OTHMAN SUMORT AQIL IRHAM BIN MOHD ZULKHARNAINI
MOHAMMAD IMAN HAZIQ BIN MOHAMAD HARIZ
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BENTONG NURUL AZILAH BINTI RESELY BESST IHSAN SYAFIAN BIN RAHMAN
MUHAMMAD ADIB WA'IE BIN SAMSUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN LEPAR UTARA MOHAMAD ADLI BIN ABDUL GHANI SMKLU MUHAMMAD FARIS BIN AZMAN
MUHAMMAD HAZIQ SHAKIR BIN IRWAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PADANG SAUJANA MOHD ZURAIDI BIN MAT YASIM INVICTUS MUHAMMAD FAIZ IZZUDDIN BIN MOHD SALEHUZAIREE
NURHANA QAISARA BINTI HAIRUL AZIRA
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PANDAN MOHD ILIAS BIN SAAD PANDAN 5 HAIRUL AKHMAL DANISHYAH BIN HAIRUL ANUAR
MUHAMMAD IZHAM SHAHRIL BIN SUHAIMI
MUHAMAD GHAZALI BIN MOHD SAAID PANDAN 2 MUHAMMAD NAJIB FARHAN BIN AHMAD NAIDIR
RAZIQ FAHMI BIN ROHIZAM
PANDAN 3 ANAQI HAFIY BIN MOHD ZULKFLY
MUHAMMAD NUR ADAM BIN MOHD AZIZAL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PERAMU JAYA TENGKU SUHAIDA BINTI LONG JUSOH TMS WAN MUHAMMAD SYAHIN AQEEF BIN WAN ZUHAIRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI BERA MOHD SYAFIQ BIN ABDUL RAHMAN BRICK MATADOR MUHAMMAD NAUFAL HAFIEZ BIN NORESSHAM
MUHMMAD ATHIR BIN MOHD REDZUAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI ROMPIN AZMA HANIM BINTI ABD AZIZ MECH-O B' SERIANS MUHAMMAD AIRIEL ARMANI AZMAN
MUHAMMAD SHARIMAN BIN SAFIAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN ABU BAKAR NIRMAALADEVE A/P SUBRAMANIAM AT SQUAD AYINKAREN A/L SARAVANAN
TIVHENESHVARAN A/L MAHANDRAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTANAH HAJJAH KALSOM ABD HALIM YAHYA SHAROC A MUHAMMAD AQIL ZAYYAD BIN ABD HALIM
MUHAMMAD MUSYRIF BIN MOHD FAISAL
SHAROC B MOHAMAD HAFIZUDDIN BIN MOHAMAD HAFIZI
TENGKU IZZAM FIKRY BIN TENGKU HAFIZUL SYAFIK
SHAROC D AMIR HARITH BIN ARDI
WAN IRSYAD ZAFFAN BIN WAN MOHD ZAFUAN
SEKOLAH MENENGAH SAINS KOTA TINGGI AHMAD BIN MAT AYOB SAKTI PREDATORS MUHAMMAD AIDIL HAKEEM BIN HASNI
SEKOLAH MENENGAH SAINS SULTAN HAJI AHMAD SHAH AMIRUDIN BIN MUSTAPHA SEMSAS SECA ADAM HAIKAL BIN AMIRUDIN
NUREEN NAYLI BINTI NAHMAR
SEMSAS SECA 01 MUHAMMAD HASBUL WAFI BIN MUHAMMAD BAHARI
NASAFIE BIN MOHD SAIFUL EZA
BATRISYIA SYAIDA BINTI MOHAMAD RIZUDIN SEMSAS SECA 02 DAMIA AUNI BINTI SHAIFUL LIZAM
NUR DAMIA IRDINA BINTI SHAFIZAL
SEMSAS SECA 03 HAFIZ AIDIL NAJWAN BIN YAZIZ
KAMILIA ADRIANA BINTI KAMARULIZAM
SEKOLAH RENDAH ISLAM AL-AMIN PAYA BESAR IDRIS BIN MAT SAHAT RIZMIE ROBO MUHAMMAD RAFIQ BIN IDRIS
NUR MAISARA BINTI IDRIS
SEKOLAH SUKAN MALAYSIA PAHANG MUHAMAD SAFWAN BIN MAT SAKRI ROBOSPORTS KU NUWAIRAH BINTI KU MAHADZIR
MUHAMMAD NAQIUDDIN NABIL BIN MOHD ZAMRI
MUHAMMAD AIZUDDIN BIN ABDUL WAHAB BOOM-BASTIC BOT AUDREY LIM EN HUI
MUHAMMAD LUTFI HAZIQ BIN NOORLI
SITI ESYAH BINTI BAHARI SPLIT BOT LASHINI A/P HARIDAS
SYED IMAN DARWISY BIN SYED MOHAMAD RAUZI
SK LANGGAR FARIZATUL SHAHIRA BT ABDULLAH LANGGAR LEGENDS 1 AAREEZ AZHAF HIDEKI B MOHD JAMIL FIRDAUS
MUHAMMAAD AQIL RIZQIN BIN MOHAMAD FADZLI
LANGGAR LEGENDS 2 ARMAN MALIQUE BIN MOHD KHAIRI AZIM
MUHAMMAD IMTIYAZ AMNI B MOHD IMERAN
SMK SERI BERA AZLI BIN MOHAMAD SB WARRIORS IMAN ABRISAM BIN IKHWAN NIZAR
RAPHEL RAYNERR A/L REVEN
SMK SERI PANCHING SITI RABIATUL ADAWIYYAH BINTI ROHAIMI SAZANBUROU AUNI ARRIANA BINTI MOHAMAD AYU
MUHAMMAD AQIL HAZIQ BIN ABDULLAH
SMK SULTAN AHMAD UNAIZAH BINTI MOHAMMAD ZAKI CYNO IMRAN BIN KHAIRUL NIZAM
MUHAMMAD DANISH FAWWAZ BIN MOHAMED
SMK SULTANAH HAJJAH KALSOM SAHROL MOHD HASMANI BIN ABD AZIS SHAROC C MUHAMMAD IMAN GHAZI BIN MOHD JOHARI
WAN AMMAR RIZQIE BIN WAN MOHD SUZAIMI
PERSENDIRIAN MOHD AKMAL BIN AHMAD MOKHTAR ROBO HABIBI MUHAMMAD ANAS WAFIEY BIN SHAMSULRIZAL
MUHAMMAD FAKHRY ADAM BIN KHAIERIL HANIFF
WAN KAMILAH BT WAN IBRAHIM SABS SUMO WARRIOR SITHARTHAAN A/L GUNASEGARAN
SOO JIA QUAN
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE MAAHAD TAHFIZ NEGERI PAHANG ABDUL HAIY BIN SOEKAREP MARAN 2 STARTER ALIF ZIKRI BIN MOHAMAD NOOR FAADLI
MUHAMMAD ARSYAD BIN MOHD AZIZUL
AFIQ HIZAMI BIN ISMAIL KAMBINGPRO MUHAMMAD AMEEN ISACC BIN MOHD JELANI
MUHAMMAD AQIL BIN MOHD SUFIAN
NURUL HASSANAH BINTI HAMZAH RIZZLERS MUHAMMAD ASYRAF BIN MOHD NURIMAN
MUHAMMAD DANIAL HAQIMI BIN MOHAMAD ROZI
VANGUARDS AHMAD ALIF SUFIAN BIN FAUZI
AHMAD AQIF LUQMAN BIN FAUZI
WAN NUR ADILA FAQIHA BINTI WAN RUZAIDI ZENOSYNE AHMAD IBRAHIM BIN ZULKEFLI
MUHAMMAD IMRAN BIN MAZLAN
MRSM KUALA KLAWANG MOHAMAD SYAFIQ BIN MOHAMAD SULAIMAN MIANOUS NOUSRAH BINTI MOHD FADZLI
PUTERI NUR DAMIA BINTI AZURUL
SBPI TUN ABDUL RAZAK HAMIDAH BINTI RAZALI SINCRYPTION MUHAMMAD ANAQI BIN MUHD AZAM
MUHAMMAD ILMI AR-RAYYAN BIN MOHD FADHIL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN JENGKA PUSAT AZIZAH BINTI MOHAMAD THE BLITZ LUQMAN HAKIM BIN HASAN KASHFI
SHAZ JIHAN BIN MOHD ROSHIDI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN LEPAR ROSAHIZA BINTI BIDIN GIGABIT SPACE MADIHAH RASYIQAH BINTI ABDEL GAMAL NASSER
SITI NURAIN SYAQIRA BINTI AZNUDIN
NIKOLA TESLA ANIS AYUNI BINTI SUFIAN
NURUL IWANI BINTI JAIDI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN LEPAR UTARA MOHAMAD ADLI BIN ABDUL GHANI SMKLU MUHAMMAD SOLEHUDDIN BIN KHAIRUDDIN
SHAHRUL HAKIMI BIN MAT RAHIM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN NENASI SYAZWANI BINTI MOHD ISA NENASIAN SPEED 1 MUHAMMAD DARWISY BIN ISMADI
NUR ALEESYA HANNAH BINTI SYAMSUL AZREEN
NENASIAN SPEED 2 IRFAN RIZQIN BIN FAZLUL ADLI
MUHAMMAD MU'ADZ BAIHAQI BIN MAHATHIR
NENASIAN SPEED 3 FATHUL MUKHRIZ BIN HASWARI
MUHAMMAD HAIQAL BIN MOHD RIDZUAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PALOH HINAI KHAIRULAFANDI AB KADIR POLANDBOT M. QAID MUHAIMIN BIN NORDIN
WAN NUR IRDINA BATRISYIA BINTI WAN ZAINAL ABIDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PEKAN SITI RAUDHAH BINTI MD MERZUKI ROBOSMEP AMIRUL HAKIM BIN ABDUL HALIM
DAMIEN MIQAEL BIN MOHD SUKRI
ROBOSMEP2 FAZRIN ZUHAIRIE A/L AZMI
MUHAMMAD MUSTAQIM BIN ROSLAN
ROBOSMEP3 AHMAD HARIS IKHWAN BIN AHMAD FAIZAL
SUHAIL ABID BIN SHAMSUDIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PERAMU JAYA MOHD KORIS BIN MUSA SMKPJ 2 MUHAMMAD ADAM KHALISH BIN MOHAMAD JUHARI
MUHAMMAD KHAIRUL AFZAN BIN MOHAMAD RAMZI
SYARIFAH NUR ZUNAIZA BINTI SYED AHMAD SMKPJ 1 MARISSA UZMA BINTI MAZLAN
NUUR NASYWAA SOFEA BINTI MOHMMED RAZALI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI PEKAN ABDUL RAZAK BIN ABDUL TALIB SPIANS ROBOTIK B DHIYA NUR AMANI BINTI MOHD SHUHABUDDIN
NUR KHAIRUNNISA ZAHIDAH BINTI MOHD HALIM
SPIANS ROBOTIK C AMIRUL MUIZ BIN MOHD IZA
MUHAMMAD THAQIF HANNAN BIN MOHD ZALIMAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SULTAN AHMAD RAHMAH BINTI AHMAD IVANCHAN NUR HANIS DANISYA BINTI MUHAMMAD SYAHIDAN
RIFQAH HAMANI BT ZAINUL HASHIM
LEGENDARY HUNTERS NUR QASEH SHAHILAH BT SHAHRIL
THESWASREE CHANDRAN
ROBUSTA NOOR HAZIQ RAFAIE BIN NOOR HIDAYAT
NUR ALIA YASMIN BINTI ZA'BA
UNAIZAH BINTI MOHAMMAD ZAKI SPEED DEMONS ADIB FARHAN BIN MOHD FAUZI
MUHAMMAD AKIF NAZMI BIN MOHAMMAD NAZRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TENGKU ABDULLAH ANIS AINNA BINTI MAT ROPI TRACER TA 002 MUHAMMAD AIRIL HAZIK BIN MARZUKI
MUHAMMAD NAFIS IMAN BIN AB HALIM
MOHD HASRULAMRI BIN DOLLAH TRACER TA AMEER FARHAN BIN ISMAIL
MUHAMMAD FARID BIN IBRAHIM
MOHD NURHAIRI BIN ZAINAL ABIDIN TRACER TA 001 NUR AZMINA QAISARAH BINTI MOHD AZLEE SHAH
SYAQIRAH UMIAH BINTI ROSLAN
SEKOLAH MENENGAH SAINS SULTAN HAJI AHMAD SHAH MAZLIZA BINTI IDRIS SEMSAS SECA 04 NURIN YASMIN HANIS BINTI ZAKARIA
SHAZRENE MAISARAH BINTI SHAHROL HAZRI
SEMSAS SECA 05 QAISARA BINTI MAT HARIZMAN
RAIHANA SYAZA BINTI KHAIRIL HUSNI
NUR AKMAL FADHILAH BT ADNAN SEMSAS SECA 06 NUR SABRINA BINTI AL-FADZLY SHAH
NURUL SYAUQINA BINTI NORASMAN
SEKOLAH MENENGAH TEKNIK KUANTAN ROSMIDIYAHAMSURI BIN HARUN SM TEKNIK KUANTAN MUHAMMAD FARIS ARSYAD BIN MOHD ADZRUL
SEKOLAH SULTAN HAJI AHMAD SHAH NURUL SYAZWANI BINTI ABU BAKAR DUO HEAD AHMAD HAZIQ BIN MOHD KHAIRI
ASFA MIFDAL BIN ARIZAN
IX2 MOHAMAD IMAN HANIF BIN MOHAMAD HARIZ
MUHAMMAD IHSAN QUSYAIRI BIN IKHWAN HAFIDZ
IZZFADH MUHAMMAD FADHLILLAH ZAHABAINI BIN  ROZALI
PUTRA IZDIHAR FAKHRULLAH BIN HASLAILI
RUZANA NURAIN BINTI RAMDAN DIAMOND NUR BATRISYA IZZATI BINTI BAHARIN
QALESYA AA ZAHRAA BINTI HISYARUDDIN
EMERALD HASYA HUMAIRA' BINTI UMAR
NUR ARISYA BINTI MUHD RAMZAM
SAAS ANAS SYAMIL BIN MOHD KHAIRUL AMIR
MUHAMAD SHAZZY AMSYAR BIN SAIFIL ADLI
SMK ABDUL RAHMAN TALIB NURSUZIANA BINTI MOHD ALI LJ RACING LUQMAN BIN SAMSOL BAHARIN
NUR JARIS SAADAN BIN MOHD SOFFIAN
SMK SERI PEKAN ABDUL RAZAK BIN ABDUL TALIB SPIANS ROBOTIK A AHMAD FITRI AFIF BIN MUHAMAD FUAD
ZAWAWI BIN ABDUL RAHIM
SMK SULTAN AHMAD RAHMAH BINTI AHMAD EMPERORS AQIL LUQMAN BIN ABDULLAH
MUHAMMAD AFIQ ZAFRAN BIN MOHAMAD MOKHZAINE
SUPER CONDUCTOR NUR IZZAH INSYIRAH BINTI FAIZAL
SOFIA ZAHRAH BINTI IZWAN
WAN RAHMAT BIN WAN ISMAIL VARIO WAN NUR HIJANNAH BINTI WAN RAHMAT
WAN NUR ZARA SAFIYA BINTI WAN RAHMAT
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) KEE WHA PUI WEN HANG KEE WHA GIRLS TEAM 2 NUR FARAHLIYANA BINTI ABDULLAH
PUTRI HARYIANA BINTI ROSLAN
KEE WHA GIRLS TEAM 3 NOORAIN BATRISYIA BINTI HASHIM
NUR AISYA HUMAIRA BINTI MOHD NIZAMUDIN
TAN LIP XIN KEE WHA BOYS' TEAM 1 AIDID AKIB A/L ARIFF
AIZZAM A/L NORMAN
KEE WHA GIRLS' TEAM 1 DAMIA ZAFIRAH BINTI MOHD KHAIRUL ZAIRI
VENNEY ALYSYA A/P KOH CHEE LONG
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) CHINI 2 AHMAD KHALID RAZAK BIN RAZAK ROBO X AHMAD ARYAN UMMAR BIN AHMAD KHALID
AHMAD RAYYAN BIN AHMAD SHALMIZI
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) CHINI TIMUR 1 MOHD FAIZ BIN MAT ARIFFIN EAST CHINI WYVERN MUHAMMAD HASIF KHALIS BIN MOHD JASMI
MUHAMMAD IRHAM NAUFAL BIN MOHD KHAIRIL AZLI
SITI NADIAH BINTI MOHD EDDY CHIN EAST CHINI WYVERN 2 MUHAMMAD RAYYAN FIRAS BIN MOHD ROFPLIS
MUHAMMAD RAYZIMIE AKIF BIN MOHD RAIS
SEKOLAH KEBANGSAAN (FELDA) LEPAR UTARA 1 HASRU AZLAN BIN MOHAMAD HAMD5 ABIR NABILIA BINTI HASRU AZLAN
ARFA RAFANDA BINTI HASRU AZLAN
SEKOLAH KEBANGSAAN (LKTP) BUKIT GOH WAN MOHD KHAIRI BIN WAN HASSAN GOHILLIANS PRO MOHAMAD DANISH ASHRAF BIN MOHAMAD FAISAL
MUHAMMAD ERISYAH AIMAN BIN ABDUL RAFI
SEKOLAH KEBANGSAAN (LKTP) CHINI TIMUR 2 MOHD KHAIRI BIN MD NAYAN SKCITID MUHAMMAD ADAM FIRMAN BIN MOHD AZUAN ZULZAMRI
MUHAMMAD IFFAT IRSYAD BIN MOHD IZUAN
SKCITID2 MUHAMMAD AFIQ RIZQI BIN ISMAIL
MUHAMMAD AMIRUL HIDAYAT BIN MOHD AZLAN
SKCITID3 MUHAMMAD AQIL MUMTAZ BIN OTHMAN
MUHAMMAD IMRAN ZAFRI BIN MOHD AIDE
SEKOLAH KEBANGSAAN ASSUNTA CONVENT IRNITA BINTI IDRIS CBB4029TRACER PUTRI NUR DALILI BINTI MALIKI
SURI AMANI BINTI SAIFUL ANWAR
NOR AZIZI BIN ABDULLAH CBB4029TRACER2 NURNAYLI MUSFIRAH BINTI MOHD KHAIRI
WAN NURIN QISTINA BINTI WAN FADLI
NOR ZAMIHA BINTI JUSOH @ ALIAS ASSUNTA1 ATHIA SUMAYYAH BINTI MUHAMAD SALLEHUDDIN HAFIZ
MARYAM ZARA BINTI SAIFUL NIZAM
CBB4029TRACER4 JAZMYN ADELE DE CRUZ
NUR DAMIA ADLYNNA BINTI MOHAMMED NURHAFIZUL
SEKOLAH KEBANGSAAN GAMBANG MOHD FAZLI BIN ABDUL JALIL SERGAM3 MUHAMMAD FATIH BIN MOHAMAD FAIROL ZAMZURI
RAZIN AFFAN BIN NAZRIN EFFENDI
SERGAM4 MUHAMMAD FAEZIE FARIHIN BIN FAEZAI
MUHAMMAD WA'IZ AMJAD BIN JAMALLUDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN INDERA MAHKOTA TENGKU ROZIETA TENGKU ZAINAL ABIDIN ARMAR SYED MUHAMMAD AMMAR MUZAFFAR
SYED MUHAMMAD ARMAN ISKANDAR
SEKOLAH KEBANGSAAN INDERA MAHKOTA UTAMA MUHAMMAD ARIF RIDHWAN BIN MOHAMED JALIL ROBOTEAM AMIRUL HAKIM BIN MOHD NIZAMUDDIN
AMIRUL HARIS BIN MOHD NIZAMUDDIN
SARAH LIYANA ROSELEY CYBER KRUNCH MUHAMMAD RAIEF SYAHMI BIN MOHD SHAHRIMAN
MUHAMMAD ZAKI SYAHMI BIN MOHD SHAHRIMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN BAHAGIA FAIZUL ANUAR BIN IBRAHIM REALME FARISH HAKIMI BIN FAIZUL ANUAR
SEKOLAH KEBANGSAAN KAMPUNG ACHEH MOHD SALIHIN BIN MOKHTAR ACHEH TRACER 2 AMIRAH ZAFIRAH BINTI ARMAN
MUHAMMAD IZZ ILYAS BIN AZIZUL AKMAL
SEKOLAH KEBANGSAAN KERAYONG MOHD HAFIZ BIN MOHD SALLEH SKKROBO SHOOTER AHMAD HANIF BIN MOHD HAFIZ
NUR AMIRAH BINTI SAMSUL
SEKOLAH KEBANGSAAN KG ACHEH SARIDAH BINTI SONAR SKK ROBO FIRE NABILAH BINTI SAIFUL BAHARI
SITI NURAIN SOFIYAH BINTI MOHD FAIZARUDIN
MOHD SALIHIN BIN MOKHTAR ACHEH TRACER 1 PUTERA MUKHRIZE SHAH HAZREEQ BIN MOHD NAZI
SAIFUL AIMAN BIN SAIFUL ANUAR
SEKOLAH KEBANGSAAN NENASI MUHAMMAD ADRI BIN ABDULLAH NEPSYSTEM AMIR ARSYAD BIN MOHD AZRUL RIDWAN
NUR AREEANA HAFIYAH BT SYAMSUL AZREEN
SEKOLAH KEBANGSAAN PELINDUNG SAIFUL NIZAM BIN MOHD TAHIR ROBO_SKEP1 MUHAMMAD ADAM FATHI BIN AHMAD SHAFIE
MUHAMMAD YUSUF ASYRAF BIN MOHAMAD HAIDI
ROBO_SKEP2 AHMAD TASNIM BIN IMRAM
MUHAMMAD EUSOFF BIN AZIEAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PERAMU JAYA MUHAMAD IKRAM BIN ZAINUDIN PJ BOT 08 NUR ZAHIRAH BINTI MOHD ASHRAF
NURUL AIN HUSNA BINTI ZULKIFLI
SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST AHMAD SYAHIRULFITRI HABIBI BIN MOHD RUDIN TECHWIZARDS C APINAVI A/P SARAVANAN
MICHELLE VICTORIA TEO
SEKOLAH KEBANGSAAN PERMATANG KELEDANG MOHD ZULKHAIRI BIN UMAR ROBOTPK1 AIZAL A/L RASHID
MILA A/P SALMI
WAN RAHMAT BIN WAN ISMAIL ROBOTPK2 JURAINI A/P SHAM
NAZRIL A/L NAZARAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PULAU SERAI ARJUNAIDAH BINTI IBRAHIM ROBOTIK SK PULAU SERAI MUHAMMAD NAQIB BIN MOHD IKRAM
MUHAMMAD ZIQRI HAKIM BIN MOHD SHUHABUDDIN
FATIMAH BINTI JUSOH SKPS MUHAMMAD DAIYAN AQIL BIN KHAIRUL AZIAN
MUHAMMAD RAYYAN ARIQ BIN KHAIRUL AZIAN
MOHD AZRAIE BIN IBRAHIM @ ABDULLAH SKPS JUNIOR MUHAMMAD IRFAN SYAFI BIN MOHD AZRAIE
RAJA MUHAMMAD HADIF BIN RAJA AZLAN SHAH
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI BIRAM ZAINAL ABIDIN BIN HASSAN BIRAM RACER AISYAH NURHUMAIRA BINTI AHMAD RAZALI
DAMIA HASYA ARISSA BINTI A'BDUL HADI
PEJUANG SERI BIRAM AHMAD UWAIS FAHMI BIN ABDUL KADIR
MUHAMMAD AQEEF BIN MUHAMAD ALIMI
SEKOLAH KEBANGSAAN SINAR MUTIARA MOHD IZHAM BIN MAHMAD REDZUAN ROBOSIMPS LIONESS NUR KHALISAH BINTI MOHD TAHIR
NURDAMIYA HUSNA BINTI ISHAK
ROBOSIMPS TIGRIS DAIMAN NAQAIE BIN MOHD SUKRI
MUHAMMAD AFNAN FAHMI BIN MD SHAFIQ KHAIRIL
ROSZITA BT AJMAIN ROBOSIMPS EAGLE ATHIRAH FARHANA BINTI KHWAR IZMIN
NUR IMAN SAFIYYAH BINTI HASMANISHAM
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI MAULANA NOOR ASLIZAWATI BINTI ABD HAMID SUPERSRIM MUHAMMAD ILHAM QUSYAIRI BIN MUHAMAD KHAIRI
NUR ALYAA MAISARAH BINTI MOHD SUHAIRI
THUNDERSRIM IRHAM NAWFAL BIN AHMAD SAIFUL
MUHAMMAD 'ADEL HAFIEY BIN ZOOL HILMI
SEKOLAH KEBANGSAAN ST THOMAS AHMAD SYAHIRULFITRI HABIBI BIN MOHD RUDIN TECHWIZARDS ENGKU AATIF AVERROES BIN ENGKU MOHD NUHAIRI
KARL EIDEN BIN FAHRUR RAZI
TECHWIZARDS B ALEEF DANIEL BIN AHMAD SYAHIRULFITRI HABIBI
NIMALAN A/L GURUNATHAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN AHMAD CIK NURUL FAQIHAH BINTI AHMAD SHOHAIMI MARMIN MARISSA AMNI BINTI MOHD AMIN
NUR AIMY RAUDHAH BINTI MOHAMAD SHAHRIZAL
MUHAMMAD DZULFIKRI BIN MOHD DZULKIFRI LEGEND MUHAMMAD HARITH ZIQRI BIN MOHD HEIKAL HAFIZ
WAN MOHAMAD FIRDAUS BIN WAN RAHMAT
ROVE AIDIL KHALEED BIN ZAINAL ABIDIN
DZAR RAIYYAN BIN DZULKFLY
ZENDA NUR KHAIRIYAH NAURAH BINTI FADZLI AZRUL
ZARA HAFEEYA BINTI ZAINUL HASHIM
SEKOLAH KEBANGSAAN TANJUNG BATU NURUL LIYANA BINTI MUHAMAD SABERI ALPHA TEAM FAIHAA' MAHIRA BINTI FAKRIMAN
RAHADATUL AISYAH BINTI NOR SUHAIMI
MYTEAM HANI ARISSA BINTI HASSAN HANIF
VILISA QUINN BINTI VITTUS
ZURINA BINTI MAT ABU TB WARRIORS MAZARULNIZAM A/L MAZLAN
MUHAMMAD HAZIQ IKRAM BIN HASRI
SEKOLAH KEBANGSAAN TERUNTUM MOHD NAZRI BIN AB AZIZ TERUNTUM WARRIORS B MUHAMMAD DANIHAQIM BIN SHAMSUL AZRA
MUHAMMAD UMAR HAFIY BIN ZAMSHARI
TERUNTUM WARRIORS D ARMAN RAFAEL PUTRA CARLOS
MUHAMMAD IZZ AYDIN  BIN  AZINUDDIN  ZULFAHMI
SEKOLAH KEBANGSAAN TUNKU AZIZAH NORREZA BINTI MOHD TAHA ROBOSTAZ WARRIORS MUHAMMAD DARIS ZAFRAN BIN MOHD SHAHRIZAN
MUHAMMAD NURUDDIN BIN MUHAMMAD AIZUDDIN
NORREZA BT MOHD TAHA ROBUSTA STAZ HANNAN DURRANI BINTI AHMAD HUMAIZI
IRIS ADEELIA BINTI MOHD.NAZRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI PEKAN MOHD SHAMSUL BIN HASIM SPIANS ROBOTIK 1 AHMAD MIFZAL BIN ALIAS
MUHAMAD RAYYAN DANI BIN MUHAMAD NOR FIRDAUS
SPIANS ROBOTIK 2 HAZIM AL AMEEN BIN AHMAD REDZUAN
QAISER RIZQI BIN FAUZI AZMI
SK LANGGAR NORSYAFRIZA BT SAMAH LL 1 IRIS AMANDA BT ABDULLAH
RADWA HANAN BT MOHD SANI
LL2 AIRIS EL WIDAD BT FAHMY NOFAL
DHIYARAFA ARIESYA BT KHAIRULAZMI
SK LEPAR MOHD REDHUAN BIN IBRAHIM LE'PAROBIONIC ABDULLAH NAUFAL BIN MOHD REDHUAN
UMAR FAUZAN BIN AHMAD SYAKHIR
SKK SK PEKAN JAYA KHAIRUL NIZAM BIN MAT HASSAN SKK SK PEKAN JAYA FATHMA AZ-ZAHRA' BINTI KHAIRUL NIZAM
SYAZA WIDAD BINTI MOHD UBAIDILLAH
PERSENDIRIAN MUHAMMAD ASRULLAH BIN AMRAN JENGGO 1 HAIRUL KAZEM MUADZ BIN HAIRUL IZWAN
MUHAMMAD RIYAD NUFAIL BIN ROSMAN
NUR SABILA BINTI MOHAMAD JENGGO 2 MUHAMMAD HAFUZA AZWA BIN MOHD SUHAIRI
SYED UMAR QUSYAIRI SYED MOHD ASRI
SEKOLAH KEBANGSAAN PEKAN JAYA ROSHIDI BIN SAHARI SKPEJ QISYA NUR IRDINA BINTI MOHD. FANDY
HAWA HANANI BIN ROSHIDI
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG MAKTAB RENDAH SAINS MARA TRANSKRIAN HUSRITA BINTI HUSSIN ALPHAGILE BASYIRAH KHAIRIN BT ABDUL RAUF
NUR FARZANA BATRISYIA BINTI BAHARUDDIN
SUMORIAN NUR ALEESYA BT SHARIZAL
SUMAIYYAH NUR ASSYIFAA BINTI SYAMSUL BAHRIN
PENANG FREE SCHOOL MUHAMMAD HASBULLAH BIN DAUD PENANG FREE SCHOOL MUHAMMAD FIKRI BIN MOHAMMAD RASHIDI
MUHAMMAD NURHAKIM BIN MOHD NAHOOR HANIFA
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) MAH HUA TAN SIEW LING ROC SUMO BOON YEE FENG
NG KAYDEN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) SUNGAI BAKAP PURUSHOTHMAN A/L MUNUSAMY TSBTECHPROBINO TAANEESHA A/P GANESAN
THIVYASREE A/P KUMAR
SEKOLAH KEBANGSAAN BATU LANCHANG NABILAH BINTI ABDULLAH ROBOTIC SKBL AHMAD ZIKRIL HAKIM BIN AHMAD NADIR
MUHAMMAD DANISH HAIMAN BIN SALIM
SEKOLAH KEBANGSAAN BERTAM PERDANA NURFAIZATULHAMIMA BINTI A HAMID BERTAM JR. B MUHAMMAD RAYYAN MIQAEL BIN SULIHI
RAQEEB MIQDAD BIN SULIHI
SEKOLAH KEBANGSAAN PERMATANG PAUH ZARATU MAT YAAKUB FA WARRIOR AFIQ HAZIQ BIN AHMAD AFANDI
FEERASH DANIAL BIN AHMAD YUSNI
SEKOLAH KEBANGSAAN PERMATANG TOK KANDU ASROF BIN AZIZ ROBOTIC AL FATEH ALPHA MUHAMMAD SALAHUDDIN BIN AYUB
UWAIS THAQIF BIN AYUB
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI TASEK MOHAMMAD HESHAAM BIN HARUN HENRY ROBOTIC AL-FATEH BETA MOHD AQIF HAFIZI BIN MOHD ASERI
MUHAMMAD QAISY QARWISY BIN MOHAMMAD HESHAAM
SITI AISYAH BINTI ABU BAKAR SKST MIKHAEL WAEYZ BIN MOHD MIRWADI
NUR AQILAH AFIQAH BINTI MUHAMAD ZAMRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BERTAM PERDANA SULIHI BIN ZAINON BERTAM JR. A MUHAMMAD RAYYAN MUQREZ BIN SULIHI
NAURA MYRZA BINTI SULIHI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BUKIT MERTAJAM NOOR HAYATI BINTI OSMAN BM WARRIORS CHIA GAR HONG
YEENBASELVAN A/L SIVAJI ARUMUGAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN MENGKUANG MOHD FADLI BIN SULAIMAN I-ROBOTIC A MUHAMMAD HAZIQ ANIQ BIN MOHD FADLI
MUHAMMAD NAQIB HASIF BIN MOHD FADLI
I-ROBOTIC B MUHAMMAD IRFAN AFIF BIN MOHD FADLI
MUHAMMAD WAFIQ SYAHMI BIN MOHD FADLI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PERMATANG PASIR SARISAH BINTI ANJANG PASIRIAN REX AYDIN MIKAIL BIN MAHATHIR
MUHD HAIKAL HAKIMIE BIN YUSRAN
SEKOLAH MENENGAH SAINS KEPALA BATAS FAIROSE BINTI ISMAIL MECHANICO DANIAL SALIHIN BIN RASIDI
RAZIQ IZZUDDIN BIN AZLAN NOR
ZAHARI BIN MD ZIN UMAKHA KHADIJAH WHILE BINTI ZAHARI
UMAR ZUEHB BIN ZAHARI
SEKOLAH MENENGAH SAINS TUN SYED SHEH SHAHABUDDIN MUHAMAD ZAMRI BIN ZAWAWI TUNSYEDROBOT NUR QISTHINA AN NISA' BINTI MUHAMAD ZAMRI
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE SEKOLAH MENENGAH CONVENT BUKIT MERTAJAM AZIMAH BINTI MD DAHLAN ROBOGEBRA ANUSSHA A/P KALAIYARAHSAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PERMATANG PASIR SARISAH BINTI ANJANG PASIRIAN REX ARASH BADLISHAH BIN HUZAINOL HISHAM
MUHAMMAD AKMAL FARISH BIN EFFENDY
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PHOR TAY LAU PEI FANG HY TANHAOYU
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PONDOK UPEH NURUL ILIANI BINTI MUSTAPHA PUSH_3 HURIN IMILIN BINTI MOHD HELMI
MUHAMMAD AMIRUL HAIQAL BIN BUKHARI
PUSH1 MUHAMMAD DANIAL IRFAN BIN MAHATHIR
UWAIS QARNY BIN MOKHNIZAM
SEKOLAH MENENGAH SAINS TUN SYED SHEH SHAHABUDDIN ROSLINDA BINTI ROSLAN SIKODI NUR ALEEYA MAISARA BINTI MAHDZIR
SMJK CHUNG LING LAU PEI FANG TEAM HACKERZ TAN HAO XUAN
SMK BUKIT GAMBIR SABURAL BINTI GULAM MYDIN THE GAMBIRIANS MUHAMMAD SHAFRAZ IMRAN BIN SHERIF IBRAHIM
SHASHI VARMAN S. RAKUNATAN
TIRON ARON KEVIN RAJ A/L KANNAN
NITISHH RAJ A/L RAVI
SYSCORE ACADEMY AND INNOVATION KALITAZAN A/L GANESSA SYSCORE SECONDARY TEAM A AKKSHAAYA LOW
HASHINI A/P VIMALAN
SYSCORE SECONDARY TEAM B JAAITRAM A/L THIRUMOORTHY
RAVINAS A/L R. ANBARASU
SYSCORE SECONDARY TEAM C KESHEN A/L SASIKUMAR
TANVEER A/L SUGUMARAN
SYSCORE SECONDARY TEAM D KHUGAAN A/L KAMAALANNATHAN
SYSCORE ACADEMY AND INNOVATION KALITAZAN A/L GANESSA LOOHITTHASWAN A/L SUKUMARAN
SYSCORE SECONDARY TEAM E NAKULAN A/L GANGATHARAN
SUTOSSHAN A/L ALLAPPAH
SYSCORE SECONDARY TEAM F KOVATHAN A/L SHANKAR
SAI HAVINASH A/L NAVINDRAN
SYSCORE SECONDARY TEAM G PRAKAASH A/L LINGESWARAN
PRAVIN A/L LINGESWARAN
SYSCORE SECONDARY TEAM H TARINI A/P DEVARAJU
TISHAA A/P SUKUMARAN
SYSCORE SECONDARY TEAM I JITENDRAA A/L THINAGARAN
KUMARAN A/L KARTHIKEYAN
PARAMASIVAM A/L MOGAN SYSCORE SECONDARY TEAM J KATIRRAVAN A/L GANTHISPARAN
THANYA SHREE A/P NANDHAKUMAR
SYSCORE SUNGAI PETANI SECONDARY TEAM A RISHWIN A/L SUBRAMANIAN
YUVAN RAJ A/L THANABALAN
PERSENDIRIAN NUR HANA BT SERIP MOHAMAD LEGOZATRIE ADAM ERDANISH BIN MOHD KHAIRINIZAM
MUHAMMAD AFIF DANISH BIN RIDUAN
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) PEREMPUAN CHINA YAP SENG KUANG BAD TIME TRIO YAP TZU HENG
YAP TZU UN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) PERMATANG TINGGI SIVAN CHANDIRAN A/L MUNIANDY SJKT PERMATANG TINGGI TEAM A PERNIITA A/ P SHANMUGANATHAN
TAMILNILA A/P THAYALAN
SJKT PERMATANG TINGGI TEAM B ATISHVAR A/L MAGANTHERA THEVAR
YAADHAVAN A/L VASATHAN
SJKT PERMATANG TINGGI TEAM C LOGARAJAN A/L THEVARAJAN
SUJAY VELU A/L KRISHNAN
SJKT PERMATANG TINGGI TEAM D LAKXMANARAYANA PILLAI A/L GOBALAKRISHNAN
SURRYA RAJA
SJKT PERMATANG TINGGI TEAM E KULOUKSHANA A/P PURNA CHANDRAN
SAI PARTHIV A/L NAVINDRAN
SJKT PERMATANG TINGGI TEAM F AKASHTRAPATHY A/L GANAPATHY
CHREESSYTHI A/P SANDANASAMY
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) RAMAKRISHNA KOLENDAVELU A/L KARTHIGASU SJKTRAMAKRISHNA TEAM A BHAVANA A/P KUMARATHIRAVIAM
JEYESHRAJ A/L SELVARAJA
SJKTRAMAKRISHNA TEAM B ARJOON A/L VIMAHL DASS
JHAIDEV A/L VICNESWARAN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) SUBRAMANIYA BARATHEE KALITAZAN GANNESA SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM F AHRAAN A/L ARVIND
SHERHVITHAN A/L DORAINATHAN
PRAVINESH A/L KUMARADEVA SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM A DANISH AQIL BIN SAID ZULKARNAIN
DAVYYEN A/L RUBEN
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) SUBRAMANIYA BARATHEE PRAVINESH A/L KUMARADEVA SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM B SHAARVEEN A/L TAMILAMUTHAN
TIMOTHY NATHAN A/L THIVIANATHAN
SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM C VIEMALRAJ A/L JAYA KUMAR
VIMALAN PILLAI A/L VAJATHAN
SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM D PAVINDRAN A/L LINGISWAARAN
STEVE ABEEMAN A/L SEGARAN
SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE TEAM E ABILOSHANAA A/L KANAN
INDUJAA A/P KANAGA NAIDU
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) SUNGAI ARA VAITHEGY ROBORAGY JAISHAAN DEV
PUGHALARRASAN
SEKOLAH KEBANGSAAN BAYAN LEPAS ELMY SUHANA BINTI SULEMAN WALL-E SKBL KHAIRUL IHSAN BIN ROHIZAM
MUHAMMAD IZZRIEL AFIF BIN NORHISHAM
SEKOLAH KEBANGSAAN BERTAM PERDANA MOHD RIDZUAN BIN HARUN SKBP RC AAKIF IDRAKI MIQDAM BIN MOHD KHAIRUL ANWAR
MUHAMMAD RAYYAN BIN MOHD RIDZUAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SAUJANA INDAH MUHAMAD NAZRI BIN CHE ANI AISYAHBOT ELISSA AISYAH BINTI MUHAMAD NAZRI
ERYNA AISYAH BINTI MUHAMAD NAZRI
SEKOLAH KEBANGSAAN SEBERANG JAYA MOHD JAMSANI BIN MAT SALLEH JAYA BETA AQIF SANI BIN MOHD JAMSANI
AQIL SANI BIN MOHD JAMSANI
JAYA DELTA ASMA' SANI BINTI MOHD JAMSANI
MUHAMMAD AIZZUDDIN BIN SALLEH JAYA ALPHA AMIRUL HISHAM NAIM BIN RAZEHAN
MUHAMMAD HAFIEZI BIN MOHD LIZAM
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI INDAH MUHAMMAD MURSYID BIN HITHAYATHULLA SKSI TRACER MUHAMMAD ALIF MIKAEL BIN ABDUL KABEER
MUHAMMAD YUSUF BIN SHFAWI
SEKOLAH KEBANGSAAN SERI TASEK AHMAD HUSNI BIN MOHAMAD GENX SKST MOHAMAD THAQIF ISYRAF BIN AHMAD HUSNI
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI BATU NORAZIAH BINTI ZAKARIA ROBOTWINS HELINA IRDINI BINTI MOHD HELMI
HELINI IRDINA BINTI MOHD HELMI
SK BERTAM PUTRA MOHAMAD BIN AYOB AF MOHAMAD AMIR FAIZ MUHAMAD BIN MOHAMAD
AYANA FARIHA BINTI MOHAMAD
SYSCORE ACADEMY AND INNOVATION KALITAZAN A/L GANESSA SYSCORE JUNIOR TEAM A AMRITESH A/L RAMACHANDRAN
KESHUR A/L NAGHARAJAN
SYSCORE JUNIOR TEAM B KAVINAYSHWARRAN A/L GANTHISPARAN
TASSHVINN SARAVANAN
SYSCORE RANGERS KUMARRAN A/L RENGGANATHAN
SACHEIN A/L KALITAZAN
PARAMASIVAM A/L MOGAN SYSCORE SUNGAI PETANI JUNIOR TEAM A JAISHARVINSREE A/L SRITHARAN
PRAVIN A/L PRABAGAR
PARAMESHVARAN A/L VARAMAN SYCORE JUNIOR TEAM D VETREVARTHAA A/L PARAMESHVARAN
VISNUVARTHAA A/L PARAMESHVARAN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG KOLEJ MELAYU KUALA KANGSAR TAN MING GUI MG-NATOR TAN JING YU
TAN KHAI ZHE
FATIMAH BINTI BIDIN ENDGAME MERCENARIES AMMAR ZAFRAN HAKIMI BIN MOHD YUSOF
YUSUF ASHRAF BIN AMRAN
YANTI BT MAT AMIN SACRED PHOENIX AHMAD AYMAN BIN ARMAN
MUHAMMAD NUAIM HADIF BIN MOHAMAD ROSLI
KOLEJ VOKASIONAL SERI MANJUNG NURUL AFIFAH ARIF KVSMANJUNG SUMO MUHAMMAD AFIF ADHA BIN MOHD FARID
MUHAMMAD DANIAL IRFAN BIN ABDUL HALIM
KOLEJ VOKASIONAL TAIPING KHAIRUNNISA BINTI MOHAMAD NOR MECHABOT KVT I AHMAD RUSYDI HAFIZ BIN AHMAD RIDUAN
MUHAMMAD FARIDZUAN BIN MOHAMAD FADIL
MUHAMMAD FAWWAZ BIN FAUZI KVT BOT MUHAMAD IKMAL HARITH BIN MOHD RIDUAN
MUHAMMAD AQIL HAQIMI BIN HAMZAH
NINI SYARINA BINTI ZAKARIA MECHABOT KVT II MUHAMMAD KHUMAINI BIN HASBULLAH
MUHAMMAD NADZRUL IQBAL BIN AZHAR
MAKTAB RENDAH SAINS MARA TAIPING MUHAMMAD AKRAM BIN AHMAD NIZ1 MUHAMMAD ADAM DANISH BIN MUHAMMAD RAISYAM
MUHAMMAD FARHAN HAZEEQ BIN RAIMEE
TAIPING TECH AAZIZUL ZAINAL BIN OTHMAN
MUHAMMAD DANISH BIN MOKHTARIDI
MHZ ROBOTEERS MUHAMMAD HAFIZ BIN AHMAD SOHAN MHZ ROBOTEERS MUHAMMAD HARIZ ZIQRI BIN MUHAMMAD HAFIZ
SEKOLAH KEBANGSAAN KOTA SETIA NAHAR BIN DESA STIA ROBO 1 MUHAMMAD AISY RIFQI BIN ROSLI
MUHAMMAD SUFI MUBIN BIN ABDUL HALIM
STIA ROBO 2 CENDANA BT KHIRUL AZMAN
PUTRI NUR BATRISYA DAMIA BINTI MUHAMAD RASID
STIA ROBO 3 HANA NIA BINTI MOHD. HAFFIES
NURAISYAH SUFFIYAH BINTI MOHD NAIM
STIA ROBO 5 NUR ALEESYA ZULAIQA BINTI JAMALUDDIN
NUR MIA DAYANA BINTI MUHAMMAD HAAN
STIA ROBO 6 MUHAMMAD AMSYAR BIN HAIRUDDIN
MUHAMMAD KHAIRUL AMIN BIN ZULKIFLI
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT MOHAMAD AZRUL AZUAN BIN MOHAMAD ASRI PARIT-TRON I MUHAMMAD HAFIEY AUFAR BIN MOHD HAKIMI
MUHAMMAD QU NAUFAL BIN JAAFAR
PARIT-TRON II DAYANG NURSHAHMI ASY SYURA BINTI KHAIRULZAMAN
NUR AISYAH SUHAIDA BINTI MOHD AZWAN HAFFEZ
PARIT-TRON III ANAS ANAQI BIN MISNAN
MUHAMMAD KHAIRIL HAKIMI BIN KHAIRUL FADZLI
PARIT-TRON IV NURZARA SYAHZANI BINTI MOHD SUHAIMI
PUTERI MUHAYA HANIS BINTI HASSAN
PARIT-TRON V ANEEQ MIFZAL BIN MOHD FAIZAL
MUHAMMAD FARISH FAHMY BIN MOHD AZIZUL AZHAR
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PANGLIMA BUKIT GANTANG ZURINA BINTI ZAINAL SE 3 AFIQ BIN AHMAD FAIZUL
MUHAMAD AIMAN HAIQAL BIN RAZMI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SAM TET TEH PEH CHIONG DUST ELLENA TEH XIN HUEY
ETHAN TEH GWAN ZEN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI MANJUNG NORHAFIZAH BINTI YUSOF SECRET AGENT 2 HAYFA RAISHA BINTI HUZAIRY
NUR AINA AFIQAH BINTI SUBRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ST. BERNADETTE'S CONVENT KHADIJAH AINI BINTI NORDIN ROBODOLLS NORBALQIS BINTI AMRULISHAM
WONG MAN GUEN
SMK SERI ISKANDAR ZAMZARINA BINTI OSMAN SQANDAR ONE ASIAH BINTI AHMAD ZAWAWI
SQANDAR THREE NUR IZZAH BATRISYIA BINTI MOHD FUEAD
ABDUL HAFIZ HAMID SQANDAR TWO NUR QISTINA AYUNI BINTI ABDUL NASIR
SMK SERI MANJUNG SECRET AGENT NOR ZAININA ADAWIYYAH BINTI ZAINOL
NUR AIN BALQIS BINTI BASRI
SMK ST BERNADETTE'S CONVENT ROS AZLINA BINTI IBRAHIM KAYFAA KAYALVILHI A/P MARIMUTHU
PUTERI NUR FATIHAH BINTI MOHAMMAD AMIN
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE KOLEJ MELAYU KUALA KANGSAR MOHD RAZIF ABDUL RAZAK ROBO MC MUHAMMAD FAIZ BIN RAZMAN
SHAKEEL ARIQ BIN SAFRY EZAN
SEKOLAH MENEGAH SAINS TAPAH NUR SYAHIIRAH BINTI ALIAS SESTA HAZIQ DARWISY BIN ANIZAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN AYER TAWAR LIEW TI WOON LINDSY & JAVIER JAVIER TAN JIAN YI
LIEW LINDSY
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DATO' ABDUL RAHMAN YAAKUB HAZLIN NINA BINTI AMAN NANASHI MUHAMMAD AQIL DARWISY BIN YUSAINI
MUHAMMAD ZAFRI BIN AHMAD ZAHADI
SITI MARSYITAH BINTI ZAKARIA SONIC MARSYAH FARHANA BINTI AHMAD RIZAL
NUR AQILAH AZ ZAHRA BINTI YUSAINI
SYSCORE DINISHWARAN A/L SUBARAMANIAM IPOH CENTRE TEAM D JEEVESSH A/L YOGESWARAN
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) KHUEN HEAN YAW SIG SIEW LINDREY & LINDEN LIEW LINDEN
LIEW LINDREY
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) GANDHI MEMORIAL KOMATHI A/P SUBRAMANY SJKT GANDHI MEMORIAL TEAM B THARVIN A/L SAMBASIVAM
THAVANESHWARAN A/L YUGANESWARAN
KRISHNAMMAL A/P SEKARAN SJKT GANDHI MEMORIAL TEAM A KRIESYASHINI A/P KUMAREDEVEN
THIRINEHTRRA NAIR A/P KUMARAN
SJKT GANDHI MEMORIAL TEAM C CYRUS DHARSHAN A/L PETER JOHNSON
THURGAAVARSHINY A/P KUMARASAN
SEKOLAH KEBANGSAAN LONG JAAFAR AZHAR BIN ROSLI SUPERTEAM AHMAD AFNAN BIN AZHAR
SJK(T)MENGLEMBU, PERAK. JOSHUA ESHWAR PILLAI A/L MURALITHARAN MENGLEMBU TEAM A SARRATHY A/L PALANI
THIRUCHELVAM A/L PALANI
SJK(T)PERAK SANGEETHA SABAH HARSHINI A/P MANIMAARAN SANGSABAH TEAM E MELVERAJ A/L YOGARAJAN
VEBUSHAN A/L MOGANA KUMAR
SJK(T)ST. PHILOMENA CONVENT IPOH NURUL NAJIHAH BINTI ABDULLAH PHILOMENA TEAM B NESAKUMARI A/P VICTOR
THANEESSHA A/P PURUSHOTHMAN
SYSCORE DINISHWARAN A/L SUBARAMANIAM IPOH CENTRE TEAM C ARVIN A/L SHANMUGANATHAN
PUVENENTHIRA KUMAR A/L JAYA KUMAR
IPOH CENTRE TEAM D KIRTAN A/L M. MUGIHILAN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRA AZMAN BIN MAT HUSSIN SMKA(P) DHIA AMNI DARWISYA BINTI AZMAN
DHIA AUNI BATRISYIA BINTI AZMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN TENGKU BUDRIAH NURUL HAIDA BINTI ABU BAKAR BLACKWHITE ADAM 'IRFAN BIN AHMAD FAKHRUL ZAMAN
AHMAD ADIB BIN AHMAD KADRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TUANKU LAILATUL SHAHREEN NORERIFFIN BIN NORAZAMAN INNOGENE 1 AZHAR BIN AZMAN
MUHAMMAD LUKMAN HAKIM BIN EMNORWANDY
INNOGENE 2 MUHAMMAD HAIKAL BIN MUHAMAD HANIZAL
WAN MUHAMMAD AFIF ALIMI BIN RIZAL
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE MAKTAB RENDAH SAINS MARA BESERI ILA SUZEYANTI BINTI HARON BEST_01 ADIEF HAMSYARI BIN NORHISHAM
CHE RAFAEL BIN CHE ROSTAMI
MRSM BESERI RUSNIZA BINTI ABDUL RAZAK MRSM BESERI ROBOTRACER AFIQ ADAM BIN SAZALI
AIMAN DANISH BIN AZIZI AMRIL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DERMA NORADIELA EZZA BINTI SHUIB ARTIFICILUX MUHAMMAD HAZIQ BIN MOHD ZAKI
MUHAMMAD NUR IKMALUDDIN BIN ANUAR
R2D2 MUHAMMAD ADI ADHAM BIN AHMAD SALEHEE
WAN AZAD DANISH BIN WAN AZIMIN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG SEKOLAH KEBANGSAAN ULU SAPI HANAFIAH BIN EDDY CHONG JUNAIRI STEMUS RANGERS MUHAMMAD AL AMIN BIN HANAFIAH
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN PENANGAH MOHD IKRAM BIN JABILIN PENANGAH ROBOTICS A NATANIEL KASSIM
PENANGAH ROBOTICS B FERDINAND
PENANGAH ROBOTICS C BRENDEN
PENANGAH ROBOTICS D KORESH ERICHO MANDI
PENANGAH ROBOTICS E ALYSSA SYAHIDA BINTI AMISTARI
NUR ALESYA BINTI SHAFIEE
PENANGAH ROBOTICS F ELME
PENANGAH ROBOTICS G EALIXS LORINCE
PENANGAH ROBOTICS H HERMAN
PENANGAH ROBOTICS I KATE LIKSMON
PENANGAH ROBOTICS J VICKTORIA LYNN EFATASHA PRIMUS
SEKOLAH MENENGAH SAINS MIRI RAYMOND HU DING YIK SAINSRI 2 MOHAMAD HAFUZALLAH BIN SUIP
MUHAMMAD AMSYAR BIN AHMAD FAUZI
SMK KUHARA RUHIYATY IDAYU ZAHRAN HURU HARA BOT NUR AISYAH MUNIRAH BINTI MUHAMAD KASIM
SAFWANAH ADRIANA BINTI AZMI
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN KINARUT NEETU SHAMEETA KOUR RHIZOPHORA MASYITAH QAISARAH BINTI MOHD AZMIE
MOHAMMAD MUKSIN BIN MUSTARI
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR SEKOLAH KEBANGSAAN BABAGON ASMAWATI YASSIN BROCODA RADHY ARJUNA BIN MOHD YUSUF
RAYYAN RAMADHAN ALHAFIY BIN MOHD YUSUF
CHRISTINE PAMELA LONTOW PRISM MATRIX ARTHUR MCKYLEX JAINIS
BRAYDON MCKENZIE JAINIS
KHAIRUL BASHAH PARMIN APACHE IR EVA NIKITA JOUBIT
MUHAMMAD AMIRUL SYAHMI
SEKOLAH KEBANGSAAN INANAM II SURIYATI BINTI RAMLEE SKIDBOT WAN AHMAD SUFI DANISH BIN WAN AHMAD FAZURI
SEKOLAH KEBANGSAAN KEM LOK KAWI NOORHAIZAH BINTI ISMAIL SKKLK DAYANG QU HUMAIRAH BINTI SULYUSRUL
MUHAMMAD TAQIUDDIN AR-RAFI BIN KHARULDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN LOK YUK LIKAS MERA HIDAYAWATI BINTI RAJAM EAGLES AMIR HAKIMI BIN MUHAMMAD FADLI
MUHAMMAD AMNAN YADIEY BIN MUJAHIDIEN @ AMIRULLAH
SEKOLAH KEBANGSAAN PETAGAS NOOR KARTINI BINTI KASSIM SK PETAGAS TEAM MOHAMAD AQEEF AQLAN BIN MOHAMAD
MUHAMMAD IRSYAD SAIFULLAH BIN MAT JAHID
SEKOLAH KEBANGSAAN PUTATON INOBONG DIANA R.T DACANAY@DIANA BT MOHD ZAIN THE CANIX ADAM RAIHAN BIN JAIDE
MOHAMAD RIZAL BIN JABAR
SEKOLAH KEBANGSAAN SACRED HEART MOHD NAZRI KAMARUDIN HEARTIAN A JAYDEN AMOS GERALD
MUHAMMAD ARIQ DAHIN BIN KAHAR
SEKOLAH KEBANGSAAN TOMBOVO ERNA KARTINAWATY BINTI LAHO TCROBOTV JUNIOR NUR HAURA DZAKIRA BINTI SALIHUDIN
PUTRI KAYLA ELAYNA BINTI MOHD KAMARULNIZAM
SK PORING RANAU MUHAMMAD WAFI BIN JUMIL HUSNA ROBOTZ NURULHUSNA
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG SEKOLAH KEBANGSAAN MUKAH MOHD NA'IMULLAH BIN MOHD ISKANDAR JONG S.M.A.R.T AA MUHAMMAD ARSYAD BIN ZAINUDDIN
MUHAMMAD AYISH ADIEF BIN ABDUL RAHMAN
MOHD SHAHARI BIN BADRI SMART_M11 MUHAMMAD ADAM SHAH BIN MOHD SHAHARI
MUHAMMAD ARIF SHAH BIN MOHD SHAHARI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR KUCHING NO.1 MUHAMMAD NUR HAFIZUDDIN BIN MASKUN TOWN MAKER 4 DEXTER WELLFRED ANAK PETRUS FREDDY
NOEL AK MICHAEL BENZI JR
PUI CHANG SING TOWN MAKER CHEE YENG PIN
HAYDEN TAN BOON KIAG
TOWN MAKER 2 DESMOND CHAN KANG HUNG
ETHAN CHAI JIAN HANG
ROBO SUMO 1KG TOWN MAKER 3 JOSHUA THIAN CHIA XING
NYAM KEE GUAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ST LUKE NOR AZMAN BIN TAMIT LUKEAN ROBOTIC WRESTLERS CORNELIUS DILL ANAK CAMILLUS DILAS
JOSHUA RAY DUNDEE ANAK REYNOLD DUNDEE
SEKOLAH MENENGAH SAINS MIRI RAYMOND HU DING YIK SOCKET CYRIL SCOTT ANAK HYGINUS SCOT
NAQIUDDIN BIN NASARUDDIN
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN ST LUKE NOR AZMAN BIN TAMIT LUKEAN NERDS EVAN WALLACE BUNSI ANAK WELLESLEY
PORTHEA BAWING ULUI ANYI
SEKOLAH MENENGAH SAINS KUCHING UTARA MAL-KHAIRUL AMIR BIN ABDUL MALEK SOFYANS QADEJA LAILA SOFYAN BINTI QARMIZI SOFYAN
QAYS UMAR SOFYAN BIN QARMIZI SOFYAN
MAZZUANA BINTI MOHAMMAD MATHIAS ZEUS AWANG IDLAN DARWISY BIN AWANG KAMARUDIN
DAYANG DHIYA AZ ZAHRA BINTI AWANG KAMARUDIN
SEKOLAH MENENGAH SAINS MIRI ALIF HAIKAL BIN MOHD NORDIN CODENEXUS IZZU AQIB SHAH BIN IZMET ISKANDAR
MOHAMAD AZFAR BIN JOHAN
TRAILBLAZERS MUHAMMAD AIMAN HAFIZ BIN RASIT
MUHAMMAD NABIL LUQMAN BIN SHAHRIN
SEKOLAH MENENGAH SAINS MIRI RAYMOND HU DING YIK SCARLET NEXUS AHMAD DHIYYA AL-DEEN BIN MOHAMAD TAUFIK
ALVIN APOI ANAK JACKSON
THE HEXENZIRKEL CARL SCOTT ANAK HYGINUS SCOT
EMMANUEL LUSAT THOMAS
 
Robo Tracer Junior
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR MA'HAD TAHFIZ TUNKU ABDUL RAHMAN YA'KUB FARAH FARINI BOLHI ADAM MUHAMMAD ADAM BIN NORIRWANDY
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) CHUNG HUA 3 RITA CHAN JANE JIUN TEAM FIXIT AMADEUS CHAI CHUAN XUAN
WEE WEI SIANG
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (CINA) CHUNG HUA NO. 5 LIU SAN MEI DJ5 DESMOND KUEH TZEN HUA
JAVIER LIEW YI
SEKOLAH KEBANGSAAN BAKO MUSA YUSUP SKB TRACER JR MUHAMMAD ZAHIN BIN SUHAILI
MUHAMMAD ZILL QAYYIM BIN MOHD FARZLY
SEKOLAH KEBANGSAAN DATO SHARIF HAMID ZUMADIN BIN LABONGKO TEAM DATO MUHAMMAD AQIL ZARIF BIN ZUMADIN
RIFAT DZARRIYAT BIN RHYME DZULKARNAEN
SEKOLAH KEBANGSAAN GITA SURINA BINTI OMAR SK GITA JUNIOR HARITH HAIKAL BIN SAPAWI
MUHAMMAD AMIRUL AZIZ BIN HAZRUL KHUZAIRI
SEKOLAH KEBANGSAAN LAKSAMANA FIRSTER ANAK SATANG LAKSAMANA UNGGUL LEANNE TEO LEE YEN
ZEKE TEO KAI FU
SEKOLAH KEBANGSAAN MUKAH MOHD NA'IMULLAH BIN MOHD ISKANDAR JONG S.M.A.R. T NUR HUURUN AIN BINTI FAIZAL
NURUL ALYA JANEETA BINTI HAMDUN
S.M.A.R.T UNO DHIA HUMAIRA BINTI TANRAPIJAN
THAQIF IMRAN BIN TANRAPIJAN
SEKOLAH KEBANGSAAN MUKAH, SARAWAK. TERESA JOHN JANA BRILLIANT MINDS ANNE LIRANG STEWART
JOACHIM BALAN STEWART
SEKOLAH KEBANGSAAN SEMARIANG NUR SYAMIMI BINTI SHAMSUDIN VENUS DAYANG WARDINA ABANG ABDUL KARIM
IZAARA IMANI BT AIRMAN HAVIT
SEKOLAH KEBANGSAAN SIOL KANAN HAFIZHARFANI BIN JEMAIN SIOL KANAN RBTX NABIL ASYRAF BIN HANIZAM
WAN MOHAMMAD ASLAN BIN WAN KASSIDY OTHMAN
SEKOLAH KEBANGSAAN ST MARY SUWITI BINTI ABDUL RANEE MARIAN TRACER ISHA DHAYAL
NUR FARISHA HAMNI BIN ABDUL HAKIM
SEKOLAH KEBANGSAAN ST TERESA (M) NORLINA ALAN ROBO X ST3 ANDREA BULAN SPENCER
INAS YASMIN BINTI ABANG YUZRY
SJK CHUNG HUA NO 5 KUCHING TAN MUI PING HIGH FIVE JOHANSON ADIT ANAK JEFFREY JAGAH
NOAH CHAN SHEN
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG 9TEKNOLOGI MUHAMMAD FAIZ BIN ABDOL JALIL ON'NA SENSHI NURMIZA SYAZA YASMIN BINTI SOFIAN
SURI KHAIREENA AZWARI BT AHMAD AZWARI
EDGE LAB ASIA ACADEMY IVY LOH EDGEBOTICS TASHVEIN JEGA THEESAN
ELIJAH MICAH ESPECKERMAN
MRSM SUNGAI BESAR MOHD AMIN BIN ALIAS SUBES AWWALAN MEGAT MASYHADI MASHI BIN ABDUL RASHID
MUHAMMAD AMMAR SYAHMI BIN MOHD SYAHRIL
SEKOLAH BERASRAMA PENUH INTEGRASI RAWANG MOHD FAIZAL BIN ZAM SPYROZ MOHAMAD ADRISH MIRZA BIN MOHAMAD AMZARI
MUHAMMAD ADAM BIN MUSLI
UDON MUHAMMAD AQIL BIN MOHAMAD GHAZALY
MUHAMMAD NURUDDIN BIN ZAINUL AZHAR
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT KEMUNING 2 RAMLI BIN MAT SAAD KEMUNING AMAZING 5 MUHAMMAD IZZ DARWISH BIN MUHAMAD ALAUDDIN
PUTRI NUR MADIHAH BT MOHD HAFEEZ
ROSMAWATI BINTI ZAKARIA KEMUNING AMAZING 6 AMIR HADI BIN HELMI
MUHAMMAD RAYYAN DANIAL BIN MUHAMMAD YUSOF
SEKOLAH KEBANGSAAN DOKTOR ABDUL LATIFF ANAS SYAFIK BIN ZULKIPLI SKDAL2 AQIL ASRAR BIN ANAS SYAFIK
MUHAMMAD AMIN FIRASH BIN AZWAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT 6 MOHD NIZAM BIN ABD SAMAD SESIX MUHAMMAD IRFAN BIN MOHD NIZAM
WAN MUHAMMAD FAHIM BIN WAN MOHD FAKHRUDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS SELANGOR ANDYKA HASRAT BIN RAHMAT SKPK SELANGOR NURULJANNAH BINTI ROZALI
UTHMAN MUSTAQIM BIN NOKYKAMAL
SEKOLAH KEBANGSAAN SRI SERDANG MOHD FAHMI IQWAN BIN MOHD ZUKI SS YOKOZUNA (B) KASYAF ADLY BIN MUHD KHAIZER
KHALISH ADLY MUHD KHAIZER
MUHAMMAD AZAMUDDIN BIN AZEMI SS YOKOZUNA (A) IZZ IBRAHIM BIN YASSER
NUR ZAFIRAH ERYNA BINTI MOHD SHARIZAN SHAM
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR SRI DAMANSARA 1 JACK LEE XENIX 1 HA SIAN YING
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BUKIT SENTOSA 2 NURUL SHAHIDAH BINTI SUHAIME CLASH ROBO ABDUL WAFIY BIN MUHAMAD SHAHIR
MUHAMMAD AIDIL BIN MUHAMAD KAMARULZAMAN
TENGKU AZLIN BINTI TUAN MOHD ZAIN SMASH CLAN BESTDUA AFIQAH BINTI ZAINI
NURHUSNINA BINTI MOHD AKIB
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN DENGKIL MOHAMAD AKMAL BIN MOHAMAD NAFI D'ALPHARHINOUS HAWANI BINTI HAMIDI
IXORA PEI LI BINTI BATDU
MUHAMMAD NUR SYAZWAN BIN BAHARUSMAN D'KILMINATORS MUHAMMAD AMMAR SHAFIY BIN MUHAMMAD AZIZI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN RAJA MUDA MUSA MD FAIRUZ BIN AB HAMID SEMESRA MOHAMAD NAZMIN BIN MASLAN
MUHAMMAD HAZIQ ZAQUAN BIN MUHAMMAD HAIZAL
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SEKSYEN 19 EMAWATI BINTI DRAHMAN G19 (1) MUHAMMAD AIMAN HAKIM BIN ABDUL AZIZ
UMAR BIN ZAINAL FITRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERENDAH DIYANA BINTI MOHAMED RADZI CYBERTRON DARAN RAO APPA RAO
SOPHIE FADZLINURAIN BINTI HADI
CYBORG AHMAD 'EZZAT NAFI'E BIN AHMAD NIZAM
MUHAMMAD AZRAIN BIN AHMAD MAS DALI
NOR SAFIRAH BINTI ZAINUDIN RUSTICA MUHAMMAD HAKIMI BIN AZAZAN
PARVENA A/P VIGNESAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI BEDENA FIRDAUS HAKIM BIN BAHARUDDIN REVOTRONIC AQIF YADIY BIN MD SAIBUL BAHARI
MUHAMMAD NUR IRHAS BIN NORAZALI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SHAHBANDARAYA MOHD FAIZ NAZMI BIN JASRI SMK SHAHBANDARAYA HAFIZHAN HADIF BIN ABDUL HAFFIZI
MUHAMMAD NURSYAFIQ BIN KHAIRUL AMREE
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SS 17 PAVITHIRAN VISVANATHAN THE BLACK EAGLE SARAVEISHVEREN VISVANATHAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TAMAN EHSAN JACK LEE XENIX4 LAI SHOU CHENG
SEKOLAH RENDAH (SERI) ABIM AZLAN BIN MOHAMAD DAIN SURADA 1 IKHWAN ADLI BIN KAMARUL KHIZIR
MUHAMMAD ZAHIN HARRIS
SURADA 2 AHMAD WAFIY DARWISY
FARIS AQLAN
SURADA 3 MUHAMMAD ILMAN THAQIF
NOAH ZHAFRAN
SEKOLAH RENDAH (SERI) ABIM, AZLAN BIN MOHAMAD DAIN SURADA 4
SURADA 5
AQEEL AL-WAFY
SYU'AIB
AQEEF FERDAUS BIN MUHAMMAD FAIZAL
MUHD ALI BIN MOHD SYAIFUL NIZAM
SEKOLAH RENDAH ISLAM AL-AMIN GOMBAK MUHAMMAD HAFIZUDDIN BIN MD KAILANI SRIAAG TEAM C AHMAD AJWAD AL KHALIS BIN AHMAD HAFIZ
MUHAMMAD DANI IYADH BIN NABEEL HUSSEIN
SMK BANDAR TASIK KESUMA NORMAH BINTI AWANG MEHAT KESUMA 2 AREEFA DALILA BINTI AMOS
NUR INSYIRAH HUSNA BINTI JAMIL
ZILA BINTI DULHADI KESUMA 1 LUQMAN SYAFIQ BIN ROSMAN
MUHAMMAD RAYYAN FIRDAUS BIN MOHD ROSZIDI
SMK RANTAU PANJANG ILLYA SYAHIDA BINTI ZAMRI THE RUGRATS ADAM HAQIMIE BIN ABDULLAH
MUHAMMAD FAKHRIY AMEEN BIN NORAZDI
SUMOS TEAM ZAKI ZAKARIA SUMOS AMAR HUSAINI BIN NOOR AZIZAN
PERSENDIRIAN JACK LEE XENIX 2 NG YEE XUAN
 
Robo Tracer Advance
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER ADVANCE INTEGRATED ISLAMIC SCHOOL SHAH ALAM (IISSA) SHAHDAN BIN SUKARDI ADAMBOT09 ADAM LUQMAN BIN SHAHDAN
MICRO CONCEPT TECH AZIZUDDIN BIN ABUL MANAF PIKACHU AFNAN WAFFIYUDDIN BIN AZIZUDDIN
STARKNIGHT AQIL WAQIYUDDIN BIN AZIZUDDIN
MRSM SUNGAI BESAR MOHD AMIN BIN ALIAS MR INC ADAM ISKANDAR BIN MOHD SHAFFIQ
AMMAR DANISH BIN AMZARI
SUBEST01 NUR DAMIA ATHIRAH BINTI ROZAIMI
NUR HUMAIRA BINTI AHMAD NORIDDIN
SEKOLAH BERASRAMA PENUH INTEGRASI RAWANG MOHD FAIZAL BIN ZAM D'VALOR MUHAMMAD UWAIYS BIN ALHUZAEE
ZARFAN SYAMIL BIN SYAHRIN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BUKIT SENTOSA 2 NURUL SHAHIDAH BINTI SUHAIME TERMINATOR BESTDUA MUHAMMAD AREEF MUSLIM BIN MOHD MUSTAKIN
TENGKU AZLIN BINTI TUAN MOHD ZAIN ROBUSTA BESTDUA MUHAMMAD SHAFIQ HAZIMI BIN SAIFUL HAIRUL HISHAM
NUR AESYA ZULAIKHA BT MOHD BURHAN
SHARIFAH NURUL HAKIMA BINTI SYED AHMAD ZAMRI
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SERI TANJUNG CHE ZAITUN BINTI ABDUL HALIM STELLAR NUR FARHANAH BINTI JOHAREE
NURHAJJAH SOFIAH BINTI SHAHRUL HANAFI
STEM IN ME AMIR HUSSEIN BIN JAAFAR THE COOL ENGINEER AMIR IMRAN YUSUF BIN AMIR HUSSEIN
STEMINME DEHVA A/L BASKAR RXS SHARIFAH ALYA BINTI SYED MUHAMMAD SSABRI
TEAM TALL MOHAMMAD ARASY BIN MOHAMMAD SHARIFF
SYSCORE ACADEMY KARUPPIAH ARUMUGAM ROBOTECHBU EDWARD RAJA A/L MOSES RAJA
ROBOTECHLS ANESH A/L GUNASHAKAR
ROBOTECHRM HARESH SHRI KANDHAN A/L DEV ANAND
RUHAN
 
Robo Tracer Junior
Robo Sumo 1kg
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO TRACER JUNIOR JAZRO ROBOTIC ACADEMY MUHAMMAD SHAHRUL NAIM BIN MUHAMMAD SAPRI 2YBR JAZRO YUNOSS BIN ROHAIDEE
YUSOFF BIN ROHAIDEE
MAXIMAL JAZRO MUHAMMAD ADAM MIKHAEL BIN AZZIDDIN
PUTRI QURRATU AIN BINTI AZZIDDIN
PIXEL PERFECT JAZRO LUQMAN AL-HAKIM BIN SHAH JAHAN
LUTFI HAADI BIN SHAH JAHAN
ROBOSCHOOL AHMAD RUZAIMI AMIR BIN AZMAN ROBOSCHOOL A MUHAMMAD QALEEF HANNAN BIN MUHAMAD FARIZ
MUHAMMAD QAYYIM MIKHAIL BIN MUHAMAD FARIZ
SEKOLAH KEBANGSAAN DESA AMANPURI MUHAMMAD MUSLIM BIN BALYA ROBOTIK SEDAMAI X01 MUHAMMAD CARLZRYN AL-AMEEN BIN MARZUKI
MUHAMMAD ZAFRYN AL-FATIH BIN MARZUKI
SEKOLAH KEBANGSAAN DOKTOR ABDUL LATIFF IRMA AZWIN BINTI MOHD SANI SKDAL1 NUR QISHA QAISARA BINTI MOHD NAZID
NUR SYAZA SYAZWINA BINTI HAFIZUDDIN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUCHONG INDAH MOHD AIMAN HAZIM BIN ROAINI ROBO SKPI CHE IZZAHRA HANANIA BINTI CHE MOHD NIZAM
SARAH MARISSA BINTI MOHD KAMARULLIZA
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI KANTAN NUR MAIZATUL KHAIR BINTI MOKTAR FASTBOT FAWWAZ NAWFAL BIN MOHD FIRDAUS
SHAZA ADELIA BINTI AZRULNIZAM
NUR MAIZATUL KHAIR MOKTAR FURIOUS IMAN ZIQRI IZWAN HADI BIN ABDUL MU'IZZ
MUHAMMAD NIYAZ BIN IZYAN FARIZ
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI RAMAL DALAM ZANZURIN BIN ARIFFIN SURADA ROBO AMANI KHALISAH BINTI ZANZURIN
HAFSAH HUMAIRA' BINTI MOHD HASAN
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN BUNGA RAYA 2 FAIZAHTUL SALMA BINTI OTHMAN SKTBR2 AHMAD MUAZ BIN SUHAIMI
MUHAMMAD IYAD NAJWAN BIN ROHAIZAM
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN PUTRA PERDANA 2 MUHAMMAD SYAMIL BIN YAHYA TWORIAN ABID RIFAIE BIN ZUBAIDI ZHAFRAN
ASIM NASAIE BIN ZUBAIDI ZHAFRAN
SEKOLAH RENDAH AGAMA INTEGRASI DATO MUFTI YUSOF SAHABUDDIN AHMAD TARMIZEE BIN KAMARUL ZAMAN BUNNY LOLLY JAZRO ADELIA RANIYYAH BINTI AHMAD TARMIZEE
AMNY RAUDHAH BINTI AHMAD TARMIZEE
SEKOLAH RENDAH ISLAM AL AMIN GOMBAK NOR SYAMIMI FARHAH BINTI IBRAHIM NAEL NUR ELENA
ROBOT WARRIORS AISYAH BINTI LUQMAN
NUR IZZLINA BINTI RYAN ZAKRY
SEKOLAH RENDAH ISLAM AL-AMIN GOMBAK MUHAMMAD HAFIZUDDIN BIN MD KAILANI `
SRIAAG TEAM A
MUHAMMAD AKID DANISH BIN DZUL AZMI
EYAD ILYAS BIN ERY IDZWAN
SRIAAG TEAM B ABDUL HAZIM BIN ABDUL HANIF
MUHAMMAD SHAHEEM BIN MUHAMMAD RUBAIE
NOR SYAMIMI FARHAH BINTI IBRAHIM AISYAHPOWER AISHA BALQIS BINTI HAFIZULFAHMI
AISYAH DANIA BINTI MOHD KHAIRUL AZLAN
G8 AIMI ZULAIKHA BINTI AZHAR EZANI
NIESA NUR IMANA HUMAIRA' BINTI MUHAMMAD FARID
SEKOLAH RENDAH ISLAM AL-AMIN KERAMAT ASYRANI HUSNA BT ABD RAZAK ROBOTEAM SRIAAK 1 AYYASH AL FATEH BIN HAIKAL AMBRI
MUHAMMAD SYAHEEM BIN SUHAIMI
SK 1 GOMBAK WAN MUHAMMAD NASIRUDDIN GSRT WAN AMIN NAIM BIN WAN MUHAMMAD NASIRUDDIN
WAN ARIEF NAJMIE BIN WAN MUHAMMAD NASIRUDDIN
SK DESA AMANPURI SITI NORUHAIDA BINTI DAHARI ROBOTIK SEDAMAI X02 DANIYAL RAYYAN BIN KAMARUL AZRI
MOHAMMAD ADRIAN BIN MOHAMMAD FARHAN
STEM IN ME AMIR HUSSEIN JAAFAR ROBOPROGRAMIE AMIRA IMAN YASMIN AMIR HUSSEIN
STEMINME DEHVA A/L BASKAR AZIQ KAMARDIN AZIQ KAMARDIN BIN MUHAMMAD ZARIF
JUNIOR ROBOTIC QALISH HAYQAL BIN ABDUL AZIZ
NINJAGO SIDDHESHWAARAN
QAISARA QAISARA BINTI MOHD AKMAL
UMAR KHALIF THE BLUE MAN UMAR KHALIF
SYSCORE ACADEMY KARUPPIAH ARUMUGAM ROBOTECHS5 SUGAAN KANAPATHY
THINES RAMESH
ROBOTECHSR RUBHADARSHAN A/L SARAVANAN
SHAWN NEALON THARAN A/L SASHITHARAN
ROBOTECHSR2 DAVE RAGJ A/L UTAYARAH
SAI VELAN A/L BALAKRISHNAN
ROBOTECHWH KIRHUTHIKRAJ A/L THARMARAJ
MOHAMAD YATHAVAN BIN ABDULLAH
SA ROBOTECH GA NIESHITA ESHANE D/O JAIENDRAN
Robo Sumo 1kg
<
CATEGORY SCHOOL NAME ADVISOR NAME TEAM PARTICIPANT NAME
ROBO SUMO 1KG KOLEJ VOKASIONAL KEMAMAN NORSYAHIDA BINTI RAZEMI ROBOT KVK MUHAMMAD IKHWAN BIN MOHD AZAM
MUHAMMAD SYAWALLUDIN BIN KAMARUDIN
MRSM KOTA PUTRA MUHAMMAD BAIHAKI BIN MOHD ROPIAH KOPU2 TUN NAZURAH ADILLA BT TUN OTHMAN
KOPU3 MUHAMMAD SOLAHUDDIN AL-AYUBI BIN MOHD ASRI
KOPU4 MUHAMMAD DASHRYLL IRSYAD BIN EDDY AZUAN
SEKOLAH KEBANGSAAN BATANGAN HUMAIZAH BINTI ZAHADI SKBAT_HERO MUHAMMAD ASYRAF FIKRI BIN ASRUL HADI
MUHAMMAD ZARIF FAIZ BIN AGUSMARDI
SEKOLAH KEBANGSAAN GONG PASIR MAROZITA BINTI MIOR MOHAMAD YUSOP GP-ROBOT2 MUHAMMAD ALIF MUAZZAM BIN ABDUL MUADZ
MUHAMMAD AMIR FIRDAUS BIN ARIFF
NORKIAH BINTI MOHAMAD GP-ROBOT RANIA HAZAWIA BINTI RAZAK @ ABDUL RAZAK
SUWAIBATUL ISLAMIAH BINTI SYUSKERI ANNUAR
SEKOLAH KEBANGSAAN KELULUT AHMAD HAILME BIN ZAHARUDDIN BRAVO KESMAT AHMAD ZARFAN IZZHILMI BIN AHMAD HAILME
SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN SULAIMAN 1 AIN DALILA BINTI MOHD TAJUDIN ROBONERD 3 NUR AUNI NABIHAH BINTI MOHD FADLI
NURUL ANIS BINTI ZULKIFLY
NURUL NADHRAH BINTI SULAIMAN ROBONERD 2 WAN HUMAIRA IMANINA BINTI WAN MOHD NAZIM
WAN HUMAIRA INSYIRA BINTI WAN MOHD NAZIM
WAN MOHD NAZIM BIN WAN OMAR ROBONERD MUHAMMAD IZZ ILMAN BIN JOHANIFF
WAN HAZIM ZIKRI BIN WAN MOHD NAZIM
SEKOLAH KEBANGSAAN SURA AHMAD TARMIZI BIN ABD RAHMAN AUTOBOT MUHAMMAD ZAQUAN BIN MOHD ZAIDI
MUHAMMAD ZULHILMY BIN ZULKIFLY
NASHARUDIN BIN DAUD DRAGON NIGHT MUHAMMAD HADIFF IMAN BIN MOHAMMAD HASHIMI FADHLI
SYED FARUQI IRSYAD BIN SYED MOHD REDZUAN
SEKOLAH KEBANGSAAN TELUK KETAPANG ABANG ADI FAIZ ZULHUSNI B ABG ALI TAPANG TROOPERS SUMO2 MUHAMMAD HARIS IRFAN BIN AHMAD ZULKHARNAIN
MUHAMMAD UMAR AR RAID BIN MOHD ROSIDI
MOHD ZAIKI BIN MANSOR TAPANG TROOPERS’ SUMO 1 ISMAIL BIN ABDILLAH HISHAM